Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak az lehet igazán jó...

Csak az lehet igazán jó lovas, aki oktatónál tanult lovagolni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 17:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%
Látom, a 4-es hozzászólásom le lett minősítve, mert nem akarok Dallos Gyula lenni és nem akarom, hogy keresztbe kaszálós lábakon oldalazzon a lovam vagy srégen menjen hátrafelé keringőre. Ha ez bűn, akkor kérem a további leminősítést!
2012. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
18:12-es, remek lovardába járhattál, ha ott ilyen lovak voltak. ;)
2012. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
38%

Ki mondta hogy legyél Dallos Gyula? :) Te azt nem akarod elfogadni hogy IGAZÁN JÓ LOVAS a kis hátsó kertből a hobbilovával nem lesz senki. :) Ami nem is baj, mert a hátsó kertben senkinek sem kell Dallos módra lovagolnia.

Csak a kérdés nem ez volt.

2012. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
34%
Hát, ahogy gondoljátok, lepontozókák. Ennyi a kommunikáció? Szép, jellemes dolog. Köszönöm a beszélgetést, minden jót!
2012. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom észrevetted-e hogy folyamatosan hangot adtunk a véleményeknek a jogot megadva a visszapontozásra. :)

Én senkitől sem várok zöld kezet aki nem ért velem egyet. Te se tedd ezt.

2012. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%
Bocsánat, én nem vagyok valami kunyhóban bosszút lihegő banya, hogy vijjogva lepontozgassak másokat. Ha szabad, nem ebben élem ki magam. És újra, minden jót a továbbiakhoz! ))
2012. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%

Ez esetben kérlek világosíts fel hogy mire való a pontozótábla, ha nem arra, hogy eldöntsem, számomra hasznos, félig hasznos, vagy épp hasztalan volt-e a válaszod. :)

És tévedés, nem csak lepontozni szoktam, szinte MINDEN hozzászólást pontozok, nem is gondolnád milyen sokat zölddel. De ha ilyen mély lelki sérülést okozok neked egy piros kézzel, akkor van olyan hozzászólásod amit nem pontoztam mert nem volt mire pontozni, majd mindjárt kapsz egy zöldet hogy kompenzálódjon. :D


Üdv,


Az erdő széléről egy bosszúra vijjogó banya

2012. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 x) ***** válasza:
72%

Nem tudom ti milyen világban éltek, de nekem a jó lovasnak köze nincsen ahhoz hogy versenyeket nyer, sem ahhoz hogy tökéletes a technikája. Nekem a jó lovas azt jelenti hogy teljesen eggyé válik a lovával, olyan különleges kapcsolatot tud kialakítani amilyet nagyon kevesen. Ehhez pedig semmilyen lovastudás nem szükséges. A lovaglás lényege a ló, nem pedig az hogy másokkal versengj hogy te milyen jó lovas vagy. És jó lovas igen is csak az lesz akinek van ideje a hátsó kertben lovagolgatni a lovával. Hiába van hiperszuper edződ ha nem tanít meg tisztelni a lovat. Nem is tud. Ezt nem lehet tanítani. A technikáját lehet, persze. De 1-2 lovaglólecke nem ér föl sok együtt töltött óra és idő jelentőségével. Én nem akarok mások szerint jó lovas lenni. Én azt akarom hogy a lovam szerint legyek jó lovas.

És egyébként szerinted a világhírű versenyzők hol kezdték? Úgy bizony, a hátsó kertben lovagolgatva.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy nincs értelme edzőtől tanulni, én is edzőtől tanultam, sőt díjugratásban versenyeztem amíg rá nem jöttem hogy ez nem az én világom. Attól még hogy jó a technikád a lóval nem lesz különleges kapcsolatod. Engem is le lehet pontozni, nem számít. Nem akarom tökéletesen csinálni az ugrásváltásokat és patanyomfigurákat. Csak lovagolni szeretnék a saját, különleges kis lovammal a gátoldalban és sz@rni a kényes kis divatlovasok versengésére.

2012. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
62%

Na látom már megint megállt a téma egymás leugatásánál,elég szégyen,hogy emberek nem tudnak 2 szót váltani rivalizálás nélkül.


Az edző annyiból hasznos,hogy meglátja azokat a hibákat,amiket te magad a ló hátáról nem láthatsz ,nem veszel észre. És nehogy isten,még tudja is ,hogy miként kell azokat javítani. De most attól,hogy valaki nem jár naponta edzőhöz,meg nem híresebbnél ,híresebb oktatóknál tanult ,nem jelenti azt ,hogy nem jó lovas.Nem is értem,hogy miért kéne bárkinek is lepipálni Dallos tanítványait,hányingerem van ettől az észjárástól, Elismerem Gyula bácsi tudását,de ezeket pénz,szponzorálás nélkül nem érte volna Ő sem el.Legalábbis a mai helyzetben,nem számít mit tudsz,az a lényeg,hogy pénzed legyen.Viszont ha nincs,akkor hiába vagy tehetséges ,soha nem tudsz megfizetni jó edzőket és nem jutsz el arra a világhírű szintre. Van egy csomó olyan ember az országban ,akinek van olyan szintű tudása,mint Gyula bácsinak és a tanítványai között is vannak tehetséges lovasok,csak őket soha nem fogják elismerni,mert egy "csóró" , "névtelen" ember az edzőjük. Szóval azért ne csak az tudjon már valamit,akinek pénzeszsák az edzője. Én is versenyzésre vágytam,de rájöttem ,hogy inkább jobban járok ha idomítgatok,mert manapság a versenyzés a tehetségtelen,sznob gyökerek terepe lett.Megveszik az automata lovat azt viszi őket a pályán,ezeknél az embereknél SOKKAL jobb lovasnak tartok egy "kis kertecskében" lovagló szerényebb embert! Legalább megvan a boldogsága,nem más teszi alá a sikereket. Amúgy mostanában tényleg csak az megy ebben a tetves ,tönkreb@szott sportban,hogy ki-kinél,mennyivel jobb,egyeseket csak ez éltet,SZÉGYEN!

2012. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%

Én nagyrészt magam tanultam, és azt hiszem, már egész jól megy, így 10 év után, de most kezdem érezni, hogy jó lett volna azért pár edzésre elmenni. Sajnos sok oktató van, aki sz@rt se ér, de ha valaki szeretne jól megtanulni lovagolni, jól jár, ha elmegy egy jó edzőhöz. Már csak azért is, mert akár 1-2 óra alatt megtanulhat olyan dolgokat, amire magától sokkal-sokkal hosszabb idő alatt jön rá, vagy éppen soha.


Persze sokféleképpen értelmezhető a jó lovas fogalma, faluhelyen ez azt jelenti, hogy fent marad minden kolbászba való vadállaton, és csumivágtában képes a két falu/kocsma közötti távolságot megtenni. De ne ez legyen már a nívó.

2012. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!