Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Vágta közben...

Mit tegyek? Vágta közben kapaszkodom!

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el tanulni a vágtát szabadon és mivel tudom, hogy nagyot ugrik amikor beugratom már egyből fogom a nyerget az egyik kezemmel a másikba a kantár és úgy megyünk.

Amikor először vágtáztam akkor nem fogtam és aznap egyszer se kapaszkodtam, most meg reflexszerűen kapaszkodok.



2012. jún. 17. 13:47
 1/8 x) ***** válasza:
Ez ilyen. Vágtát jobb helyeken eleve úgy tanítják hogy fognod kell a nyerget amíg elég biztos nem lesz az ülésed ahhoz hogy elengedd. Majd ahogy egyre jobb lesz a technikád és megszokod a vágtázást akkor el fogod engedni. Ha úgy biztonságban érzed magad, fogd nyugodtan a nyerget még egy darabig.
2012. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vágtát jobb helyeken úgy tanítják, hogy futószáron találkozol vele, először és nem szabadon, mert így a helyes.

Kérd vissza magad futószárra, míg nem biztos vágtában az ülésed és kapaszkodás nélkül mersz menni, mert a berögzülhet ez a mozdulat + felvehetsz hibás ülést is, amit rohadt nehéz kijavítani. Na meg szabadon való kísérletezgetés az irányítás rovására megy.

Addig nem engednék szabadon lovast, míg nem tud mind3 jármódban kengyellel és anélkül biztonságosan ülni.

2012. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak futószáron és szár nélkül vágtázz egészen addig, amíg nem megy kapaszkodás nélkül, úgy, hogy a hátad mögött vagy csípőn van mind a két kezed.
2012. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 marcipanfelho ***** válasza:

futószáron kéne még menned, ahol kapaszkodhatsz nyugodtan :) aztán idővel elengeded mindig az egyik kezedet később meg a másikat amikor egyensúlyban vagy és biztonságban érzed magad. engem is így tanítottak még futószáron.

ha a comboddal szorítod akkor nem fogsz leesni :) sok ló ugrik nagyot beugrásnál de utána kényelmesebb meg jobb lesz

2012. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most már csak beugráskor kapaszkodom aztán elengedem. :)

Bár amikor nagyon beindul akkor csak-csak kapaszkodom még.

2012. jún. 24. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:

"jobb helyeken ugy tanitják" ezen kiakadtam,szerintem neki tanács kell nemaz hogy leszoljátok az edzőt.

Szerintem nemgond ha beugratáskor fogod de utána próbáld meg hogy elengeded,de a biztonság kedvéért tartsd közel a kezed a nyereghez.és hajrá,neaddfel

2012. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 marcipanfelho ***** válasza:

én is sokáig még meg-meg kapaszkodtam :) meg pl táborban amikor valaki először megy terepre, a lova nyakára tesznek egy kapaszkodót (ez vmi összeragasztott valami volt nálunk, olyasmi mint a szár, gumiból vagy ilyesmi) és ebbe bármikor meg tudsz kapaszkodni. :)

ezért azért jó mert mégse a szájába húzol bele vagy a sörényét téped ki, a nyeregbe pedig sokszor nem lehet jól belekapaszkodni. bár ez a cucc csak galoppnál segített de érdemes kipróbálni, ha mondjuk könnyítve tanulod :)

2012. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mondok egy jobbat: ne a nyerget fogd fél kézzel mert nem lesz kapcsolatod a szájával :) A szárakat szépen fogod és az ügyesebbik kezeddel fogd meg a sörényét a marjánál ahol legközelebb esik hozzád. Biztonság érzetet ad:) Én szőrén elég sokáig kapaszkodtam így, vágtában még ma is előfordul :)
2012. aug. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!