Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kellett volna tennem?

Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Tudom hogy én reagáltam túl...hirtelenharagú vagyok, apummal úgy összebalhéztam hogy elküldött a fenébe, lovastársaim meg kicsit felidegesítettek.

Egyedül szoktam lovagolni lovammal,de néha barátnőmmel is lovagolok ismerősömnél. A két ló jól meg van pályán. Most ki jött egy fiú is,felült a harmadik lóra,akinek a csikója is szabadon rohangált a pályán. Az én lovam múltkor is rájuk figyelt inkább, de ma főleg. Egyszerűen kihúzott kanyarokban,semmit nem lehetett vele csinálni, eleinte még nem zavart mert finom irányítással a vonalon lehetett tartani,iramváltásokat csináltunk,alakzatokat, de vágtánál felcsapta a fejét és rohangált össze vissza. Nem volt most még saját nyergem sem mert nem úgy készültem hogy nyeregben ülök aznap,ezért szőrén mentem ki. Mikor már vagy 20 perce szenvedtem vele,próbáltam kicsit elvonni a figyelmét, kiskör, nagykör, ívek,semmit nem ért, amikor a többiek felé fordultunk rögtön úgy megemelte a fejét és csak a mellsőkkel fordult,hogy kb. beleakadt a szár a kezembe. Ilyenkor már majdnem felrobbantam de még mindig próbáltam kezelni a helyzetet. Ha beálltak mögénk, hamar lemaradtak és ő is várta őket és össze-vissza csinált mindent, a csikó után próbált rohangálni mikor az a kis h*lye rodeózott..Mögöttük nem tudok menni mert sokkal gyorsabb járású ló. Sokszor már odacsaptam a nyakára akkor normálisabb lett,egyszer véletlen a szeme közelébe csaptam és szó szerint kifordult alólam, leestem ő meg visszaszaladt a többiekhez és az összes lóval összerugott a fiatal lovasokkal a hátán. Nagyon dühös voltam rá.Én értem hogy ménes,meg csapatszellem,meg másik ló,de ennyire? Mikor a kanca a csikóval nincs kint, akkor full normális, egymással szembe vágtázunk, külön életet élünk a másikkal, nagyon szépen mennek de ma szörnyű volt. És most kb. 1 hétig megint "útálni fog" a lovam, aztán kibékül és megint jön a röhögős-nyerítős időszak, mikor üdvözöl, bújik, aztán újra történik valami mikor türelmetlen vagyok és megint össze veszünk és előlről az egész. Mit kellett volna tennem? Legalább utólag tudjam hogy legközelebb ne legyen ilyen galiba, már sírtam a hátán.

Végül lenyergeltem és kivittem a másik karámba, földről dolgoztam vele, feladatokat kértem tőle, és elég hamar elkezdett rám figyelni, de kb. az átlagos teljesítményének a 20%át tette ki. Jártatok már így? Annyira idegesít már a csikó,legközelebb ha kint lesznek ki sem megyek vele, mert lehetetlenség úgy dolgozni vele hogy állandóan a csikót meg az anyját bámulja, hiába az iramváltások,a kiskörök,nagykörök,ívek,akadályok, átborul rajtuk csak ők léteznek. Bocsi hogy hosszú de ki kellett adnom magamból! Köszi előre is.



2012. máj. 18. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha ilyenkor van az odafigyeléssel gondja akkor pont ilyenkor vidd ki, és ezt gyakoroljátok. Kezd mondjuk mindig földön, gyakorlatokkal és akkor majd csak belerázódik. Egyébként ne aggódj lehet, hogy csak ilyen napja volt, mindig előfordul ilyesmi, de ne haragudj rá, mert a te hibád is egy kicsit hogy nem tudod elérni hogy rád figyeljen. ez azt jelenti nem tisztel eléggé hogy minden esetben odafigyeljen rád, ezért szerintem ilyen"koncentrációs" feladatokat végezzetek, az közelebb is hozna egymáshoz, meg fejleszti is őt. de a haragból nem lesz semmi jó mert ő is érzi ideges lesz ha ő ideges te is az vagy. szóval szerintem először földről érd el hogy figyeljen.

Sok szerencsét! :)

2012. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért nem mentél ki terepre? Vagy ha nem is terepre, de a karámon kívülre egy másik részre?

Amúgy meg soha sem a lóban van a hiba, ne is haragudj rá, ráadásul neki is lehet rossz napja. A másik, ha másokat is zavar a csikó, akkor meg lehet kötni és akkor nem rodeózik fel alá, de azért látja az anyját, bár azért így is nyeríteni fog. Mennyit van a lovad legelőn? Nem lehet hogy túl keveset?

Ha nem tud figyelni a lovam akkor inkább csak egyszerű dolgokat kérek tőle, nem csinálunk új vagy nehezebb dolgokat. A haragodat meg már megérezte, azért lett ő is ideges, vágta fel a fejét. Lovagolni, lóval foglalkozni csak nyugodtan lehet. Ha ideggörcs vagy, akkor inkább szállj le, menjetek ki, fújjál kettőt, számolj 50ig vagy valami, mert a lóra is átragad, és akkor csak vergődés van belőle. Szóval az indulataidat tessék a karámfán kívül hagyni, még akkor is ha azon belül generálódnak.

