Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretnék egy pónit,...

Nagyon szeretnék egy pónit, semmiképpen sem lovat! De a szüleim lovat akarnak nekem. Hogy magyarázzam meg nekik hogy pónit szeretnék?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok 42 kg és kb.160cm kicsi nekem a póni?Maximum egy 145cm-es kislóra gondoltam vagy egy nagyobb pónira.Na de mindenképpen lovat akarnak venni,mit mondjak?Vagy ti is rábeszélhettek a nagylóra:D
2012. aug. 12. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem már kicsi. Ha még nem is kicsi, 1-2 éven belül kicsi lesz. Akkor meg mit kezdesz vele?
2012. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17 éves lány vagyok, 168 centis, és kb 48 kilós...Nagyméretű pónim és nagy lovam is van, mindkettővel jó lovagolni, nincsenek méretproblémák :) Arra számíts, hogy a pónik sunyibbak a lovaknál. :D
2012. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy milyen a természetük pont ezért szeretnék egyet.Hát igen pár év múlva kicsi lesz,de szerintem egy hafi vagy fjord esetleg vmi sportpóni sem olyan kicsi,nem?:)
2012. aug. 12. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy 150cm-es hafi jo ötlet :) Sose lehet őket kinőni :D Bírom őket :D De amúgy mi okból kifolyólag szeretnél mindenféleképpek pónit? Félsz a magasabbaktól, vagy esetleg valami mâs? Vagy a pónik jobban tetszenek? :)
2012. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nagyon tetszenek!:)

makacsak,kitartóak és szívósak!ez kell nekem.Egy "hülye" póni ahogy mások mondanák.Nem tudom miért,de szeretek megdolgozni és jól lovagolni egy lovat ezért kell póni. meg igen biztonságban érzem magam rajta nem is azért mert kicsi,hanem mert közelebb van hozzám vagy mi :D

2012. aug. 12. 23:03
 6/10 x) ***** válasza:
39%
Van egyáltalán bármilyen tapasztalatod a pónikkal kapcsolatban? Mert most még lehet hogy tetszik hogy kihívást jelent meg makacs meg minden de pár év múlva nagyon megbánhatod ha a fejedre nő. Sokkal több magabiztosság és türelem kell hozzájuk. De mindegy, ha pónit szeretnél akkor vegyél pónit, csak nem szeretném ha csalódnál a pónitól meg meg kéne válni.
2012. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Vegyetek egy bunkó lovat, ha a kihívás miatt szeretnél pónit. Méretben határeset a póni, egy hafi még belefér. Vagy ott van az arab: kicsi, mégis ló.
2012. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Attól, hogy a pónikra általában azt mondják, hogy "szemetek", az nem azt jelenti, hogy amilyet te fogsz venni, az is olyan lesz. Ha egy kezesbárányt fogsz ki akkor mit csinálsz vele? Megunod és eladod? Ha pedig esetleg tényleg kifogsz egy nagyon szemetet és nem tudod kezelni? Akkor mit csinálsz?

Mellesleg a póni az 120 cm marmagasságig póni, onnantól már kisló. Tehát pónit semmiképp sem ajánlanék.

Én egyetértek a szüleiddel a nagy lóval kapcsolatban, de minimum egy olyan 150 maros legyen... A pónit seperc alatt kinövöd.

2012. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 csenge587 ***** válasza:
0%
Húúúúúúúúúúú micsoda nagy probléma...
2012. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hafi,izlandi,new forest,fjord,connemara,Welsh C.Ha nem vagy hízékony,még sok évig könnyen elcipelnek.:-)Vagy ha mégis nagyló,akkor arab t.,kabardin,camargue,anglo-arab,alter-real,aegidienbergi.Utóbbit különösen ajánlom.:-)
2012. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!