Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon félek. (? )

Nagyon félek. (? )

Figyelt kérdés

sziasztok! nagyon félek a szőrén vágtától, és az eséstől!

Nyeregben jó vagyok, földről is szoktunk dolgozni a lovammal megtanítottam neki az integetést, csücsörítést, hátramenetet, stb... tehát ezekben a dolgokban nincsen gond. Viszont (még csak) két éve lovagolok, és még nem estem le! Már sok halálközeli élményem volt: ágaskodás, brutális bakolás, volt hogy a ló elcsúszott, volt hogy elszaladt (nagyon gyors), én meg nem tudtam megállítani, 1szóval már sok ilyen dolog történt. De még nem estem le! nagyon félek! Mit tegyek, hogy ne féljek? A másik félelmem az szőrén vágta. Ügetni már jól tudok szőrén, mégis félek az első ilyen vágtától! Milyen tanácsokkal látnátok el??



2012. szept. 21. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha vágtáztál már kengyel nélkül, az hasonlít arra, mintha szőrén lovagolnál, csak nyújtsd ki a lábad, vagy hogy mondjam, és kövesd a csípőddel a ló hátát. Valószínűleg megterhelőbb lesz, mint nyeregben, vagy kengyellel.

Az eséstől meg ne félj. :) Ha leesnél, akkor is próbálj a járásról elgurulni, hogy a lovad, vagy más lovak ne tapossanak el. És persze legyen rajtad mindig kobak. Ja, és fontos, hogy ha nincs komoly bajod, akkor azonnal ülj vissza a lóra. Sok sikert! :)

2012. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keress egy ismerőst, aki cselgáncsozik, kézilabdázik, vagy bármi más olyan sportot űz, ahol tanítják a "jó" esést!

Tanulj tőle egy keveset! Szinte mindenki, aki lovagol, előbb-utóbb kerül olyan helyzetbe, hogy leesik a lóról. Ahogy előttem írták, ilyenkor szállj vissza minél hamarabb!

Kobak, gerincvédő, akár térd és könyökvédő is jól jöhet!

2012. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Szőrén-szálán megülni a lovat nem kis bátorság, de csak gyakorolni kell.Én is azt ajánlom, hogy gyújtsd ki a lábad és Kövesd a ló mozgását a csípőddel. Szerintem úgy jobb, ha egyenes hátrál ül közben, maximum kicsit görnyedj össze. A lábad viszont mindenképpen gyújtásd ki és a sarkadat kicsit lenyomhatod, mert
2012. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

,mert így mélyebb lesz az ülésed. Az eséstől nem kell félned, ha már túlélted a bakolást... Esésnél mindenképpen kerüld el a ló patájával való találkozást és mindenképpen ülj vissza.

Rémélem tudtam segíteni. ;-) ヅ

2012. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem, hogy holnap megpróbálom!
2012. szept. 22. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia kérdező :)


Én pont tegnap estem egy hatalmasat. Nyeregben voltam, vágtáztam éppen (negyedik vágtás óra volt, pár hónapja lovagolok csak) elhagyatam az egyensúlyom valahol félúton, kibillentem, elkezdtem hadonászni a kezemmel, a pálca a ló szemébe csapott, amit szegény nem tolerált, így gyorsan megvált tőlem.


Hatalmasat csapodtam a homokba. Sikerült tompitanom az esést, mert régebben agresszív koriztam, így esésben jó vagyok :)

De egy ideig nem kaptam levegőt, fájt/fáj egy picit a hátam.


Viszont vissza ültem. Kicsit pihentettem a lovat, bocsánatot kértem tőle, de vissza ültem, és újra vágtáztunk.

A koris időszakomból megtanultam, hogy ha valamelyik rosszul sikerült mutatványtól beijedtem, azt soha, vagy csak nagyon nehezen próbáltam újra.


Melegében kell legyőzni a félelmet, mert különben eluralkodik rajtad :)


Elmehettem volna sírva tegnap is, és legszívesebben azt is csináltam volna, mert fájt a hátam, a kobak pereme belenyomodott a fejembe, szúrt az oldalam, és úgy általánosságban nem voltam jól.

amint vissza ültem, máris jobb lett a közérzetem, és egyáltalán nem féltem vissza ülni.

Akkor féltem nagyon amikor békaperspektivából láttam a lovat. Ott nagyon féltem, hogy az lesz életemben az utolsó amit látok...


Te se félj, légy bátor :) Két év tapasztalata mégis csak tapasztalat. Nekem azt mondták, hogy az nem igazi lovas, aki még nem esett lóról... bár én jobban szerettem volna, ha soha nem leszek igazi lovas :)

2012. szept. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 .Eraa. válasza:

Ne félj :)

Én most estem le verseny előtti napon :D

Nem vészes :)

Aki felül a lóra, az vállalja ezt, hisz benne van a pakliban

figyelj ha esel nehogy kinyújtsd a karod 1× eltört a csuklóm.

de újra lovagolok :))

ha tudsz kengyel nélkül nyeregben vágtázni, akkor szőrén is :)

2012. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!