Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zabla behelyezési gondok?

Spirik kérdése:

Zabla behelyezési gondok?

Figyelt kérdés
10 éves herélt kisbérit 2 honapja vásároltuk. Több alkalommal szerszámoztuk fel, minden gond nélkül. Az utobbi négy alkalommal száját össze zárja fejét fel szegi, és a zablát nagy harc árán lehet be rakni. Nem változott semmi, (zabla kantár stb. ) és nem volt rossz élménye sem. Mi lehet gond illetve hogyan tudnám harc nélkül a zablát a szájába rakni?

2012. júl. 13. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerinted a "nagy harc" mi az isten ha nem rossz élmény?! Pontosan az a gondja, hogy beleerőszakolod a szájába. Szépen rá kell szánni az időt, megvárni míg magától beveszi, utána pedig akár kajával jutalmazni, mindenzt hatekig.
2012. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nálam nem érte rossz élmény és mint irtam amikor hozzánk került semmi gond nem volt. Minden további gond nélkül be vette a zablát. A dilijét kb. 1 hete kezdte....
2012. júl. 13. 21:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy a szájában van valami gond, akár felsérhette valami, vagy fogfájás.

Esetleg fülféltés nincs?

2012. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehetnek farkasfog gondjai, vagy fogproblémái, esetleg feltörte a zabla a szájszegletét belül. nézd meg. Másrészről én nem lennék benne biztos h nem érte rossz élmény. Nem túl erős a kezed? Lovaglások során mennyire átengedő?

A harmadik variáció, hogy a fejedre nőtt.

2012. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a ló megtanulta, hogy nem vagy vele elég határozott és bármit megtehet. Semmiféle fájdalom nincs ebben, az én lovam pontosan ugyanezt csinálta mikor megvettük, most már lassan 8 hónapja megvan és tökéletesen beveszi a zablát. Én így oldottam meg: fogtam az száját és az ajkát vagy hogy hívják rányomtam az egyik fogára persze csak finoman, a fájdalomtól egyből kinyitotta a száját így gyorsan becsúsztattam a szájába és kész is. Ezt jó néhányszor el kell vele játszani míg végül megtanulja, de hajrá :)
2012. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a véleményem,hogy nem tisztel téged a lovad.Vagy a szájával van valami gond!Nézd meg!
2012. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először nézz bele a szájába, hogy nincs-e seb vagy más fájdalom forrás, ha nincs gondold át nem-e rántottál bele a szájába vagy ilyesmi, ha nem, akkor marad a tiszteletlenség.
2012. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A zablát úgy tudod könnyen a szájába rakni ilyenkor, hogy ahogy meghajlik a csuklónál a zabla oldalról benyomod a szájába a zablát. Ilyenkor ki fogja nyitni a száját és a zabla a helyére kerül.

Lehet azért kezdte el mert a lovaglás nem tetszik neki. Lehet, hogy túlhajszolod vagy túlköveteled. Esetleg még nem vagy olyan ügyes lovas és akaratlanul is kellemetlenséget okozol neki lovaglás közben.

Jó megoldás lehet még olyan helyre vezetni ahol nem tudja felkapni. Az oktatóm is így szokta a csikókkal.

Illetve megtaníthatod neki, hogy a tarkójára mért nyomásra lerakja a fejét. Ezzel azt is gyakoroljátok, hogy engedjen a nyomásnak.

2012. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki hozzá szolását. Meg eröstitetek benne amire gondoltam. Akiről szó van a harmadik lovunk, a férjemé. Mindenkivel bragyizik folyton fel ültett a hátára minden kezdő lovast. Szerintem ebből lett elege a lónak. értelmes lény révén, nem ágaskodik nem harap és nem csip, hanem egyszerüen nem akkar ki menni ujabb és ujabb "idiotával" A fenti meg jegyzésekket meg mutattam páromnak aki eddig a hülye ló vélemény volt, most már a hülye barátok véleményén. Köszönöm mindenkinek. Mivel nekem egy 6 éves lipicai kancám van, és közel 10 éve lovagolok a tudásom már meg volt a fentiek megállapitására csak éppen a férfiak ritkán hisznek egy nőnek.....
2012. júl. 15. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!