Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Én ezt már nem...

Mit csináljak? Én ezt már nem bírom.

Figyelt kérdés
Van egy félbértartásos lovam a lovardában. És a pályán nagyon csökönyös. Lovaglások során borzasztóan kivagyok. Sokszor el is sírom magam, hogy én nem ilyen vagyok, én nem tudom ezt tovább csinálni.....Merthogy sokszor oda csípek neki a farára. És ez a pálcázás kb. 10 mp-ig tart nála aztán kezdi az egész nyugdíjas tempót először. Az ülésemet részben elrontotta és a lóval való bánásmódüomról is teljesen másképet ad mint ami én lennék. Néha már méregből húzok rá egyet a farára, de akkor már nagyon utálom magam. És ha ugyan más azt is mondja hogy nála ez a helyes én szerintem nem, de nem tudom, hogy oldhatnám meg másképp. Ha kimegyünk terepre, csak a lovam és én, akkor nagyon ügyes. Teljesen megváltozik. a legkisebb pöccenésre ugrik ügetésbe, vágtába egyszerűen tökéletsen dolgozik. Azt szeretném ha ilyn lenne a pályán is. Csakhogy mindenki lovagolja. Még a legkezdőbbek is felülnek rá és azok meg ráhagyják a nagyitempót, amire rá is szokik. Másrészt oktatóm utalomfalatokkal tömi amikor valamit kjól csinált, így amikor a közelébe érünk érzem, hogy visszatart és belassul. Na ilyenkor nagyon mérges leszek. ... De én nem vagyok ilyen . Én olyan jól tudtam bánni a lovakkal. Annyi ló vált jobbá a kezeim között. DE ezzel a lóval képtelenség a szeretet erejével hatni mert vissza él vele, ha kicsit is nem vagyok vele ilyen full agresszív. De gy nagy baj van. Hogy imádom. És nem akarom elveszíteni. CSak változtatni akarok rajta és mostmár magamon is. De nem tudom mit tegyek... Kérlek segítsetek. Mi lenne a helyes módszer, mert tuti nem az agyon verlek pálcával módszer.

2012. aug. 20. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sok turelem, meg lehetne vele próbálni a csatlakozást is
2012. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Először is ezt a marhaságot felejsd el, hogy nem ilyen vagy, magadat lehet, hogy átvered, másokat nem! Hiszen te csinálod nem? Akkor az pontosan te vagy, mégha nem is tetszik a személyiségednek azon része. Ha egyálatalán akarsz vátozni, ahhoz először a problémát kell beismerni.

Másodszor nem harcolni kéne a lóval, hanem együttműködni. Attól, hogy téglafal módjára ismételgeted a lóval ugyanazt, ami előtte 100-szor nem működött, semmi nem lesz jobb. Gondold át a problémát, találj ki egy megoldást, és próbáld megcsinálni. Elméletileg te vagy az intellignesebb, neked kéne agyilag vezetni, az "erőt" meg hagyd a lóra. Aztán amit kitalálsz vagy működik, vagy nem, akkor megint újragondolás. Mindemelett mivel ketten vagytok, azt is kell csinálni néha, amit a ló szeretne, hiszen ez is kapcsolat, adok-kapok. Ha te nem adsz neki csak szenvedést, akkor pont ugyanazt tudod majd kivenni belőle. Iskolaló az életben nem fog alattad menni, ha nem csinálsz hozzá kedvet neki.

2012. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 x) ***** válasza:

Egyszerűen csak unja a karámot. A hiba szerintem nem benned van, hiszen nem ezt csinálnád ha rendesen dolgozna, és nem is te rontottad el. De mivel egész nap körbe-körbe megy megunja a karámot. Terepen azért megy jól mert nem körbe-körbe kell mennie és kevésbé ingerszegény a környezet mint egy karámban.

A másik meg hogy nem hallottam még olyan lovasról aki jól érezte magát úgy hogy a lova felesben volt tartva. Pont azért mert csak akkor lehet igazán jó kapcsolatod egy lóval ha úgy neveled ahogy te szeretnéd és ahogy a lónak a legjobb. Viszont ha rajtad kívül 10en lovagolják mind különböző jelzésekkel és módszerrel sose lesz normális ló. Szerintem ha nem akarod elveszíteni akkor az egyetlen mód ha csak a tiéd, ha megveszed, talán ha másik helyre is viszed. Még átlovagolni se tudod ha mindeni rajta lovagol. De lehet hogy megoldás lenne az is ha megbeszélnéd mindenkivel hogy pár hétig ne lovagoljanak rajta mert szeretnél komolyabban dolgozni vele, átlovagolni egy kicsit egyedül, hogy mindenkinek jobb ló legyen. Gondolom vannak ott más lovak is, lovagoljanak azokon.

