Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam az úton egy csupasz...

Találtam az úton egy csupasz fiókát, gondolom akkortájt eshetett ki a fészkéből. Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Először gondoltam rá, hogy visszateszem a fészkébe, ami vélhetően a legközelebbi fán lett volna, de képtelen voltam azt megmászni. Megkérdeztem egy öregasszonyt, aki azt mondta, dobjam be egy kukába. Végül csak annyit tettem, hogy az útról felvéve a legközelebbi fa melletti füves részre letettem.

Sejtem, hogy valószínűleg elpusztul vagy lehetséges, hogy észreveszi egy madár, és megmenekül?


2011. ápr. 30. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos elpusztul. Az anyja nem tudja visszatenni a fészekbe, a földön pedig könnyű célpont egy macskának. Plusz ha megfogtad, akkor már nem is kell az anyjának. Csak akkor van esélye, ha elviszed egy állatkertbe vagy menhelyre, ahol szakszerűen ellátják. Vagy ha te neveled kézből, de az nem a legjobb megoldás, mert nem marad meg utána a természetben.
2011. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagytam volna ott..
2011. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Én biztos nem hagytam volna ott.."

Hát hova vitted volna, ha nincs a településeden se állatkert, se madármenhely? Otthon meg sokmindent nem tudtam volna vele kezdeni, van egy macskám is, nem tudtam volna a nap 24 órájában őrizni, és nem is értek hozzá.

2011. ápr. 30. 12:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én értek hozzá, ezért hazavittem volna. Te nem tudtál volna többet tenni érte.

De több mint valószínűleg el fog pusztulni. A szülők nem fogják megtalálni, ha megtalálnák sem tudnák visszavinni a fészekbe, és hozzá sem nyúlnának, mivel megfogtad: emberszagú.

Sajnálom.

2011. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem érintkeztem vele, levelekkel fogtam meg.

Én is sajnálom, hogy nem valaki hozzáértő talált rá helyettem. Ott kellett volna hagynom, ahol volt, hátha valaki más tudott volna segíteni neki. De először azt hittem, hogy halott, gondoltam hogy ne a betonon heverjen, betolom a fűbe, de aztán elkezdett mocorogni meg minden, és valahogy nem tudtam otthagyni.

Azóta nagyon szarul érzem magam.

2011. ápr. 30. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer külföldön én is találtam egyet, haza nem vihettem, mert nem tudtuk volna ellátni, a fészket nem találtam, már a rendőröket kérdeztem meg mit tegyek vele, ők rámutattak a folyóra, tehát bele fojtottam, borzasztó volt, nem akartam, hogy szenvedjen, és kiszáradva halljon meg lassan, de iszonyú volt megölni egy élőlényt, soha többet nem teszek ilyet.
2011. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is átfutott az agyamon ez az eshetőség is, de nem bírtam meghozni egy ilyen döntést. Egyébként meddig szenved, ha otthagyják?
2011. ápr. 30. 18:55
 8/8 anonim ***** válasza:
max egy nap, de legtöbbször még addig sem
2013. szept. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!