Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vidéken, falun, mi mindenre...

Vidéken, falun, mi mindenre lehet még használni egy lovat a lovagláson kívül?

Figyelt kérdés

Nyáron fogunk kiköltözni vidékre, és van egy lovam. Háznál szeretném tartani, ahová költözünk, lehetőség is lenne rá, van istálló, karám, legelő, de értelem szerűen egyedül nem tarthatom. Kell mellé még egy paci. Van egy ismerősöm, választási csikója van, odaadná nekem olcsón, mivel tudja, hogy nálam jó helyen lesz, viszont a párom ellenzi ezt az egészet.

Azt mondja, két ló már túl sok, és nincs semmi hasznuk, csak a pénzt eszik. Szerinte olcsóbb, ha marad ez az egy ló, hozzá kijárok pacizni, és ennyi. De én meg úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer vidékre költözünk és van lehetőségem házhoz hozni a pacit, minek fizetnék egy béristállónak, amikor itthon is tarthatnám a lovamat?


A párom viszont hajthatatlan, ő inkább disznót, meg majd teheneket szeretne, mert annak legalább "van haszna", ahogy ő mondja. Húst meg tejet adnak, satöbbi. Mivel tudnám rávenni, hogy a lovak is jöhessenek? Helyük lenne, akkora terület van itt a ház mögött, hogy az csak na!


Mondtam, hogy bekocsizzuk a csikót, betanítjuk fogatba, mert van ismerősöm, aki ebben segítene, de szerinte felesleges, mert hát erre van az autó...

Mondtam, hogy esetleg segíthetne a ló megmunkálni a szántót hátul, de párom azt mondja, a szomszéddal azt ők is megcsinálják kevesebb, mint egy nap alatt, és még akkor is olcsóbban jövünk ki, ha a szomszédnak még fizetünk is a munkáért, mint hogy havonta költünk a lovak takarmányára, stb.


Már teljesen kifogytam az ötletekből, de mégis, mivel tudnék még előrukkolni? :S



2012. máj. 15. 12:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, én teljesen egyet értek veled, de falun sajnos nem ez a mentalitás. Ott, ha állatot tartanak, akkor azt azért teszik, mert valami hasznot várnak tőlük; húst, tojást, tejet, stb. Érted, ugye?

Én ezt el is fogadom, hogy faluhelyen ez így megy, csak hát ettől még nem szeretnék megválni a lovamtól. Jó, persze nem is kellene, maradhatna a régi béristállóban is. De ha már egyszer van rá lehetőségem, olyan szívesen hazahoznám! :) Elférne itt, hely bőven van. Csak hát vidéken ez nem így megy, látod... ha itt lakik, akkor dolgozzon is valamit, legyen valami haszna, hogy tartjuk. Vagy én nem tudom. :D

Na mindegy. :)

2012. máj. 15. 17:21
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanán lakva 4 lóval, hadd osszam meg a tippeket és tapasztalatokat.


Otthon tartani 2 lovat kb. annyiba kerül, mint bértartani 1 db-ot. Ez már lehetne egy érv, semmi plusz kiadást nem fog jelenteni.


Hogy nekünk mi hasznunk van a lovakból:


- a legközelebbi falvakba időnként lejárunk lovagoltatni a gyerekeket, ebből van egy kis bevétel

- 450 Ft egy liter üzemanyag, így mindenhova lóval járunk (még boltba is, már kezdik megszokni a helyiek)

- a szamarunkat bekocsiztuk, nincs traktorunk, ő kapálta és boronálta be a lucernást, amit idén vetettünk

- tanyasi viszonylatban a legpraktikusabb és leggyorsabb közlekedési eszköz bizony a ló (minden útviszonyon és időjárásban "pöccre indul")


Mindenki hülyének néz, hogy középkori életvitelt folytatok és hamarabb nyergelek föl, minthogy volánhoz üljek, de szerintem igenis megkeresik a lovak a tartásukat.


Arról ne is beszéljünk, hogy nem tudhatjuk, mikor lesz olyan drága az üzemanyag, hogy nem tudjuk már kifizetni. A lovak akkor is tudnak majd legelni, és akkor is elvisznek majd mindenhova, amikor másnak bicikliznie, vagy annak híján mindenhova gyalogolnia kell.


Remélem tudtam segíteni, nagy kalappal a lovas projekthez!

2012. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:


Ja és még annyit, hogy nem ám haszonállatnak tartom a lovakat, hanem ez a hivatásom és a szenvedélyem, kiskorom óta lovazok, és csak arra akartam rávilágítani, hogy habár csak hobbilovak, sosem futottak versenyen, így is legalább annyira hasznosak tudnak lenni, és még élvezik is. :D


(utolsó voltam)

2012. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
különböző szexuális célokra
2012. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!