Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mikor és hogyan tanultatok...

Ti mikor és hogyan tanultatok lovat ápolni? Felszerelni? És hány éve jártatok lovagolni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 11:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én soha senkit nem ültetek úgy lóra, hogy ne pucolná meg előtte! Persze a tök kezdőt nem hagyom magára, de nálam alap, hogy előbb pucolunk, aztán lovagolunk. Már a legelső órán is!

A lányom 3 és fél éves és ebben nő fel - neki eszébe se jut, hogy ne pucolni kéne először. Természetesen fel még nem tudja szerelni a póniját, még pucolni is most kezdi fölérni a shetije hátát. :D

2012. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
:D Igen, csak tudod nekem csak akkor tanította meg, amikor lovaglás után ottmaradtam. Hát 160cm vagyok, a lovak marmagassága pesig kb. 163-5cm. Nem szoktam lovaglás elõtt lepucolni a lovat, nem mondja a lovasoktató, meg õ sem pucolja meg. Nem tudom, lehet, hogy jövõ órán már nyergelhetem. Lehet, hogy nehéz nekem még, de amúgy megtudnám csinálni. A kantározást megtudom csinálni, csak nehéz kicsatolni a szíjakat.
2012. ápr. 7. 08:21
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy van, h a kezdő pucolással kezdi, nézi a nyergelést, kantározást, később felügyelettel csinálja, aztán ha megy, akkor egyedül.


Én elég rossz helyeken voltam, sajnos későn tanultam meg ápolni...

De volt olyan is, hogy én szóltam rá az "oktatóra" h legalább nyereghelyen légysziiii had áploljam le a lovat...

2012. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ahamm . Nalunk örül, ha megcsináljuk :D Neki ez sok segítség mert ugye egy ló pucolása eltarthat akár fél óráig is, és akkor még egy csomó lovat le kell pucolni.
2012. ápr. 7. 20:21
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja, én azért könyörögtem hogy megcsinálhassam, mert ők nem akarták, hanem a full koszos, trágyás lovat akarták nyergelni. Kit érdekel, ha feltört, úgy is használható... :(
2012. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
:///
2012. ápr. 8. 18:06
 17/19 anonim ***** válasza:
Én először egy olyan helyen lovagoltam ahol "alám adták a lovat" és kész... nem nagyon tetszett(én akartam volna felnyergelni,lecsutakolni) de nem mertem szólni, mert nagyon szigorú és félelmetes ember volt..:| amikor a lovon ültem akkor is folyton csak feszengtem.El is jöttem arról a helyről most már egy nagyon jó oktatóm van örülök hogy váltottam.:)
2012. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 saccccckkkkkkóóóó ***** válasza:
9 évesen kezdtem ápolni már 1 órán megtanultam, nem sokkal később már felszerelni is :) sok sikert :) (4 éve lovagolok majdnem :D)
2012. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köcii :D Amúgy nekem lovaglóórán nem tanította meg, csak ha ottmaradtam :)) szerelni is megtanultam 2héttel ezelõtt :))
2012. ápr. 10. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!