Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kiképezni úgy egy...

Hogy lehet kiképezni úgy egy kutyát, hogy az idegeneket megtámadja, és ne csak megugassa?

Figyelt kérdés

Pumink van, rettentő éber és hangos, 6 hónapos. Már kétszer törtek be hozzánk és nem szeretnénk, hogy többször megtörténjen, de a környéken a színes fémgyűjtők igen aktívak...

Az, hogy mi lesz a betörővel, nem tud érdekelni, hisz én is adnék neki ráadást...


2011. ápr. 26. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Létezik riasztó!

A mai világban nem a kutyától kell elvárni hogy megvédje a házat, mert lefújják és kész, bedobnak neki kolbászt amiben altató van és kész. Főleg ne egy pumitól várj támadást:)


Nekünk 2 amstaffunk van, és még sem várjuk el tőlük hogy a házat védjék, beszereltettünk riasztót, ami betörés esetén jelez egy cégnek. Pedig ezektől a kutyáktól anélkül félnek az emberek ha csak rá néznek.

2011. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ehhez a pumi szerintem kevés. Olyan fajta kutya kell ilyesmire, amelyik nem kiabál, hanem csendesen odamegy a betörő elé aztán támad. Ilyen fajták pl. masztiff, rotweiler, bordeauxi dog, amstaff, pitbull.
2011. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyától bőven elég, ha kitartóan ugat, ha idegen ólálkodik a háznál. A kutyád fajtája amúgy sem alkalmas sem nagyságban, sem fajtajellege miatt többre.
2011. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Aha, gondolod te, én is felháborítónak tartom, de sajnos még téged büntetnének meg, hiába a saját telked, a kutyát meg altatnák el mint a huzat.....

Sajnos, bár én is szívem szerint hagynám, hogy tépje szét a kutyám a francba, de ez van ilyen módon nem védheted meg a javaidat, és ez szörnyű, mert ők bezzeg mi jogon jönnek be az én portámra????? Fúúúú nagyon fel tud idegesíteni ez a téma:S


Megtámadja az idegeneket? Szóval rontson rá a póstásra is, vízóra-gázóra leolvasóra is, nem a legjobb ötlet:S


22L

2011. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

18:18 vagyok


Védelemre a Cane Corso is tökéletes, nekünk ilyen kutyánk van. Na ő aztán olyan, hogy az élete árán is.....

2011. ápr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Engem a büntetés nem különösebben izgat, a fő az lenne, hogy példát statuáljon a helyi jótevőknek...

Amúgy akkor azt hiszem szerzünk mellé egy kuvaszt.

2011. ápr. 26. 18:28
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

és az sem izgat, hogy miatta elaltatják a kutyát?


Velünk történt: írtam ugye, hogy cane corson-k van. Kb 1éve arra keltünk, hogy csahol a kutyánk, mint egy nemnormális. Apa beküldött minket egy helyre a szobába, ő meg kiment, hogy megnézze mi az!

Csak azt hallottuk, hogy apa ordibál: "te sz@r senkiházi r.ohadék, miattad a kutyánk fogja bánni." Meg mellette üvöltött, hogy "ereszd"


Nem is kellett több kirohantunk, a kutyánk a bantunéger pofájában volt, a fickó fél feje a szájában. Mikor eleresztette tiszta vér volt a fickó feje, a szeme alatt felszakadt meg a szája.


Nagy szerencsénkre, azt mondta a betörő, ha nem lépünk semmit ő sem mondja senkinek mit csinált vele a kutya. Azt mondja, majd, hogy berúgott és összetörte magát :D:D:D


Természetesen belementünk, mert nekünk a kutyánk jelent mindent. A férfit többet nem láttuk.

2011. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bozsikrisz ***** válasza:

Sajnos külön elbírálás alá kerül a tolvaj is, és a kutyád is, még akkor is, ha valójában betörőt fogott.

Ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy Te elképzeled.

2011. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ma már, ha a kapun ott a tábla, hogy harapós kutya, a kapu zárva, és úgy megy be valaki az udvarra, azért nem büntetnek és nem altatják el a kutyát.Azért érdemes az ilyen őrző kutyát arra megtanítani, hogy a gazda szavára elengedje, amit fog. Nyilván nem arról van szó, ha egy kutya széttép az embert. De, ha csak megharapja, fogva tatja, az nem büntetendő.
2011. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem az lenne az első dolgom, hogy hívom a rendőröket, hanem elvitetném a kutyát ismerősökhöz, aztán hát: "Elszökött biztosúr, biztos a másik után futott...", az meg mindegy, hogy van-e...

Aztán ha visszahozzuk, a szomszédok úgyse szólnának...

És igen, én nem csak harapdálásra gondoltam, hanem mint ahogy írták, hogy a fél feje a szájában

2011. ápr. 26. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!