Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon idegesít az egyik lovas?

Nagyon idegesít az egyik lovas?

Figyelt kérdés

mi 2-en járunk lovagolni a tesómmal, mindketten díjugratásban versenyzünk...tehát nem teljesen tapasztalatlanok. Egy lány (kb. 10-11 èves) lekerült futòszárról, de csak az anyukája miatt, és csak ezért ül a" kedvenc lován" MINDIG.Heti 2x járunk lovagolni, és ez a csaj beiratkozott ugyanarra a 2 napra. A tesïóm kedvenc lovát kapja(megjegyzem galoppról azért hozták le mert "csak" 3. lett) és nem is tudja myen az igazi énje a lónak, de "persze teljesen kiismeri". Edzés után nem tömi be az itatót, a szénsával(!!) csutakolja le...stb ezeket csak akkor csinálja rendesen ha az edző ott áll mellette(de tudja mit kéne csinálni) nem is az a baj, hogy edzésen tötymörög;

, miatta kell megállni még az edző elmondha neki részletesen...nincs ezzel semmi baj, de vágtánál, mivel belül megy, nem teszi ki külső körre , mindenkit leelőz!( nem megy gyorsan a ló, tud vele kiskört csinálni)Multkor, 3-ra kellet jönni(akkor kezdünk el pucolni)ő már FELNYERGELTETETTT a lovásszal, az anyja meg így vicceskedve: - Siessetek, mert sietünk haza! holott az a szabály, hogy mindig a leglessabhoz igazodunk. A kisebbik tesómmal együtt volt kézműves táborba, és labirintust csináltak, amihez maguknak kellet négyzeteket vagdosni. A tesòm kivágta az összeset, de a csaj elvette , és amikor szól neki, az anyja leordította a fejét(ő is làtta, hogy a lánya elvette...)

Mi sajnos nem tudunk másjor járni lovagolni, úgyhogy mit tegyünk?

Legjobban a lovászt sajnálom, mert vele hozatja ki a felszerelést is meg mindent, a lovát is ő hozza fel (az enyémet is felakarj, egyszerre így kettőt, de én vele szoktam menni, ne mászkáljon annyit, a ló amùgyis jön utána szár nélkül, ügyhogy tökmindegy.)meg nem is kaparja ki a lò patáját -.- ja kivéve akkor amikor pucoltat...


2012. nov. 20. 23:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%
9-es. Aki lovagolni jár, az úgy gondolom szereti a lovat. Az a minimum, hogy nem csak felül rá és leszáll róla, hanem kicsit "babusgatja" is. Aki ezt nem érti meg az váltson át olyan sportra, ahol nincs kiszolgáltatott élőlény a keze alatt... pl. teniszezzen vagy rallyzzon!
2012. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Jó akkor ennyi erővel babusgassátok már a teheneket is, ne csak a tejüket igyátok, meg a csirkéket is csak megeszitek.


Senki nem mondta, hogy nem kell szeretgetni a lovat, de ha valaki csak a fejét akarja babusgatni, adni neki egy répát meg kiélvezni a lovagolást azzal sincs semmi baj.


Amúgy meg nem értem a kérdezőt miért idegesíti a lány, szerintem is ez szokásos féltékenységi műsor, elvégre neki semmit sem árt konkrétan azzal, hogy nem csinál meg dolgokat, mert nem a kérdezőnek kell utána/helyette megcsinálni, a legnagyobb bűne az lehet, hogy a tesó kedvenc lovát adták neki oda.


Arról a részéről, meg hogy a lovat nem kell bicajnak nézni. Nem is nézi senki bicajnak, nem bántja senki, de amennyiben egyesek pénzért "kölcsönadják" lovaglásra, akkor nem kell csodálkozni, hogy sok ember van, aki csak lovaglásra vágyik akármilyen okokból.

2012. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%
Mennyi lovat babusgató kamasz jár ide! Hihetetlen. Hol vannak a normális lovasok, akik nem azon a tényálláson vannak, hogy a ló nem fog összetörni, ha lovagolnak rajta?
2012. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%

A ló gondozása, pucolása nem a babusgatásról szól: ha egy szaros hátú lóra teszed fel a nyerget, az feltörheti a hátát, ha pedig nem vagy hajlandó kikaparni a patáját, akkor egy életre lesántulhat (lónál ez az altatással egyenlő) egy beszorult kő miatt, ami felrepesztheti a szaruréteget. És ezt még sorolhatnám azzal, hogy az izzadtság (ha nincs felszárítva, letakarítva) tönkreteszi a szőrét, a nem megfelelően tisztán tartott láb csüdsömört kaphat...

