Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel vehetném rá a szüleimet...

Mivel vehetném rá a szüleimet hogy vegyenek nekem egy lovat?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló vagyok 12/L és amióta az eszemet tudom lovat szeretnék.

A pénzemet is elég régóta gyűjtöm



2012. ápr. 6. 21:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

amióta az eszemet tudom lovat szeretnék és mindennap járok lovakhoz (igaz hogy akkor csak ellátom őket)

és mivel kitűnő tanuló vagyok ezért azt is gondolom hogy van felelősség tudatom

2012. ápr. 7. 08:48
 12/23 anonim ***** válasza:
56%
Valszeg rosszul gondolod. 12 évesen ritka az olyan, aki egy lovat el tud látni, többnyire addig tart a lelkesedés, amíg kényelmes a dolog. Sőt, még felnőtt emberből sincs ilyen sok. De ki lehet próbálni, nyáron elmész egy lovardába melózni 12-13 órában, minden nap - ez az uccsó része a hangsúlyos, mert ott fog elálni a köteleségtudatod, hogyha akkor is mész, ha nincs kedved, esőben, sárban, kánikulában, úgy, hogy nem 1-2 napot kell túlélni.
2012. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Már megint egy 12 éves kislány aktuális kívánsága. És azt tudtad, hogy gazdasági válság van? 80 ezer maximum két hónap bértartás. Egy egészséges ló 300.000 forinttól indul ami neked megfelelő vérmérséklettel, nemmel, és korral rendelkezik. Mióta lovagolsz? Mert egy lovat könnyű elrontani. Nem csak személyiségében tudja átvenni a hatalmat a lovasa felett de ha ellovagolja valaki akkor azt nehéz újra visszalovagolni. És mi van, ha valami történik vele, van hirtelen 100.000-red? Mert nem két fillér ám. Ha valami történik vele, fel tudod ismerni mi a baja? Tudod, hogyan kell kezelni? Neked kell felelősséget vállalni egy állatra. Lovardába lovagolsz vagy otthon tartanád? Ha otthon tartod akkor ki fogja fizetni a rengeteg takarmányt, állatorvost, kovácsot? És ha otthon tartod akkor egy ló meg fog őrülni magában, így rögtön kettő kell ami plusz kiadás. Te fogsz minden nap kijárni hozzá, hogy megetesd, leápold, kiganéjozd és megmozgasd akármilyen retek idő van? A felszereléseket sem úszod meg 200.000 alatt. Az a baj, hogy az ilyen kislányoknak csak kívánságai vannak, de nincsen tisztában a szüleik vagyonával, ha csak az nem nyilvánvaló.
2012. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
14%

Előző vagyok!

Azt nem tettem hozzá, hogy ez körülbelül el fogja venni a délutánod amitől nagyon fáradt leszel, a teljesítményed visszaesik és a lovat el fogjátok adni. Mi lenne, ha egy kiskutyával kezdenél. De neeem. Egy kiskutya büdös. Rögtön több százezres beruházások kellenek. Bírni fogja ezt a családod? Nem kis pénzekről van szó!! Csak te ezzel még nem vagy tisztába. 12 évesen én is kitűnő voltam. Az nem nagy dolog. Felelősség tudat az ami ilyen korban van nudli. Inkább tegyél le erről és várj még "pár" évet!

2012. ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

amúgy van kutyám és rendesen ellátom és mindennap elmegyek egy családhoz ahol ellátom a lovakat

és lovagolni is tudok

és tudom hogy váltság van

nekem egy póni is megtenné s nem vagyok ilyen sz@r kis csitri

Képzeld a hugom is nagyon sokszor az én felügyeletemre van bízva

2012. ápr. 7. 13:56
 16/23 A kérdező kommentje:

és nem veszekedni írtam ide ki hanem egy kis megértést szeretnék s segítséget és 7.es vagyok de mindegy

aki csak lehordani akar annak várom akkor az üzenetét

és nem az én helyembe vagy szal nem tudod hogy mit szoktam csinálni s azt sem tudod hogy ha valamibe belefogok akkor azt meg is csinálom

2012. ápr. 7. 14:01
 17/23 anonim ***** válasza:
40%
Elég baj, hogy egy 12 évesre bízzák a kistestvért. Egy póni vagy egy nagy ló! Oly mindegy. A szüleid nagyon jól tudják miért nem akarnak neked lovat venni. Mi nem ismerjük a szüleidet, csak annyira mint azt , hogy milyen vagy. Te tudod, milyenek, mik a gyenge pontajik mennyire vagy a szemükbe ehhez elég érett.
2012. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

-A szüleid MINIMUM havi 100E Ft-ot keresnek?

-Ha otthon akarod tartani van legalább 1ha terültetek?

-és napi 5órát foglalkozni vele?

-Tudsz lovagolni?

-Felismered a betegségeket?

-Tudod hogy kell lovat ápolni?

-Megvan honnan szerzed be a takarmányt?

-Nem akarsz nyaralni menni?

Ha mindenre igent válaszoltál le a kalappal.. de ha akár egyre is nemet felejtsd el a lovat. ;)

Az én lovam egy oltása 15E ft-ba fájt.. és nem is nagy baja volt.. az a 80E az kb. semmi

Egy jóféle nyerget (használtan) veszel max belőle..

2012. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Akik rendesen válaszoltak azoknak nagyon szépen köszönöm.

Akik nem bunkón kicsit leoltottak azoknak is köszönöm.

Aki pedig bunkó volt velem az nem tudja milyen ha összetörik az álmom ésszerű érvekkel is lehet beszélni nem kell egyszerre leszarozni. De ki akármit is mond akkor is lesz lovam mert ezt az utat választottam :P

És az utolsó válaszolónak a 1-2 kivételére igent mondok de amire nemet írnék arra is megvan a megoldás :)

És mellesleg a szüleim 1 éve elváltak szóval azóta nagy felelősségre kellett szert tennem

2012. ápr. 8. 08:19
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha úgyis lesz lovad, akkor minek pattogsz itt? Minden második kérdés a tiéd... Te vagy az a 11 éves kis csitri, aki követeli a lovat, pedig nem kap?:D Hát, nem is fogsz kapni "sajnos"...
2012. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!