Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem le a félelmemet...

Hogyan győzzem le a félelmemet és a félénkségemet?

Figyelt kérdés

Szóval a fő problémám az, hogy nem vagyok magabiztos. Ebből két nagy másik probléma gyökeredzik.


a, Nem hiszem el, hogy tudok lovagolni. Már régen kint lehetnék akár terepen, de még mindig futószáron vagyok. Akárhányszor ugrándozik alattam a ló, esetleg beindul vágtába, utána egy-két edzésig el sem merem engedni a kápát. Pedig az edzőm azt mondja, jó vagyok, csak ne félnék.


b, A lovakkal bánni is tudok valamennyire, de annyira nem vagyok biztos magamban, hogy mindent megkérdezek, és az oktatóim agyára megyek ilyenkor rendesen. Mert nem vagyok benne biztos, hogy tudom, pedig általában tudom.


Egyébként a lovakon kívül nem vagyok ilyen "nyámnyila", vagy hogy is mondjam. Csak nagyon imádom, ha egy ekkora állat van a felelősségemre bízva, és nagyon nem szeretném elcseszni.

Kérlek, olyan válaszokat ne, hogy hagyjam abba a lovazást, mert az életem (lenne). :/

13/L



2012. szept. 19. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Tűzz ki magad elé célokat, és teljesítsd őket. Nekem is volt, h féltem, amikor a lovammal először mentem egyedül terepre, vagy nehezet ugrottunk, de megbíztam benne, és sikerült.

(Célok pl: vágtázni, terepre menni, másik lóra ülni, szőrén lovagolni...) apró kis bátorságpróbák, amiket teljesítened kell.

2012. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ilyen félénk vagy azt a ló is érezni fogja, és ha már nem futószáron mész akkor így elvisz. A saját érdekedben légy magabiztos. Esetleg kérj egy erősebb akaratú lovat, akivel meg kell küzdened, meg mutatod hogy ki a főnök. Ez sokat javított az én önbizalmamon is, mert megtudtam mutatni a pacinak hogy a hierarhiában fölötte állok, azt kell csinálni amit én mondok. Persze ez sem egyszerű és nem garantált az azonnali siker.
2012. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!