Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen pénz gyűjtési lehetőség...

Milyen pénz gyűjtési lehetőségei vannak egy 11 évas lánynak?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok és majd ha megyek szakközépsuliba ahol lótartást és lótenyésztést tanulok+ minden nap lovaglás meg kiképzés.Oda egy saját lóval szeretnék menni ott gondoskodnak a tartásárol stb... és addig pénzt kell gyűjtenem a lóra (persze nem az egész pénzt csak 50.000.ft körül) nem tudtok a spóroláson kívül valami jó pénz szerzési lehetőséget? (komoly válaszokat várok!!!)

2012. aug. 18. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérsz a rokonaidtól, vagy eladsz valamit a játékaidból.
2012. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én is 11 vok. én is gondolkodtam ezen. Nekem csak az jutott eszembe, hogy acsaládtagjaimtól kérjek pénzt, és hogy a jófogáson eladok egy- két cuccom. (Pl: könyv játék ruha újság tolltartó... stb) Ha szeptemberig kéne összegyűjtened kedvezőbb árakkaal gyorsabban viszik. Na meg gyorsan spurizz acsaládtagjaidhaz...:)
2012. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ünnepekre pénzt kérsz, esetleg segítesz a környékbeli időseknek bevásárolni kutyát sétáltatni. Kinőtt, de jó állapotú holmijaidat is eladhatod.

Sajnos 11 évesen még nincs túl sok lehetőséged a pénzkeresésre. :(

2012. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csinálj cefrét, csak be kell fektetni hordókba, de használtan már 3-4 ezerért lehet venni, és mondjuk almából, szilvából ~70Ft/liter áron eladható. Ritkább/munkaigényesebb növényeknél nyilván drágább az anyag is, pl a bodza most érik.
2012. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 x) ***** válasza:
100%

Elmondok neked valamit amit nem árt ha tudsz. Magyarországon nem lehet megélni lótartásból. Ezen kívül az ilyen lovakra specializálódott szakközépek nem éppen a jó tanításról híresek. Elég hozzájuk a 3-as átlag és azon kívül hogy megtanulsz dolgokat a lótartásról a fontos tantárgyak elhanyagolódnak. Ezen felül egyre többen akarnak lovas suliba menni, ezáltal az igény is egyre kisebb lesz a lótenyészők / lovászok iránt, mivel rengeteg lesz belőlük.

Meg gondolj bele, addig van még 3 éved. Addig bőven rájöhetsz hogy butaság lenne belevágni és normális szakmára van szükséged. Hobbiból is lehet lovakat tartani. Ha a tanárodnak van egy kis esze ő is megpróbál majd lebeszélni róla. Annyi jól fizető munkád lehet ha időd fordítasz a tanulásra. Ha intelligens vagy akkor kár lenne ilyen sulira elpazarolni. Ezzel nem azt akarom mondani hogy hülyeség a lótartásba belevágni, de azután is el lehet menni lovásznak hogy már van egy jó szakmád.

De azért mondok pár pénzszerzési lehetőséget is hogy ne rontsam el a kedved. Szerintem ilyen szomszédok körüli munka lenne neked való, gondolok például: kutyasétáltatás, kisgyerekre vigyázás, füvet lenyírni, bevásárolni, kitakarítani. Otthon is segíthetsz zsebpénzemelésért.

Amúgy arra gondoltál hogy a suli után mi lesz a lovaddal? Akkor mit kezdesz majd vele?

2012. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsii témától eltérek.. utolsó válaszolónak : kisgyerekre vigyázás? gyerekre gyerek jobb ha nem vigyáz, balesetveszélyes.
2012. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utsó: Van egy 15 éves lány, aki egy 3, és egy 8 éves gyerekre vigyáz :) De azért igaz, van különbség a 11 és a 15 között.
2012. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én pl 200 ft-osokat gyűjtök, és meglepően gyorsan haladok, 3-4 hónap alatt 25000 ft-ot gyűjtöttem össze. :)

16/L

2012. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyűjts Nokiás dobozba!
2012. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én úgy gyűjtöm a pénzem, hogy amit ünnepekre kapok, azt félreteszem. Na meg év közben kapok zsebpénzt, ezt azt, megmaradt pénzt a vásárlásból, vagy amit apum ad, ilyesmik. :) Sajnos nincsen sok lehetőségem pénzt szerezni. :/ Amúgy a kerti munkában is besegîtek :) Naponta kapok (ha "dolgozok") 4-5000ft-ot :)
2012. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!