2012. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó elismerem. Ilyen vagyok. Könnyen elvesztem a türelmem. De nem csak szenvedést okozok neki. Ez a ló sokat változott a kezeim alatt. Eddig agresszív volt és önfejű. Most már csak nyereg alatt csökönyös és oda jön hozzám, követ engem bárhová megyek. Eddig nem lehetett szárral se vezetni mert kitépte magát bárki kezéből. Most már szár nélkül is megy. Persze utánam. A másik bértartóé igazából a ló. De ő nem lovagol csak tartja a lovat. Először ő rontotta el. Aztán aláírt egy olyan szerződést miszerint a lovat be lehet fogni iskola lovaglásra. Na itt aztán felvett olyan rossz szokásokat amit nem tudom, hogy lehetne kinevelni belőle. Előre lovaglásába nagyon sokat fejlődött . Szépen megy a combra való engedés, meghajlítások. Oldallépés lépésben és ügetésben is. Szóval sokat fejlődött. De ehhez kellett a pálca is sajnos. Az a helyzet, hogy így is csak én meg az oktatóm tudok rajta valami eredményes munkát csinálni. Mégsem érzem magam jól tőle, hiszen ha vissza nézem, hogy milyen áron kapom meg... Nincs körkarámunk de nem kezdene el menekülni körbe-körbe. Megállna, legelne. Oda akarna jönni hozzám. El se tudnám zavarni. Ha elzavarnám arrébb sétálna. Ha utána dobnék egy kötelet ahogy szokták akkor mozdítana egyet a fülén és legelne tovább. Igazából teljesen elveszett belőle a ló... Én pedig borzasztóan türelmetlen vagyok és nincs meg hozzá a megfelelő tudásom, hogy mivel lehetne előre hajtani.
2012. aug. 20. 10:38
 5/13 anonim ***** válasza:
A combra való engedést és hasonlókat csak akkor lehet helyesen végrehajtani , ha ütemesen megy előre a ló. Lendület és ütemesség hiányában nincs támaszkodás sem és tolóerő is hiányzik a hátulsó végtagoktól.Ezek a hiányok ellehetetlenítik ezen feladatok végrehajtását. Egy befásult iskolalóval nem egyszerű, azt kéne csinálnod ha van rá lehetőséged , hogy lovardán kívül kinézni egy jó nagy füves rétet, ahol jó a talaj és ott idomítani,lovagolni. Egyből meg fog jönni az előremenési kedve a változatos környezettől.Csinálhatsz aztán vele előre - visszát.Ami abból áll , hogy mondjuk a hosszú falon fokozod az iramot, rövid falon pedig rövidíted. Ettől elkezdi majd használni a hátulját is és fokozza az előremenési kedvét is.Az meg nem baj , hogy combra valónál pálcát használsz, néha meg kell csípni , hogy ne hagyja el a hátulját, hanem lépjen át. Így jó esetben sikerül 3 patanyomon végrehajtani.
2012. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Van lendületünk. Nagyon tudunk menni. Minden rendben van. Amég én lovagolom. De nekem az nem tetszik, ahogy megkapom. A lovaglás első felében folyamatosan csipkedem a farát a pálcával, és hajtom csizmával. Felvételek csinálok. Iramváltások. Hajlítások. Körök, kígyóvonalak, caletti, rudak lovaglása, csakhogy ne unatkozzon. Sok jármód váltás.

Lépés-állj, állj-lépés, ügetés-lépés/állj,állj/lépés-ügetés, ügetés-vágta, lépés-vágta, vágta-lépés, vágta-ügetés. Lendületben vagyunk. De nem tetszik ahogy megkapom ezt a lendületet. Vagy ez az egyetlen módja. Hogy csipkedem pálcával??


Rétre nincs lehetőség. Gátoldalban van a lovarda. A gát másik oldalán erdő van, amúgy meg gátoldal illetve gátra van lehetőség. Van rét, de messzi van és olyan messzire nem engednek el egyedül. Kint csinálok: Fokozások, jármódváltás, hajlítások, combravaló, oldallépés. És kint nagyon tudja élvezni az életet. Olyan vágtákat lenyomunk minden lovaglás után, hogy csak akkor érzem, hogy jót lovagoltam, ha nem megyünk ki akkor csalódott vagyok.


Köszönöm, hogy segítetek és nem kezdetek el fikázni vagy valami. :)

2012. aug. 20. 11:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu, ahol most lovagolok van pár díjló is, de azokat is kiadják full kezdőknek. 2 hét alatt a pöccre működő lovacskából fásult, szár ellenmenős ló lett. 1 óra kellett mire elkezdett támaszkodni. Itt most két lehetőséged vagy szoksz vagy szöksz.

Esetleg beszélj a gazdájával, hogy módosítsák a szerződést és csak te meg ő lovagolhasson rajta, így nem lesz elbaszarintva a ló, mire megint felülsz. Igaz lehet, hogy akkor kicsit többet kell fizetned, de javul a lovaglás minősége is és nem szenvedésnek fogod fel.

Ha csak te foglalkozol vele, hidd el pár alkalom után szembetűnő a változás és a folyamatos pálcázást is el fogod hagyni, mert lesz kedve menni. Persze a terepeket meg kell tartani.

Vagy fogod magad és lovit váltasz vagy keresel mást ahova beszállhatsz felesbe, és talán akkor több szerencsével jársz.

2012. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál az teljesen oké, ezeket kell vele csinálni. Viszont te hiába dolgozol ha más tönkreteszi a munkádat.Nem akarom ezek után elrontani a kedved , de ha nem megoldható , hogy csak te üljél rajta, akkor kár vesződni vele. Ilyen esetben,, nincsen értelme kemény munkát belefektetni, hiszen a te türelmed és erőd is véges.
2012. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már próbáltam. Nem engedi sem a félbértartó se az oktatóm, hogy visszamondja a szerződést. Kell nekik a ló. Csakhogy senkinek nem okoz élményekkel teli lovaglást. Köszönöm mindenkinek a válaszát, irtó sok önbizalmat adtatok és segítséget :) Nekem is türelmesebbnek kell lennem, de az a tény, hogy valamit jól csinálok örömmel tölt el. Köszönöm mindenkinek :)
2012. aug. 20. 16:28
 10/13 Orsikakaka válasza:
Próbáld ki a 7 játékot! Ez egy Pat Parelli módszer, segít az ember és a ló közötti kapcsolat megépítésében. Fontos, hogy a ló önszántából, ne pedig kötelességből csinálja! Remélem segítettem! :) Sok sikert!
2012. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!