Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik saját pénzből vettek...

Akik saját pénzből vettek lovat! Hogyan gyűjtötted rá össze a pénzt? Sokáig vártál a megvételére?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, befejeztem a tanulmányaimat most azon vagyok hogy elhelyezkedjek egy jó munkahelyen. 8 éve vagyok a lovak között és ha úgy adódik szeretnék saját lovat is. Kizárólag hobby célra. :-) A kérdésem tehát azokhoz szól, akik felnőttként saját pénzből vettek lovat.


Mennyit vártatok/gyűtögettetek mire megvettétek a lovat? Hogyan zajlott az egész álmod megvalósítása? hogyan kezdtél neki? milyen terveid voltak? úgy alakult ahogy szeretted volna?


2012. aug. 23. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

a történet hosszú, de próbálom röviden.


egész életemben saját lóra vágytam, a szüleim nem vettek. kamasz koromban egy kupechez jártam lovagolni, tehát ingyen volt. aztán amikor jött a bulizós-pasizós időszak, abbahagytam a lovaglást (a kupec eladta a kedvenc lovamat és elment a kedvem az egésztől). évekig nem lovagoltam. aztán a tévében láttam lovakat és eszembe jutott, hogy már évek óta nem voltam ló közelben, így elmentem lovagolni. rögtön rájöttem, hogy most már beteljesíthetem az álmom, saját ló kell.


viszont fokozatosan építettem fel a dolgot. bár először majdnem megvettem egy lovat, de végül szerencsére mégse. mert rájöttem, hogy a saját lóhoz először kocsi kell, ahhoz meg jogsi. szóval először jogsit csináltam, aztán vettem autót, megtanultam vezetni, és utána kerestem szimpatikus bértartó helyet és már vettem is meg az első lovamat. persze az események között eltelt némi idő, amíg összegyűlt a pénz. az első lovammal nagyon durván átvertek, drágán vettem egy minden szempontból rossz lovat. de 2 hónap múlva lecseréltem és azóta rengeteg minden történt, azóta született kiscsikóm is, stb, de az már nem ide tartozik.

2012. aug. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

még annyit tennék hozzá, hogy nyilván az autó nem feltétele a saját lónak, de ahhoz, hogy munka mellett ki tudjak járni és ahhoz, hogy olyan helyen tarthassam, ami olcsóbb és ahol ridegtartás van (ezek ritkán vannak vonatállomások, vagy buszmegállók közelében) kellett az autó.


a másik meg annyi, hogy 24 évesen vettem az első lovamat, pont 1 évvel azután, hogy elhatároztam, hogy akarok venni saját lovat. tehát 1 év volt a jogsi - autó - bértartóhely, gyűjtögetés, stb. bár teszem hozzá, hogy akkoriban igen jól kerestem.

2012. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!