Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem értik meg a szüleim...

Miért nem értik meg a szüleim hogy annyi pénzből amit ellovagolok egy hónapba már lovat is lehetne tartani?

Figyelt kérdés

Havi 40 ezerért foglalkozik velem a saját edzőm heti 4x + ezen felül használhatom a lovat pl ha terepre megyek ki a többiekkel és ennek a lónak fizetjük a patkolás-körmölés költségét + állatorvosi költségek. Versenyzek vele és a versenyzés költségét is nekünk kell állni. Szóval igy kijön vagy havi 50-60 ezerre ami csak ezekre megy el.



A szüleim jól keresnek és az edzőm is felvetette nekik hogy kéne egy saját ló amivel már többre jutok. Szüleim szeretik hogy lovagolok támogatnak mindenben legutóbb is meg se szólták hogy 30 ért kellet venni egy bőr lovaglócsizmát meg pár dolgot a versenyfelszereléshez....

Nem nagyzolni akarok de tényleg van rá keret hogy lovat tartsunk bőőven, sőt még őkis gondolkoztak rajta egy időben most meg mindig terelődik a téma. Meg hogy most még ez igy miért nem jo nekem stb. Úgy érzem hogy hosszú távon meg fogom ezt unni mert sajnos már az a ló akit lovagolok nagyobb szintekre nem alkalmas igy csak pénzkidobás az egész és fölösleges idő... 3 éve ez megy már szeretnék továbblépni.


2012. aug. 16. 12:33
1 2
 1/15 anonim válasza:
21%
legyen ez a legnagyobb problémád ki ficsúr.
2012. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
5%
kis*
2012. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Az unokahugom 17 éves, ö is mindig szeretett volna lovakat ez az élete.. pár éve tudtak neki venni nagy nehezen, mert szegények nagyon, és most van 2 lova meg istállo nekik amit az apukája csinált, nem tudom mennyibe kerülnek a lovak, de neki sok ideje megy el azzal hogy reggel kiengedi, vizet hord mert rossz a kut 2-3 nagy vödörrel a telekre nekik kézzel, egész nyáron apukája ha ráér, szénát gyüjtenek stb, sok sok munka van velük, de ö kiérdemelte biztos hogy te is, de van hely ahol tartanátok? és a takaritás? vizhordás? állatorvos? zab? széna ? stb. ezek nagyon sok pénzbe kerülnek, nem az a nagy pénz ha egyszer 30 ezer ft volt a csizma. sztem a szüleidnek macerás lenne otthon tartani egy saját lovat. és amig támogatnak és fizetik sztem ne is kérd tölük, ha nagyobb leszel vegyélmagadnak majd.35 éves vagyok
2012. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Szerintem beszélj minél többször erről a szüleidnek és mondj minél több jó érvet,egyszer csak megtörnek főleg ha van rá pénzetek.
2012. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem otthon tartanánk a lovat hanem bértartásban ott ahol lovagolok.
2012. aug. 16. 12:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Hogyha ott tartanátok ahol most lovagolsz,akkor is ennyi pénz lenne, talán egy kicsivel több, szóval nemtom...lehet hogy meg kellene próbálnod mégegyszer rábeszélni a szüleidet,de ezt magadban kell eldöntened,hogy tényleg szeretnél-e egy lovat 14/l
2012. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
jó van pénzetek,oké. gondolom milliós lóra gondolsz,mert 2-300 ezerért nem találsz olyan lovat,amelyikkel "magasabb" szintre juthatnál.ezt is kitudjátok fizetni? és irtad hogy havi 50-60 ezerbe kerül a lovaglásod. gondolom ez ugyANIGY megmaradna,mert az edződhőz saját lóval is járni kell. ehhez jönne még hozzá a bértartás,ami kb 60-70 ezer körül van ,jobb helyeken. ezt a plusszt is tudják szüleid fedezni? mert akkor nincs akadálya...
2012. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónál a pont!!Csak maga a bértartás 60-70 ezer plusz a többi!!!A saját ló irtó nagy felelősség!!!!!25/L
2012. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok

azt még elfelejtettem mondani,hogy saját ló= saját nyereg,kantár,pucolóeszközök, lábvédő stb. ez is akár többszázezer ft lehet. :)

2012. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

vagy lehet, hogy azért terelik a témát, mert meg akarnak lepni a születésnapodra!

vagy azért, mert az edződ esetleg neked azt mondja, hogy ő próbálta őket rádumálni, közben nekik meg azt mondja, hogy nem kell neked saját ló, mert nyilván jobban jár, ha a sajátján oktat, meg ha fizetik a szüleid a saját lovának a patkolását, orvosi költségeit, stb.

2012. aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!