Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha az akadály...

Mit csináljak ha az akadály előtt nem jön ki a lépés?

Figyelt kérdés
Elég sűrűn fordúl elő, hogy nem jön ki a lépés, és leverjük az akadályrudat. A lovam nem igazán törődik hogy kijöjjön neki a lépés, és egyből ahonnan csak tud rá akar ugrani. Hogy tudnám megtanítani neki hogy szépen vegye az akadályt?

2012. aug. 10. 10:00
 1/5 x) ***** válasza:
Járóiskolát kell az akadály elé rakni. Elég 2-3 rúd is. Úgy könnyebb kimérni a távolságot és a ló is jobban figyel.
2012. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
én a lovamat mindig lefordítottam az akadályról, ha éreztem, hogy nem jön ki a lépés
2012. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Félfelvételekkel fel kell venni és oda kell érkeztetni az akadályhoz.Ne várd tőle ,hogy magától egyedül oldja meg.Ha jól érkezteted oda akkor jó helyről fog elugrani.
2012. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem szabad lefordítani a lovat az akadályról, mert akkor a kitérést erősíted benne.

Ha nem jön ki a lépés, és ezt te látod, akkor rövidíts rajta (érdemes, ha meredek az akadály) vagy pedig nyújtsd meg (széles akadályoknál). Vagy elugrathatod messziről is, hogy ne rakjon közbe (ugyancsak meghívó ugrásoknál).

Tréningezheted a lovadat, többféle képpen.

Rakj le akadály elé 2-3 rudat, ha vágtába mész akkor úgy 3 méternyire egymástól. Az első rudat lovagold meg, és ha az jól kijön, akkor az akadálynál is kifog. Kb 300-as tempóba kell rámenni, ha 3 méter a távolság. Mivel a ló az akadály alját nézi, átfér-e alatta, és amikor látja, hogy nem, akkor ígyis-úgyis el fog ugrani.

Egy másik módszer, ha ügetésből mész rá az akadályra (ez, de a másik is arra is jó, hogy ha rohan a lovad az akadályra, akkor megmutatja neki, hogy fölösleges). 1,45m az ügetőrudak között, aztán az akadály és az előtte lévő rúd között 2,90m a távolság. A végén a lábad szorítsd oda az oldalához, ezzel is támogatva és el fog ugrani ügetésből. Ennél csak meredekkel próbálkozz, a másiknál lehet oxer is.

Egy idő után vedd ki a rudakat, csak a legelső maradjon és így jól fogsz bele menni, viszont az már a te dolgod hogy közötte is jól menjetek. Rengeteget kell gyakorolni és egy idő után beletanultok.

Ha biztonságban érzed magadat, akkor jó magasra pakold fel az akadályokat mert a ló azt respektálja, akkor ugrik igazán. Ügetésből 120 cm-t is ugrik (mi is így tréningeztük a lovamat, megcsinálta) a vágtásnál meg tényleg rád van bízva.

Remélem segítettem, ha valami nem tiszta, kérdezz. (:

2012. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ezt neked kell elérned, hogy jól jöjjön ki ha a ló nem automata. Gyakorlással ráérzel mennyi vágtaugrás kell még az aakdályig és aszerind nyújtod a vagy rövidíted a vágtaugrásokat
2012. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!