Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló és kutya, barát vagy ellenség?

Ló és kutya, barát vagy ellenség?

Figyelt kérdés
Gondolom azt fogjátok írni hogy csak akkor tudom meg ha veszek egy lovat.Nos a kutyám (még nincs egy éves) nagyon játékos és mindig ugrál, szeret játszani más állatokkal, de ha veszek egy lovat akkor nem tudom hogy fognak ki jönni. Hozzá lehet szoktatni a kutyát a lóhoz már mielőtt meg veszem a lovat, és hogyan reagál a kutyára a ló?
2012. júl. 29. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nagyban függ attól milyen fajta a kutya, milyen a jelleme. Nekünk van 1 labradorunk és 2 pumink, alapjáraton nem piszkálják egymást, jól kijönnek, csak ha valamelyik ló jól érzi magát a karámban, és neki áll rohangálni, vágtázni, a 2 pumi menne utána, ha nem lennének olyankor elkerített helyen, meg folyamatosan ugatják őket. A labrador viszont sosem szaladna ugatva a lovak után, nyugodtan el van akkor is, ha a lovak a karámban vannak. Viszont a pumik elég okosak is, mert ha a lovon ülök sosem indulnak el utánunk, olyankor a fűben ülve néznek, és terepre is gyakran jönnek velünk. Szóval szerintem fajta, de még inkább nevelés kérdése. Simán össze lehet őket szoktatni. :)
2012. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az én kutyám keverék és elég nehezen lehet nevelni
2012. júl. 29. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
A lótól is függ, hogy viszonyul a kutyához. Érdemes először őket összeszagoltatni, hogy ne legyen baj, de vannak olyan agresszívabb lovak, melyek simán felrúgják a kutyát, főleg, ha az provokálja őket. Puszi pajtások soha nem lesznek, mivel a kutya ragadozó állat, a ló meg préda, de össze lehet szoktatni őket.
2012. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg egyedfüggő.

Nálunk van egy agár,ő el van mindenhol,lovak körül is,lovakat a kutya nem zavarja,fordítva is igaz.

Egy kis pincsikeverék,a lovakkal szokott vágtázni,ha pályán edzés van,van hogy még az akadályt is átugorja.A kis pincsi meg az 50cm-es akadályhoz és ugrik a paci mellett,nagyon aranyosak szoktak lenni.A kiskutya engem pl. mindig kikísér az erdőbe is egy-egy terepre,jön mellettünk,néha előre fut,de mindig bevár minket.Ezen példa alapján is azt mondom,hogy nem lehet gond..

2012. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is agaraim vannak, az egyik pl. ott szokott aludni a lovak beállójában, meg az egyik lovam a múltkor nekiállt rágcsálni a kutya hátát, úgy, ahogy egymás sörényét szokták. Szóval ők jól megvannak. A másik kutya meg szokta ugatni a lovakat, de nem különösebben érdekli. Volt olyan kutyám is aki játékból harapdálni akarta a hátsó lábaikat, ő 10 méter repülés közben rájött, hogy nem kéne.
2012. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!