Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogyan készültetek fel az...

Ti hogyan készültetek fel az első lovatokra? ( bővebben lenn )

Figyelt kérdés
Szóval amikor még sosem volt lovatok, sem az ismerõsötöknek, stb.. És még sosem foglalkoztatok, és nem volt tapasztalatotok hozzá. A felszerelés alatt azt értem, hogy nyereg, kantár, zabla, kengyel, kengyelszíj, itató, heveder, etetõ. Szóval mivel készültetek fel rá? Mi kell a ló eltartásához?
2012. máj. 4. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalat :) De tényleg.

Ha megteheted menj el dolgozni egy istállóba nyárra, mondjuk lovalásért cserébe, és akkor már lesz valamennyi tapasztaladod lótartás terén. De úgy h a legkomolyabb szakmai segítséget ettől a fórumtól várod, inkább tegyél le a lótartásról, lényegesen bonyolultabb mint egy

hörcsög.

2012. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Sok sok szakirodalom olvasásával és lovardában való istálló munkával, mert akkor gyakorlatban látod, amit olvasol.

Az általad felsoroltakon kívül kell pucoló szett (vakarók, kefék, patakaparó stb), futószár, ostor, min félévre elég takarmány (szalma, széna, zab, esetleg táp), elsősegély doboz se árt az istállóba, min 2 pár fásli (én gyógyszertárban szoktam venni, csak akkor fáslizok, ha borogatni kell), pár gyógyszer is kell, ami állatnak is adható pl neogranormon kenőcs (a többiről konzultálj az állatorvossal). Egy lópokróc sem árt, ha van az istállóban.

Ganézó eszközök is kellenek (vasvilla, lapát, talicska, seprű). Ezen felül sok sok szabadidő és szeretet :)


De tényleg a legtöbb dolog akkor ragad rád, ha kimész dolgozni egy loviba, és kérdezel ami csak eszedbe jut.

2012. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi ! :) De elsõ, a ti válaszotokra voltam kíváncsi. Nem arra, hogy hogyan szerezhessek lovat! Deazért nagyon köszönöm a választ! :) Szóval: Hogyan készültetel fel az elsõ lovatokra? Meg lovas vagyok, tudom ezeket az alapvetõ dolgokat, csak rátok voltam kíváncsi, hogy ti mit vettetek. :))) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2012. máj. 5. 08:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Elsõ, roh adtul félreértetted. Nem segítséget várok, hanem mondom mégegyszer, titeket kérdeztelek, hogy mit vettetek! nagyon félreértettél,és a válaszod is sértõ volt.
2012. máj. 5. 08:51
 5/13 A kérdező kommentje:

"De úgy h a legkomolyabb szakmai segítséget ettől a fórumtól várod, inkább tegyél le a lótartásról, lényegesen bonyolultabb mint egy

hörcsög." - sértõ, és rám egyáltalán nem igaz. Nem tudom miért kell sértegetni,meg veszekedni..

2012. máj. 5. 08:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok: akkor hogy a kérdésedre is válaszoljak: nálunk mindig is volt a családbn ló, mióta az eszemet tudom, így én mindig ott legyeskedtem körülötte, ragadtak rám a dolgok, meg jártam párszor loviban is ott is tanulgattam dolgokat és még emellett sok-sok lovas könyvet olvastam, szóval én így tanultam meg a lovakkal foglalkozni.
2012. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is rengeteg lovas kömyvet olvasok! :D Ezeket : Novotni Péter: Magyar lovak; Nyeregben és bakon; a ló- és pónigondozás; Lovaglás; Lovak; A suttogó; stb, stb.. A lovak gondozásáról szól a legtöbb! :D
2012. máj. 5. 10:11
 8/13 x) ***** válasza:
Igazán? Sehogy. Nem lehet. :) Persze, ezerféle módon elképzelheted hogy mit hogyan fogsz csinálni, de azért kicsit mégis más. Majd ha ott lesz a lovad szép lassan mindenre rá fogsz jönni, ki fog alakulni. Majd kitapasztalod. Olyan sosem lesz hogy már mindent tudsz a lótartásról. :) Engem is rengeteg meglepetés ér még úgy is hogy csaknem 10 éve lovakkal foglalkozom. Persze azért az alapdolgokat bármelyik könyvben megtalálhatod, de lovasember sírig tanul :)
2012. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:)
2012. máj. 5. 11:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok:Nem megsérteni akartalak, csak nagyon sok olyat láttam, hogy valaki vett egy lovat, nulla hozzáértessel, aztán szépen elrontotta a lovat, a fejére nőtt, baleset, lóvágás meg mindenegyéb...

Én úgy készültem fel a lovamra, hogy több mint 10 éve lovagoltam, gyűjtöttem a pénzt, táborokban dolgoztam, sokszor volt hogy csak én láttam el egyedül 20 lovat, sokat voltam lovardában, és nem csak lovagolni, és ilyenek. Olvasni nem sokat olvastam, inkább tapasztaltam. Amikor megvette a lovat, már volt kantár, pucolóscuccok, izzasztók, nyerget nem sokkal előtte vettem, akkor már kiválasztottam a lovat...Azóta szépen lassan ínvédő, futószár, ostor, ami nem volt tökéletes, kicserélgettem. Amim nem volt, pl futószár, ostor, azt kaptam kölcsön. mondjuk bértartásba tartom, mert otthon nem lehet, szóval trágyázócucc, etető, itetó nem kell :)

2012. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!