Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzhetem le a félelmemet?

Hogy győzhetem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Régebben egyáltalán nem féltem a kutyáktól,sőt még a kóbor kutyák mellett is gond nélkül elsétáltam,van h meg is etettem őket.

Viszont,pár hónapja megharapott egy kutya,de úgy h a ház kapuja nyitva volt, én meg elmentem előtte és az nekem rohant. Azóta,ha meglátok egy kutyát az utcán,akár pórázon,akár nélküle szörnyen megijedek. Attól félek, h megfog harapni. Vagy ha egy ház előtt elmegyek, és meglátok egy nagyobb kutyát a kerítés mögött,akk is inkább átmegyek az út másik felére.

Valamelyik nap, hazafelé jöttem és egy hatalmas németjuhász keverék(cigányoktól jött) követtett egy hosszú útszakaszon.De annyira rám volt tapadva h többször is a sarkamra lépett. És én annyira féltem tőle,pláne mikor elkezdet ugatni a többi kutyára,akik a kerítésen belül voltak. Már majdnem bőgtem,annyira féltem h megfog harapni. Szerencsére az utca végén meglátott egy másik lányt és őt kezdte el követni. Mit tehetek én ilyen esetekben? Rászólni egyszerűen nem mertem,féltem h nekem ugrik.

De csak más kutyájától félek, a sajátométól,rokonjaimétól egyáltalán nem.

Mit tegyek? Vegyek egy nagyobb kutyát,aki majd elkísér mindenhova?


18/l


2012. febr. 23. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kutyával sétálsz, a többi kutya még agresszívabban fog fellépni. Igaz, hogy nem veled, hanem a kutyáddal szemben, de ez nem fog a félelmed legyőzésében segíteni. Szerintem jobb lenne, ha eljárkálnál egy kutyamenhelyre, és ott ismerkednél velük. Egy idő után kiismerhető a viselkedésük.
2012. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

megértem a helyzetedet, teljesen, én is átestem ezen.

mióta járni kezdtem kutyák között élek, óvodás koromban már kutyakiállításokra jártam (vittek a szüleim), most is vannak kutyáim, szóval egészen addig a pillanatig nem tudtam megérteni, hogy az emberek hogy tudnak fóbiásan félni a kutyáktól.

aztán megtörtént (az én hibámból!) az egyik rokon kutyája megharapott. nem volt súlyos, de utána közel egy évig éreztem ezt a furcsa görcsöt a hasamban, mikor új kutyával találkoztam, szó szerint erőszakot kellett venni magamon, hogy hozzájuk merjek érni. szerencsére a sajátoktól nem féltem akkor sem, de szörnyű volt az az állapot, ahogy a józan eszem küzd a belső félelmeimmel.

tudtam, hogy hogyan kell viselkedni egy ismeretlen kutyával, hisz előtte ezerszer történt már ilyen, de mintha ólomból lettek volna a kezeim :S nehéz volt megállni, hogy ne kapkodjak félelmemben, ha a szeme egy picit is megrebbent... túl kell lépni rajta. hagyj magadnak időt, hogy ülepedjen a dolog, aztán kezdj újra nyitni a kutyák felé. nem azt mondom, hogy az utcán csavargó kutyákkal barátkozz, hanem ismerősök - biztosan jámbor, jól nevelt - állataival. ha tényleg szeretnéd, hogy elmúljon, akkor tégy ellene, és hidd el, el fog múlni!

2012. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megértelek. Engem megtámadott pár hónapja egy amstaff, aztán 2 napa rá egy kau,akit úgy kellett légpuskával lelőni rólam. Bajom nem lett, volt annyi lélekjelenlétem,hogy a füleibe kapaszkodva toltam arrébb a fejét. Ezek után nem mertem egyedül még utcára se menni.Nekem berni pásztorom van. Mindennap barátok kísértek sétáltatni.Rendszeresen bepánikoltam,sokszor már egy foxitól is megijedem

Aztán kaptam a páromtól egy paprika-sprayt, és vittem magammal mindig valami botot,bicskát, akármit.

Már szerencsére nagyjából elmúlt a félelem,de ha látom,hogy egy kutya döngeti a kerítést,már érzem,hogy remegek.

Szerintem ez jó ideig el fog tartani.

Akezdet, szerintem,hogy keress valamit,ami biztonságérzetet ad. ( paprika-spray,vagy ilyesmi ),és hiába félsz,mozdulj ki.

Nekem sokat segítettem abarátaim,mert bizony volt,hogy annyira pánikba estem,hogy ők kaptak el, fakadtam sírva,stb.

22/l

2012. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem 20 évvel ezelőtt harapott meg egy kutya, nem volt vészes, de soha többé nem mentem egyedül utcára sétálni. Mióta autóm van mindenhova azzal megyek, előtte kerékpárral, mert valahogy azzal is kicsit nagyobb biztonságban éreztem magam. Ettől függetlenül azóta sem volt 3 egymást követő hónapnál hosszabb ideig, hogy ne lett volna kutyám. És nagyon sok olyan helyre jártam, ahol kontroll alatt érintkezhettem idegen kutyával (ott volt a gazdája, és bármikor közbe léphetett volna, de persze soha nem volt rá szükség) Én akkor lelkileg megnyomorodtam, és sajnos nálam már így marad, mert nem fordultam időben szakemberhez, de te ne kövesd el ezt a hibát. Menj el kutyasuliba, vegyél részt kiképzéseken, kutya nélkül, minél több kapcsolat idegen kutyákkal.... A nagy kutya nem segít semmin. Az "önvédelmi" cuccok is nagyon jók, de tapasztalatból mondom, ha ledermedsz egy kutya láttán, akár sorozatlövő is lehet nálad.....
2012. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!