Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amerikai ügetőt vágtábaugratás...

Amerikai ügetőt vágtábaugratása egyszerüen?

Figyelt kérdés
Na szóval egy 18 éves ügető kancát lovagolok aki nemakar nekem mindig vágátba menni, hanem csak hihetetlen gyorsan üget, és ha vágtázik akkoris csak 1 kisebb kört és visszavált gyors ügetésbe. Mondjuk egészen elvan rontva, bár alattam azért nem meri azt csinálni amit a tulajdonosa alatt. Mit tegyek hogy ne ugorjon nekem vissza vágtába? Amúgy a gazdája nem vágtázik vele ( nem is tud rendesen lovagolni) na lényegetelen ebbe nemakarok belemenni:D Szóval köszi előre is:)

2012. máj. 24. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
"belso állítás nélkül normálisan nem lehet megtanítani ugyanis ezis hozzá tartozik a beugratáshoz.elöször is elkell nála érni ,hogy ütemesen tisztán ügesen ,sokszor lenyujtatni ,hogy adja fel a hátát így elkezdi használni a hátulját valamint rögzíteni kell nála az egyenletes támaszkodást és megtanítani fordulni a külso száron. Ha ezek megvannak akkor fogja csak tudni megcsinálni az átmenetet addig amíg nincs toló ero a hátuljából addig mindíg az elején lesz.A következot ajánlom:Ha elérted nála a fent említett dolgokat akkor kezd el a beugratást a következo képpen,enyhe belso állítás,2 ütemet ülj le tanügetésbe ,derékal illetve egy határozott csizmasegítséggel emeld be. Ne vágtáz vele elsönek sokat és könyíts ki neki ,ha jó lábra ugrik be dícsérd meg.Elképzelheto .hogy nem veszi majd egyböl és belerohan majd ez természetes ilyenkor vedd fel lépésbe sétálj vele 2 kört és az egészet kezd ujból ,nagyvonalakban enyi."
2012. máj. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Te meg biztos tudsz lovagolni a tulajjal ellentétben, ha nem tudod, hogy át kell lovagolni...
2012. máj. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem lehet egyszerűen vágtába ugratni, hisz ismeretlen neki...

át kell lovagolni, mindent meg kell neki tanítani

2012. máj. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te meg biztos tudsz lovagolni a tulajjal ellentétben, ha nem tudod, hogy át kell lovagolni...
2012. máj. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne hajszold bele a vágtába. Amúgy egy 18 éves lóval még egy hozzáértőnek is meggyűlik a baja. Ugrasd be, ahogy az első írta.
2012. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ügető...Nehéz eset.Nekem is egy ügetőm van most 10 éves,de előtte 6 éves koráig pályán volt.Nem vot egyszerű,mert előtte 6 évig versenyzett,ugye ahol azért kapott ki,ha vágtázni mert...Már nagyon jól megy a vágta,de ez 3 év meló volt.18 éves lónál(főleg ha ebből 10-et pályán volt) nem tudom mennyi az esélye a sikernek
2012. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. te már biztos tudod, hogy én mennyire tudok lovagolni. A lovat nem fogom átlovagolni, mivel jól be van lovagolva. Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 25. 23:48
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól be lenne lovagolva, akkor a vágtának probléma mentesen kell mennie helyes segítségadásra, akkor is, ha a ló ügető.

Ha X évig versenyzett, akkor a lovat átlovagolják, hogy működjön rendesen a segítségekre, tudjon lovassal vágtázni.

A galopp jött lovakat is át szokták lovagolni, hogy ne az esztelen rohanás legyen a mindenük.

Ha te tudsz lovagolni és a ló is rendesen be van lovagolva, akkor az alapjármódok közti váltásnak pöccre működnie kell, ha nem így van, akkor vagy neked vannak hiányosságaid, vagy a lónak, vagy mindkettőtöknek.

Más be tudja ugratni, mondjuk egy nálad jobb lovas?

2012. máj. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha meg annyira jól be van lovagolva, akkor miért nem ugrik vágtába már csak attól,hogy rágondolsz?:) Mondjuk mert nincs jól belovagolva? Az ügetőket igenis át kell lovagolni, ha nem csak ügetni akarsz vele...
2012. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!