Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is jó ez a lovaglá...

Szerintetek is jó ez a lovaglási mód? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Barátnőm mondta, hogy ők ahová járnak lovagolni, ott olyan lovaglás van, hogy az oktató alig foglalkozik velük, és vagy fent maradnak a lovon, vagy leesnek. Mégis a barátnőm már vágtázni is tud, meg ugratni, és szerinte jó ez a mód mert így magunk tapasztalhatjuk ki a dolgokat.

(Én még csak a vágta tanulásánál tartok, szabadon még nem vágtáztam)

És azt is mondta, hogy próbáljam ki a következőt:

Kezdjek el ügetni a lóval, majd húzzam be a fejét, amennyire csak bírom (rövid szárral), én pedig ne pattogjak a lovon, hanem könnyített ügetésben próbáljam kiülni az ügetését, szorítsam meg jól a térdemmel, és mondjam neki: Vágta, vágta! És a csípőmmel is tolhatom.

És egyszerű a kapaszkodás is: Ha rövid a szár, akkor nem lesz gond, abba tudok kapaszkodni, és dőljek kicsit hátra a nyeregben, de továbbra is szorítsak a térdemmel!


Meg még azt mondta, hogy úgy állítsam meg, hogy szóljak neki, hogy elég, és hogy ügetés! Majd kezdjek el pattogni a hátán mint az ügetésnél, engedjek kicsit a száron, mert akkor kényelmetlen lesz neki és visszamegy ügetésbe.


Engem viszont úgy tanítottak a vágtabeugratásra, hogy a belső csizma a hevedernél, külső hátrébb (ezt futószáron kellett csinálnom).


Nektek erről mi a véleményetek? Helyes ez? Tudom, hogy a barátnőm is így csinálja, és mégis tud vágtázni. Azért írtam ki ezt a kérdést, hogy megtudjam a hozzáértőbbek véleményét is, hogy ők helyesnek tartják-e ezt a módot! Ha valamit rosszul mondott a barátnőm, nyugodtan javítsátok ki itt :)

Köszi a véleményeket, tanácsokat! :)

12/L


2012. júl. 20. 15:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

*Nehéz volt leülni a nyeregbe.

Nem tudom mi bajom van.. :D

2012. júl. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
"Kezdjek el ügetni a lóval, majd húzzam be a fejét, amennyire csak bírom"---> ez nagyon dúrva... borzalmas.. :S A vágtabeugratás természetesen úgy van helyesen, ahogy neked tanították...és szerintem szólj a barátnődnek, hogy keressen egy másik lovardát.
2012. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ezt olvastam,hát eléggé megdöbbentem..a barátnőd meg nem lovasiskolában tanul,hanem valami olyan helyen,ahol a lovakat gépként kezelik..ez szörnyű..a szár nem kapaszkodásra való,hanem a ló helyes irányban tartására,segítségekre.vágta beugratásnál a külső csizma hátrébb kerül a belső pedig a hevedernél marad.leülsz tanügetésbe,és beugratod így a lovat.de amíg kezdő vagy,állj fel könnyített ülésbe,és ugy ugrasd be,és vágtánál is maradj könnyített ülésben,kevésbé rossz a lónak ha nem jól csinálod.a szárba pedig nehogy kapaszkodj,nem arra való,a lónak is fájdalmat okozol!a lábbaddal kell szorítani a nyerget..a barátnőd pedig nem tud lovagolni..
2012. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 meskóka19 válasza:
Szia.Ez a lovaglási mód egyszerűen szörnyűű.Nem kell behúzni a fejét amennyire csak tudod.Hanem az egészet fel kell építeni először kapaszkodsz és majd egyre lazább lesz a kezed hogy a lábaddal kapaszkodj majd irányítod és később már tudsz is ez csak türelem játék semmi más.És ha a szárba kapaszkodsz az nem lesz jó mert ha nem tudod rajtatartani magad a lovon akkor esel és ha a szárba kapaszkodsz és leesel és a ló elhúzhat vagy véletlenül beszorul a kezed a szárba vagy valami.Jobb az úgy ha te úgy tanulod ahogy mondják nem pedig mástól hallod akit nem tanítanak rendesen.És tönkreteheted a lovadat is ha nem jól csinálod
2012. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

akkor most idéznék neked egy nagyon okos mondatot:

"Az ember az életében sok mindenbe kapaszkodhat, de a kantárszár nem ilyen" Dallos Gyula mondta, nagyon hasznos tanács. Semmiképp ne kövesd annak a lánynak a példáját!

2012. júl. 25. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!