Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy lehessen lovam?

Figyelt kérdés

Egy városba nagy kertes házban élünk.Szüleim azt mondták , 4 év múlva kapok egy lovat.De tudom, hogy nem lesz akkor se.A kutyát is 5 év alatt harcoltuk ki.Saját pénzemből gondoznám és venném meg a lovat...

Minden nap 3-4 szer kivinném az utcára lovagolni.Hogyan győzzem meg szüleimet hogy nem kell 4 évet várni?


2012. dec. 9. 18:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Tisztázzunk valamit..a kutya vadász...a ló menekül..két különböző nyelvet beszélnek.Képzeld el,hogy anyádék bevágnának egy kínai suliba..nem biztos hogy jól éreznéd magad.Ha paccnak nincs társa,előjönnek a rossz szokásai mert unatkozni kezd...Nézd..mielőtt lovat akarsz magadnak,vegyél annyi fáradságot és tágítsd a látókörödet lótartásból,mindenből ami ebbe beletartozik.Etetés,pucolás,betegségek,lovaglás,pata,mi kell télen-nyáron.Nehogy azt hidd hogy "csak" veszel egy lovat de jó..az oltásokról nem is beszéltem,körmölés,kötelező vérvétel..és mi lesz ha beteg lesz,arra is kell pénz.A lógyógyászat nem 2 fillér.Gondold végig,a ló érdekében örülök neki hogy a szüleid most még nem mennek bele.
2013. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Igaz Állatbarát ***** válasza:
0%

Elhiszem,

milyen rossz lehet a Kérdezőnek,

szeretne Lovat,mégse lehet.

Én is imádom a Lovakat.

Sajnos valóban

nem olcsó a tartása.

Egyik ismerősöm

évekig vágyott egy Pónira,

lassan 15éve kapott egyet.

Tervezte,kijárja az iskolát,

keres munkát,

vesz egy másikat is.

9éve végzett az iskolával,de

sajnos a másik Ló

csak álom marad.

Olyan rossz anyagiakban élnek,

örülnek,egyet el tudnak tartani,

kora tavasztól késő őszig

a takarmányt összekoldulják

a Faluban,

így tudják eltartani.

Sajnos a fizetésen kívül

mindennek emelik az árát.

Jó erőben van a Lovacska,

mert a gazda úgy eteti,

hogy a Drágája

ne érezze a szegénységet.

Attól,hogy

valaki a szüleivel él,

még nem biztos,hogy kiskorú!

A mai világban

nem futja mindenkinek házra,albérletre,

emiatt sokan

inkább a szüleikkel maradnak.


KEDVES KÉRDEZŐ!

Ha tényleg

el tud tartani

egy Lovat,

keressen újsághirdetésben vagy interneten,

megbeszélnek

egy időpontot,

megnézi a Lovat,

ha tetszik,

keressen egy fuvarost,

és hazaérkezik lovastul.

A Kutya,Ló,stb.Állat

nagyon jó hatással van

az emberre.

Sajnos Magyarországon

még az egyik legkedvesebb Társuktól,

a Kutyáktól is

megfosztják az embereket

a kutyachip bevezetésével,

mert ezzel a Kutyákat,és

az igazi állatbarátokat büntetik.

Ne tagadja senki,

a chip nagyon káros

a Kutyák egészségére!

2013. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Először is sztem tuti hogy a kérdező gyerek mert a gyerekek rakják fel mindíg azt a kérdést hogy:"mivel győzzem meg a szüleimet,hogy......lehessen".

kedves kérdező a lovat nem lehet bezárva tartani egy életen át,és nem hiszem hogy annyi zsebpénzed lenne hogy éppítess egy istállót

megvegyél több kg zabot,korpát stb.....Hogy vegyél nyerget,hámot,kifizesd az orvosi ellátását,és ne soroljam még......

nem hiszem hogy északáznál mellette a csípős szeles északákon ha beteg,sőt szerintem még a patáját sem tudod kipucolni,és napi min.2-szer csutakolni.És mi ez a kutya dolog? A ló simán rálépehet a kutyádra és annak már annyi,sőt simán retteghet a ló a kutyától is...min. Egy kecskét kellene venni mellé mert nem hiszem hogy suli mellett lenne olyan sok időd rá hogy mellette légy egész nap.Ja meg persze az oktató mert magadtól csak úgy nem tanulsz meg lovagolni!

nem sértésnek szántam,de ez a kőkemény igazság! Ha nem tudod ezeket betartani és nincs oktatód,nem tudsz lovagolni akkor inkább harcolj ki egy kecskét mert azt sokkal könnyebb tartani,kevesebb kaja kell neki,és talán még őt el is tudod tartani. Igaz nem tudsz rá ülni,de mivel a lovat is a városi utcán akartad járatni így arra sem tudtál volna felülni mert egy normális ember sem engedné meg a gyerekének hogy a ló patkóját tönkretegye a betonon !

Szóval a ló kivan x-elve hajrá kecs

2013. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

szerintem előbb (ha esetleg nem tudnál) tanulj meg lovagolni rendesen, önállóan, azután bérelj magadnak egy lovat, és ha minden jól megy és még mindig úgy érzed, hogy van eegendő időd hozzá, akk vegyél egyet. addigra már a szüleid is enyhülni fognak, mert a lóbérlés majdnem ugyanolyan mint ha saját lovad lenne. :) ők maguk is be fogják látni, hogy igen is tudsz gondoskodni egy lóról.

a többieket nem értem, ne is foglalkozz velük, mert a te kérdésed nem az, hogy soroljanak fel miden lótartást ellenző dolgot.

2013. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nem tudom,hogy vagytok vele de ezt még fontold meg . Nekem lehet,hogy úgy lesz lovam [nem biztos],hogy lehet mert anya beleegyezett,hogy lesz egy lovardánk és úgy tarthatok lovat.
2014. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
A kérdés két éves. Szerintem amúgy azért válaszolt a kérdező csak egyszer, mert a kérdés feltevése utáni két hétben megunta már az ötletet is.
2014. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!