Látom megint volt egy brilliáns hasonlat a tehenekkel és a baromfikkal. A józan ész szerint ezeket az állatokat nem használjuk különösebben megerőltető fizikai munkára, vagyis senkit sem fog érdekelni, ha a tyúk sánta vagy a tehénnek foltokban hullik a szőre, mert attól még a húsuk, tojásuk, tejük fogyasztható marad (amíg hajlandóak enni, inni addíg nem számítanak betegnek). A lónak viszont szüksége van egy teljesen egészséges fizikumra és az együttműködésre való hajlandóságra (nem kényelmetlen a nyereg, nem fáj a láb, nem utálja a lovast...), ahhoz hogy munkában maradjon.

Másik: ez csak saját vélemény, de én nem értem hogy képes valaki megtanulni lovagolni, ha még ennyit sem tud a lótartásról (pl nyergelés, kantározás, a ló egészsége...)? A lovastudáshoz hozzájár a felszerelés ismerete és a talajmunka. Kíváncsi vagyok az ilyen sznobok (bocs nem jut eszembe jobb szó) mit kezdenének egy kicsit problémásabb lóval, akit egyébként bármelyik önállóan vágtázni tudó egyénnek el kéne tudni lovagolni (elvégre ez a ló is ugyan azt a nevelést kapta, mint a többi, csak egy kicsit hisztisebb ha valami nem tetszik neki).

Még egy dolog: a ló nem hülye. Képes arra, hogy megkülönböztesse azt az embert aki tisztelettel és szeretettel foglalkozik vele és azt, aki csak a munkát várja el tőle. Ehhez pedig ő is úgy fog viszonyulni.

2012. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon szép dolgokat írt az utolsó... De ha szigorúan vesszük: ez a lovász illetve a ló tulajdonosának a dolga, nem azé, aki hetente 2X kijár hozzá lovagolni, és még fizet is.
2012. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
egyátalán nem féltékenységről van szò. De ha már az itatót sem tömi be az nagyon idegesít, mert kehes lehet tőle a lò... és igen, én szoktam megcsinálni helyette, de ha normálisan is szòlok hozzá, az anyja egyből le ordìtja a fejem.
2012. nov. 21. 15:30
 17/22 anonim ***** válasza:
63%
14-es az ilyen sznobok nem kezdenének semmit egy problémásabb lóval, mivel azért járnak oda, hogy adjanak alájuk egy nyugodt lovat, amin lehet menni körbe-körbe vagy fel és alá, nem azért, hogy elmerüljenek a lovas tudományokban. Arra ott vagy pl. te.
2012. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%
Azt meg azért hozzá tenném, hogy az "ilyen sznobok" pénze nagyon is jól jön ám az ilyen helyeknek, akár mennyire is ellenszenvesnek tartjátok őket.
2012. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

16-os egyáltalán nincs igazad.a lovaglán nem abból áll hogy aládraknak egy nyugodt lovat és te csak körbe körbe mész azzal a befásul(ha befásult)mpacival a karámban amit már irányítani sem kell mert megy a megfelelő irányba.semmi értelme.nincs sikerélményed és még csak halusta lovon lovagolsz akkor(fedett érszben)ott nem nagyon ilyed meg nem csinál semmit és jó lovasnak érzed agad!aztáááán pl jön egy új oktató ai aládrak egy hisztisebb makacsabb lovat és "pofára esel" csalódott vagy hogy "jajj eddig olyan jól ment de ez a ló elrontotta".

na min1.nem húzom fel magam.

meg mi az hogy Siessetek mert sietünk haza? akkor minek mennek ki a lovardába.az oktatók nem csicskáknak vannak ott.jó nekem sajnos készen adják alám a lovat.sosem pucolhatom le meg nyergelhetem fel:( de egyszer az az idő is eljön hogy megengedik.bár még itt eléggé új vok.(most ne gyertek azzal h elvárom hogy alámrakják a lovat mert én nem várom el) kedves kérdező te meg szólj szépen anyukádnak hogy beszéljen el a "kedves" kislány anyuciával.

2012. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
utolsó vok.bár azért adják készen alám a lovat mert előttem szoktam látni egy lányt aki pont jön be a karámból veleXD
2012. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!