Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát ajánlotok?

Milyen zablát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Milyen zablát ajánlotok egy 4 éves 135 cm es növésben lévő kancának?Nem erős a szája hanem"gyenge".Szerintetek jó lenne neki 1 csikó zabla?Vgay 1 lánc zabla?
2012. aug. 10. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Lánc zabla? Te megbolondultál? :S Ez mégis hogy jutott eszedbe a csikózabla után?


Egyébként igen, egy egyszerű csikózablát ajánlanék zablagumival, hogy ne tudja kiszedni a szája szélét :)

2012. aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A láncos zabla nem "gyenge" szájú lovaknak való.Vagy csikózabla vagy esetleg egy D zabla ami jó lehet ebben az esetben.
2012. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Csak a lánc zablát azt mondta a barátnőm hogy az szar mert semmit sem ér az erős szájú lovaknál pláne hogynem gyengénél.Ezt mondta.
2012. aug. 10. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha finom a szája, akkor véletlenül se tegyél bele lánczablát. Nem tudom mennyire érzékeny a ló, de lehet a sima csikózabla is sok lesz neki. Szerintem próbáld meg az oliv plasticot, vagy egy kétszer tört csikózablát.
2012. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a 21 éves lovamnak eddig merem csavart zablát használtam (fogatba) de rájöttem hogy elég az egyszer tört vastag réz csikózabla.. mint az álom úgy megy vele.. *.*

Minél puhábbat vegyél.. ;)

2012. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
vastag, egyszer tört oliv :) valószínűleg 12,5-ös kellhet neki.
2012. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon gyorsan világosítsd fel a barátnődet hogy oltári nagy butaságot mondott, nehogy nekem betegyen egy láncot a finom ló szájába! :(


A legfinomabb két zablatípus az a gumis olívzabla, vagy a duplán tört olív zabla (gumis duplán tört olívval még nem találkoztam SAJNOS), de mivel ezek már nehezebb zablák is mint a csikó, ezért nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb neki. :)

2012. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az utolsóval kb egyet értek, csak abban nem, h az oliv nehezebb mint a csikó.

Én a nagylovasban vettem egy leheletkönnyű, üreges, vastag olivot, az teljesen megfelel a puha szájú lovamnak.

2012. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz elnézést, vannak üreges olívok is! :)
2012. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!