Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről az egészről?

Mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés
Van egy ló a lovardában bértartásban, akinek egy szeme hiányzik. Kezdjük ott, hogy egy nő tartja bértartásban, aki 6 éve elhozta a vágóhídról. Most külföldön van, szeptemberben jön vissza. A ló ágaskodik, prüszköl, horkant, nyerít, ha valaki ki, vagy bemegy az istállóba-ból. Múltkor ott voltam egész nap a lovardában, az oktatóm lefürdette, mert ugye nem mehet ki legelőre.. Ágaskodott, toporzékolt mindent csinált, a szemében is félelem volt. Bevitte a körkarámba, hogy futószárazza, hogy megszáradjon,. erre elkezdte mondani oktatóm, hogy így meg úgy milyen sz ar lovardai ló lenne belőle, mert a vállai rosszak, úgy megy az első két lábâra mintha bot lenne. Nem is ez az érdekes, hanem, hogy el kezdte mondani, hogy ezt a lovat nem megmenteni kellett volna, hanem hagyni, hogy levágják.... Meg hogy milyen ronda, mert neki nem tetszik a színe.. Mellesleg az egész ló olyan mintha fekete lenne, de inkább sötét pej. Azt mondta a tulaj, hogy beszélni fog a r
2012. júl. 21. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Jó sz@r oktató lehet, a helyedbén én jobbat keresnék. Ugyanis tipikusan az alázat hiánya látszik rajta, szivatja a ló, errő rögtön jön a de rossz ló szöveg, verni kéne, meg semmire nem jó stb. Az, hogy neki mit kéne máshogy cinálni, meg ő hol hibázik szébe se jut. Arra meg nyilván nem hajlandó, hogy törődjön az álattal, pedig ha senki nem foglalkozik vele, akkor nem is lehet érdemi teljesítményt várni tőle (az, hogy lemossa meg futószárazza mert a főnök kiadja a melót nem törődés). Szóval na, szánalmas emberke, ne nagyon tekintsd ő tanítódnak.
2012. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 x) ***** válasza:
100%
Ilyenkor sajnálom hogy embereknek nincs vágóhíd... mégis miért megy lovasoktatónak az aki egy kicsit sem tiszteli a lovakat? Ha valaki igazi lovasember akkor minden lovat tisztel és szeret, akármilyen "rossz ló" -.- tényleg keress egy másik helyet, de előtte üzenném az oktatódnak hogy egy igazi f@szfej.
2012. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem :// Amúgy semmi de semmi baj nincs ezen kívül vele! Nagyon jól oktat. De most nagyon meglepődtem.. Mâr majdnem mondtam neki, hogy ne már szerencsétlen lovat szidja, akinek semmi bűne sincs, nem az ő hibája, hogy fél, ágaskodik. Nemis hiszem el, hogy be tud lovagolni lovakat, mert türelme nincs hozzá.. Szégyen.. Amúgy meg azt mondta, hogy gondolt egyet fiatalabb korában, és lovas szakközépbe ment.. Semmi sem kötötte úgy a lovakhoz, de vhogy ezt választotta... Nem értem miért választotta ezt a szakmát, ha nincs türelme hozzá. Ha eladná a hölgy a lovat, szívesen megvenném, elvinném egy jobb bértartásba, ahol van normális belovagló, vagy lovászatra szakosodott, és meg tudja gyógyítani a lelkét.
2012. júl. 21. 12:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy írtál! Igazad van! igazatok van!
2012. júl. 21. 12:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja bocsi: Azt mondta a tulaj, hogy beszélni fog a nővel, hogy vitesse el., Mert zavarja a "békét".. Aztán meg ez az egész lovarda puccos, igényes, a tulaj milliárdos szóval.... Amúgy a ló egy nyereghelyen sütött nóniusz!
2012. júl. 21. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég régóta lovagolok. Tavaly kerültem egy lovardába, ahol tényleg megtanultam, hogy minden lónak van értéke. Van egy ló amelyik sánta, de azért mert meg van rövidülve valami az első lábába és ezért azzal rövidebbet lép, de ugyanúgy csinálja a dolgát, mint egy egészséges. Őt nem zavarja. Egy másik, a futószáras ló, aminek hajlott a háta és már 23 éves. De neki van a legnagyobb türelme a gyerekekhez, hagyja hogy nyúzzák.
2012. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!