Ha erre képtelen vagy, akkor inkább lovagolj akkor, mikor csak tied a pálya vagy tényleg terep (amúgy ott is frankón lehet dolgozni).

2012. máj. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
legelőn nőtt fel a lovam de nálam sajnos nincs lehetősége, külön karámba van mindegyik ló,de az udvarba kiszoktam engedni őket. A csikót nem lehet megkötni, az anyja is hisztizni fog. Nemtudom, hogy érjem el hogy tiszteljen, elég régóta szenvedek vele, nem szoktam csapdosni vagy ilyesmik,de ha kell igenis odavágok hogy rend legyen, mikor már hatodjára szólok rá hogy most nincs legelés mert hevedert húznék , elhúzom a ejét,a akkor is újra neki áll, na akkor kap egy fülest és abbahagyja,persze rám lesz megsértődve :D ő ilyen sajnos. Mindent kipróbáltam vele de nem ment. Meg nem is akartam hajtani, inkább lépés-ügetés, mert keményebb talajon nyomott a jobb első lábára, a kovács túl oskat szedett ki belőle és telitalpú,valószínűleg az zavarta. Na mindegy, ez egy ilyen nap volt , a sírás kerülgetett végig.
2012. máj. 19. 00:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a parelli Játékokat most jönni fognak azok a válaszok hogy mekkora hülyeség de ez nagyon jó módja a kapcsolat építésnek, meg ahogy már mondta vki megtanul rád koncentrálni. Neten fent van.
2012. máj. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne parellizz, ha még ehhez sem "értesz". Ez nem bántás, de lehet, hogy kicsit tapasztalatlan vagy még, a parellihez meg külön tudás kell. Gyakorold ezt, hogy ne rájuk figyeljen! Nem az a megoldás, hogy nem mész ki, igenis menj ki velük, és tanulja meg, hogy rád figyel. Versenyen is vannak lovak, csikók, és meg kell tanulja, hogy rád figyel.


Annyira meg nem kell közel csapni a fejéhez, hogy kiverd a szemét, ezzel most rohadtul nem értek egyet. Inkább csizma mögé, de a fejéhez közel semmiképp!


És szerintem túl nagy személyiséget adsz a lovadnak. Ő egy ló, nem egy ember, a ló nem sértődik csak meg, mert azt mondod, hogy csúnya a sörénye... Nem sértődik meg, nem haragszik meg rád, aztán meg bocsájt meg... A lovad vagy szeret, vagy utál, vagy nem foglalkozik veled. Ha normális vagy vele, és te foglalkozol vele egyedül, akkor te leszel az Isten kb, ha állandóan vered, akkor utál, ha meg csak egy lovasa vagy a sok közül, akkor közömbös vagy.


Egyébként igen, jártunk már így, estünk már fejre, seggre, mindenre csikó miatt, de szokd meg, nem te létezel egyedül, és a lovadnak meg kell tanulni normálisan menni a többiekkel is...


Bocs, de nekem egy kicsit követelőzősnek és erőszakosnak tűnsz... Tanuld meg eltűrni nyugodtan a kudarcot, nem bőgni kell a lovon, hanem megnyugodni, és türelmesen kezelni a helyzetet. Tudom, könnyű mondani, ennek ellenére engem is felhúz néha egykét ló, de aztán rájövök, hogy türelemmel sokkal többet érek el vele, és hogy vannak sokkal problémásabb lovak is...

2012. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 x) ***** válasza:

De, a lovak valóban képesek megsértődni. (legalább is ha emberi érzelmekkel kéne leírni) Velem is volt már párszor olyan hogy éreztem rajta hogy látni se akar.

Egyébként szerintem a csikót mindenképpen el kéne zárni akár az anyjával együtt is egy időre mert a lovakat általában nagyon zavarja, hiszen még idegen úgymond, nem szokták még meg. Ahova én jártam egy időben ott is az volt a baj hogy kiszökdöstek néha a csikók és olyankor a többi ló (amiken ültünk) végigrugdosta őket lovaglás közben. Ez pedig se nekünk se a csikóknak nem volt jó, szóval mindenképpen el kéne zárni.

Nem a lovaddal van a baj (ha nem tudod magadra vonni a figyelmét akkor talán veled) de inkább a csikóval.

2012. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
csinálgatom vele a parellit de nem azon van a fő hangsúly,mivel sok segítségem nincs, élőben meg semennyi, és látszólag nem ez az ami teljesen rendbehoz mindent (viszont nagyon sokat!!) . Mikor átvittem a másik karámba többek között a parelli játékokat is átgyakoroltuk, de én inkább egyénileg tanítom, futószárazásnál nem akkor jön be hozzám mikor behívom a testtartásommal, hanem egy kicsit oldalra dőlök és mondom hogy hó.. Hangsúlyra reagál inkább :)
2012. máj. 19. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!