Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem tesz jót a kutyámnak...

Ez nem tesz jót a kutyámnak sem? Szomszéd nénis gondok?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: közös udvaros házban lakunk egy 73 éves kedves öreg nénivel. Van egy keverék kutyusunk akit kenelben tartok egyrészt mert a néninek is van két kutyája másrészt két gyerkőcöm sokat játszik az udvaron és nem szeretném ha kutya kakival játszanának. a nénitől egy kis kerítés választ el. Az ő kutyái szobakutyák egy nagy labi keverék és egy westi keverék. Vele alszanak egy tányérból eszik velük. A gond az hogy mivel a két gyerkőc és a háztartás mellett nincs minden nap időm arra hogy a kutyámmal foglalkozzak a néni önállósította magát. Azért azt hangsulyozni szeretném hogy heti 4 alkalommal tuti játszanak a gyerekek is vele meg én is foglalkozom vele. Minden nap este pedig kiengedem hogy kiszaladgálja magát. ebbe a melegben sokszor napközben is kiengedtem hogykeressen magának árnyékot. Na de jött ez a néni és egész egyszerűen a megkérdezésem nélkül elvitte a kutyámat őhozzá. Mikor én boltba mentem, ő kifigyelte és kivette a kenelből és bevitte magához. Már odáig fajult ez az egész mert nem akartam "rászólni" hogy a saját kuyám ha meglátja örül neki, na meg nem eszi meg a házikosztot amit én adok neki mert a néni csak konzerv kaját ad neki. Minden reggel kifigyelte hogy kb 9 körül kezdünk mozgolódni, volt olyan hogy láttam reggel 7-8 órakor köntösbe jött a kutyához és kaját adott neki. Ezzel nem is lenne akkora baj, csak látom a szándékát hogy el akarja szeretni a kutayámat tőlem. ami sikerülni is fog neki, mert amikor boltba megyek kilopja és nekem nincs pofám bekopogni hozzá hogy ugyan adja már vissza a kutyámat. A baj az hogy tulajdonképp a jószándék és az állatszeretet irányitja de nem akarom hogy a kutyusommal más foglalkozzon. igyekszem minél több időt vele lenni, de a nénivel ellentétben nekem van más dolgom is. Ti mit tennétek hogy senki ne sértődjön meg de a kutyusom is megmaradjon. Arról nem is beszélve hogy a kutya már nálunk is volt h autómatikusan bejött a házba párom meg allergiás az ilyenre. Szerintem csak rosszat tanul el a kuyta. nORMÁLIS válaszokat kérek.
2012. júl. 1. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már esetleg beszélni vele? Mond meg neki, hogy hagyja békén! Különben kicsit többet is foglalkozhatnátok szegény kutyával! Nem heti 4x hanem heti 7x! A foglalkozás meg nem csak játékból áll! Sétálni szoktátok vinni? Mert naponta legalább fél órára elvihetnétek + heti 1x egy hosszabb séta. Minek van bezárva? Szed össze a kutyasz*rt. A gyerekeidre meg ha még olyan kicsik figyelj rájuk, hogy ne játszanak a kakival, ha meg már nagyobbak akkor már csak van annyi eszük, hogy nem fogdozzák össze.
2012. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Különben milyen kaját kap tőletek?
2012. júl. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélni kéne a nénivel...

Miért csak heti 4x foglalkoztok a kutyákkal?

Viszitek őket hetente többször sétálni vagy esetleg kirándulni magatokkal?

És miért vannak SZINTE egész nap a kennelben főleg ilyen melegben?

Amúgy ti mivel etetitek őket? Csak maradékkel?

Milyen fajták a kutyák?

2012. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a néninél jobb dolga van,te nem foglalkozol vele rendesen, bezárod egy meleg kennelbe,és a kutyas.zart nem vagy képes felszedni inkább nem engeded ki nehogy a kölykeid azzal játszanak..

tudod az értelmes gyerekek nem szedik fel a kutyas.zart,én kiskoromban sosem értem hozzá,mert nevelve voltam..talán a gyerekeidet is kellene :)

2012. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
ha ennyire degeneráltak a gyerekeid akkor zárd be őket a kennelbe :)) nevetséges. és ilyen fiatalokból lesznek a felnőttek.
2012. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szoval csak normalis valaszolat kersz. Rendben normalis valaszt fogok neked adni es rovid is leszek. Szerintem a ti kutyatok elete szenvedes. Jo nyilvan lehetne rosszabb sorsa, de ahogy ti tartjatok semmifelekeppen nem idealis.


Leirom az alap problemakat:

Egy kutyanak napi torodesre van szuksege,napi ket ora minimum! Sok seta,jatek, kedvesseg. Az hogy kiengeded a kertbe, az nagyon keves. A kutyak a sajat kertjuket teljesen ismerik,az az orom nekik ha elviszed setalni,uj ingerek erik, jatszhat mas kutyakkal.


Egy kutyat nem lehet egesznap egy kennelben tartani. Irod,hogy sokszor kiengeded,hogy keressen arnyekot. EGESZ NAP ARNYEKBAN KENE LENNIE EBBEN A MELEGBEN.


Hazikosztal etetitek. Nos ez abban az esetben teljesen jo ha kulon fozol neki tudatosan,biztositva a szamara szukseges tapanyagokat. Ha nem igy van,csak a ti maradekotokat kapja, az nem megfelelo.


FIGYELJ EZT MOST AZERT IROM NAGYBETUVEL,HOGY BIZTOSAN ELOLVASAD: A SZOMSZED NENI JOBBAN ERT A KUTYATARTASHOZ MINT TI ES SZERINTEM JOBB HELYE LENNE NALA. HA SZERETED VALAMENNYIRE A KUTYADAT AKKOR NEKI ADOD.

2012. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Add a szomszéd néninek a kutyádat! A néninél jobb dolga van!
2012. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Köszönd meg a néninek, hogy foglalkozik vele. Érdekes, nekünk mindig kinn voltak a kutyáink, de sosem jutott eszembe kutyasz.rt enni, lehet, mert nem vagyok degenerált, és a szüleim elmondták érthetően, hogy nem jó (na meg bent volt jobb kaja...) Rabnak minek vettél kutyát? Inkább add a néninek.
2012. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a nénivel, ha te kutyád miért ne kopoghatnál be hogy adja vissza,mikor kiveszi!?

Egyébként meg tényleg többet kéne törödni vele, egy nap fél órát csak tudsz szakítani rá (mindennap) ,hogy elvidd sétálni a kiengedésen kivül.Nem jó neki bezárva. Ha kutyád van,törödj vele!

A gyerekeid miért játszanának kutyakakival?? össze szeded, ennyi, plusz megmondod neki hogy ne nyúljanak hozzá. (mivel máshol is találkozhatnak vele,nem árt ha tudják,hogy az nem játék :D)

2012. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs "pofád" bekopogni a nénihez és visszakérni a SAJÁT kutyád akit kvázi ELLOPOTT, akkor ne haragudj, de megérdemled. Tökéletes megoldás nincs, neked van igazad, a néni nem fog belelhalni.
2012. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!