Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha terepen elrohan a ló...

Ha terepen elrohan a ló (elkezd vágtázni ijedtében), akkor hogy kell megállítani?

Figyelt kérdés
Ez csak elméleti kérdés, nem lovagolok, csak érdekel a téma :D
2012. aug. 26. 14:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, hogy rövidebb szárat kell fogni, és az egyik kezeddel magad felé húzod a ló fejét, szinte egészen a derekadig. Aztán majd meglátjuk tetszik-e neki úgy,vagy nem :D de ez általában be szokott válni :)
2012. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amit én ilyenkor tanultam: "lenn a kéz!"

Ugyanis a gyakorlatlanabb lovas általában ijedtében felkapja a szárat és elveszíti az irányítást.

Ha a kezed a helyén van és megfelelően tartod a szárat, rögtön tudod kontrollálni a lovat.

2012. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a szájreszelés vagyis a fűrészlés, az csak akkor válik be, ha a ló kifejezetten ráharap a vasra és nem engedi el. Érzed hogy nem mozdul a ló szájában a zabla. Akkor egy két fűrészelő mozdulattól többnyire elengedi a zablát a ló, és úgy könnyebb lassítani. Szóval ez nem az állandó szájtépésről szól! Legalábbis aki ésszel és okosan csinálja, annak nem.

Mielőtt bárki vitatkozni kezdene, csak szólok hogy galoppon lovagolok, angol telivér versenylovakat, amik húznak (sietősek) és nem is kicsit.

2014. jan. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tudom régi a kérdés de ha már megtaláltam gondolom kommentelek..

Velem a lovam akárhányszor megugrott már mindig csak pár vágta ugrásig jutottunk. Reflexből húzom a szárat és kiülöm a vágtát. Meg kell hogy álljon. Egyébként fontos hogy összeszedetten lovagolj, ne lógjon a szár. Én - főleg terepen mindig annyira oda figyelnek mindenre hogy ha baj van azonnal kapcsolol

2017. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!