Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovakon lovaglás nem állatkí...

A lovakon lovaglás nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már nagyon régóta foglalkozok ezzel a kérdéssel, itt a környéken vannak lovak de nem nagyon örülök neki! A szomszédomba egy üres romos ház van nagy kertel, a tulaj a lovait ide hozza legeltetni az ablakaim alá!!!!! 2 hónapig nem tudtam ablakot nyitni mert a ló trágyának az erős illata bejött a lakásba. Ráadásul a falamat is össze piszkították a trágyával, pedig tavaly volt meszelve az egész ház. Már szóltam is a tulajnak de jól össze vesztem vele.... Feljelenteni nem akarok senkit, mert béke tűrő ember vagyok.Én csak annyit akarok hogy vigye el innen a lovakat, szerintem nem sok ember örülne ennek a kegyetlen jó erős illatnak. :) Köszönöm a válaszokat, és a segítségeket!
2012. szept. 15. 23:02
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
A kutyának nem kell terhet cipelnie, de viszont a lónak igen.
2012. szept. 15. 23:17
 12/34 A kérdező kommentje:
Oltást, köszi nem kérek! Én tanácsot kérek nem pedig viszálykodást;)
2012. szept. 15. 23:20
 13/34 anonim ***** válasza:
95%

Miért lenne állatkínzás?

A lovak társas lények (persze legjobban egy másik lónak örülnek), szeretnek az ember mellett lenni (és nem csak élelmezésügyi megfontolásból).

Nekik annyi egy lovas, mint egy gyereknek az iskolatáska!

A normális gazdák pedig igyekeznek a lónak legkényelmesebb kantárt, zablát, nyerget használni, figyelnek a lovukra!

2012. szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
57%
Pont ezért kell nagy szakértelemmel csinálni ,mert ebben az esetben nem állatkínzás,persze amikor a 2 éves lovon több száz kilós emberek ülnek már és megroppan a háta,az már kínzás de a többség szakszerűen csinálja.Akinek kertje van had legyen már joga azt csinálni benne amit szeretne,elvégre a sajátja,gondolom nem most kerültek oda azok a lovak,ha nem tetszik kalap-kabát:) Inkább a lószar érződjön ,mint a benzingőz.
2012. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Itt ebbe a faluba, TILOS az első kertben haszonállatot tartani! Ez vonatkozik a lóra, és a szarvasmarhára is, már csak azért is mert nem csak én mérgelődök ez miatt. A szembe szomszédomék is hogy, nem lehet kimenni az udvarjukra mert a trágyaszag át megy!! Most azt akarjátok hogy viseljem el ezt a bűzt? Én meg azt mondom hogy NEM viselem el, ha továbbra is így fog alakulni tényleg szólok a jegyzőnek.
2012. szept. 16. 11:51
 16/34 anonim ***** válasza:

Ha tényleg tilos és nem tudtok megegyezni, akkor jelentsd fel. Egyébként szerintem a lovaglás ne kínzás, ha szakszerűen csináljuk. Viszont ha valaki rángatja a száját, rosszul tisztítja és szerszámozza a lovat, vagy megpróbálja megfélemlíteni a lovat, azt én is utálom! De a ló is élezheti a lovaglást, mikor a mezőn galoppozunk, én ráhajolok a nyakára, ő pedig száguld, és együtt suhanunk!


V.

2012. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Kérdező, úúúgy rühellem az ilyen antiszoc. emberkéket mint te, komolyan! Neked nincs saját életed?! Idegesítő kis liba lehetsz, fúú...
2012. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

És ez a kérdés hogy jön ide? "nincs saját életed?"

Mi köze van ehhez az életemhez, van saját életem de rengeteg dolog akadályozza hogy normális életet éljek.

2012. szept. 17. 21:29
 19/34 anonim ***** válasza:
Hát képzeld, abszolút nem zavar a ló trágyájának szaga, van is két saját lovam. :) A madaraknak meg hangjuk van, nem is kicsi, mondom ezt úgy, hogy itt repkednek a fejem felett a szeretett kis papagájaim. Az se zavar.
2012. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Jaaa, hogy magának a lónak a "szaga"? Azt imádom, minden túlzás nélkül, komolyan. :)
2012. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!