Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál ciki a védőmellény?

Lovaglásnál ciki a védőmellény?

Figyelt kérdés

2 hete életemben először ledobott a ló, akkor meg sem ijedtem, csak utána itthon, hogy mi van, ha a gerincemre esek...

Úgy voltam vele, hogy nem kockáztatok többet, vetem egy védőmellényt. Azóta úgy néznek ráma lovardában, mintha kisestélyiben meg körömcipőben ülnék a lovon.


2012. nov. 4. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
miért lenne ciki.ne gondolj mások véleményére.nem ciki.te megpróbálod legalább megelőzni a nagyobb bajokat.nincs ezen semmi ciki:)
2012. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele a biztonságod az első, ha Te így érzed jól magad a pacin nyugodtan használd. Pl. ahol mi lovagolunk senki nem használ kobakot. Én a lányomat kobak nélkül nem engedem lovagolni. Már megszokták nem tesznek rá semmilyen megjegyzést!
2012. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem ciki, én is használok általában védőmellényt, ugyanis egyszer csúnyűn a hátamra estem...
2012. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából abban a lovardában sem nagyon divat a kobak, ahova én járok.

Futószárasokat nem engednek kobak nélkül lovagolni, de a többieken nem nagyon látok kobakot sem.


Mondjuk nem edzeni járok ki, tehát nem versenyzek, csak imádok lovagolni és ennyi. Eddig sem féltem a lovon, de amióta mellényem van, nem tudom, tök más, még jobban élvezem, mint eddig. :)

2012. nov. 4. 10:08
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar hogy megnéznek, a lovaglókabátod/zakód alá vedd fel a mellényt, én így szoktam hordani. :)
2012. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem hordtam soha, de a kobakot sem szeretem.

Mondjuk én béristállóban vagyok, nincsenek iskolalovak, de aki oktat, ott a gyerekeknek kötelező a kobak, és sokukon látok mellényt is.

Szerintem nem ciki, ha úgy érezném biztonságosnak, akkor én is hordanék.

Múltkor például leestem, a hátamra, és a ló is hátbarúgott. Zúzódott a gerincem is és a bordáim is, szóval tudtam volna aludni az esést követő héten, ha lett volna rajtam :)


Szerintem amúgy te érzed kényelmetlenül magad, mert szokatlan cuccban vagy, azért érzed, hogy mindenki téged néz, valójában nem így van. Ez a szokatlan ruhákkal is mindig így van. Hord, ha biztonságot ad!

2012. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 x) ***** válasza:

Igazából én is csak versenyeken hordtam gerincvédőt, kényelmetlen ha napi 4-5 órát lovagol az ember. Ettől függetlenül kezdőkre meg terepezőknek mindig adunk mert a mi felelősségünk ha történik velük valami. De az életed is múlhat rajta egyszer, szóval ha neked biztonságot ad akkor ne érdekeljen mások véleménye, majd megszokják.

Amúgy engem keresztapám jól megtanított esni, gondolta marha vicces lesz nézni ahogy kínlódok. :D De így visszagondolva tényleg hasznos volt hogy kialakult a technikám. Mondjuk külső szemlélőnek biztos vicces volt ahogy direkt levetem magam a lóról... A kisestélyis körömcipős példád meg eszembe juttatta hogy úgy is ültem már lovon egy ünnepség után, tényleg megnéznek az emberek.. :D

2012. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én azért használok mellényt mert a lovam pörgős és jaj nekem, ha egy vágtánál lerepülök róla
2012. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Cikinek nem ciki, életet is menthet, meg amúgy is egy teljesen elfogadott lovas öltözék. Ez olyan mintha azt kérdeznéd hogy a lovaglónadrág nem ciki-e mert nem farmer.
2012. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából az sem érdekelne, ha "ciki" lenne, csak tényleg nem értem, hogy miért bámulnak olyan furán rám...biztos rám lett aggatva a hátam mögött a "divatlovas" jelző, de igazából leszarom, mert imádok lovagolni, még ha csak heti 1x is engedhetem meg magamnak. :)


A tesóm múltkor kijött velem, először ült lovon, erre a kis tizenéves lányok kiröhögték, hogy hogy lovagol, akkor rájuk is szólt az oktató és elküldte őket...


Amúgy eddig én sem ezen a lovon lovagoltam, a második alkalommal ültem rajta, amikor ledobott, és ő sem olyan nyugodt, mint az eddigiek, ezért nem is csodálkoznék rajta, ha még párszor lepottyantana.

2012. nov. 4. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!