Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Ti mennyi idő után...

Lovasok! Ti mennyi idő után vágtáztatok a lovaglás kezdete után?

Figyelt kérdés
Én 2 éve lovagolok, (2010 októberétől) és igaz, kihagytam pl. a '11-es tavaszt és telet, de egyébként rendszeresen jártam. A szabadon ügetésnél tartottam, illetve patanyomfigurák... Most nyár óta ismét nem mentem, mert új lovardát kerestünk, mivel tavaly télen felborította a szél a fedettet, és annyira nem is jó lovarda.. És most találtunk egy nagyon-nagyon jó lovardát, ahova elmentem lovagolni. Először 5 perc után levettek futószárról, mondván, hogy azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy egy ilyen jó lovas (?) ne szabadon menjen. :) :D Szóval akkor mentem szabadon, és az oktatóm totál meg volt rökönyödve hogy én még nem vágtáztam.. Aztán elmentünk egy hét múlva, és óra végén megvolt az első vágtám, SZABADON!!!

2012. dec. 10. 20:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Milyen 3 év 8-s válaszoló..hülyeséget ne írj a kezdőknek,inkább Te is kérj tanácsot !!! :);)
2012. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
sokatokat nem értem, mit kell átnézni a jármódokban és én miért lennék amatőr? nem azért írtam ki a kérdést, hogy lenézzetek, hanem mert kíváncsi voltam mások tapasztalataira. amúgy meg 12 vagyok. -.-"
2012. dec. 22. 14:11
 13/29 anonim ***** válasza:
Nyunyika sajnos a lovasok nem éppen a legkedvesebbek és segítőkészebbek.Főleg a csajok.Amit kérdeztél,nekünk akik értenek is hozzá,látnunk kell hogy hogyan lovagolsz,jó -e az egyensúlyod,tudsz-e olyan lazán ülni,hogy a paci is elengedett legyen alattad.Interaktívan ez nem megy..de abban tökéletesen igazad van,hogy segítséget kértél,nem minősítést . ;) Én azt tenném,hogy kerítenék egy igazán jó oktatót és rábíznám magam.:)
2012. dec. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
79%

háhh .:d TUDTAM , tudtam h valaki belém fog kötni . 8-as válaszoló vagyok és kedves nem tudom ki , nemtudom már miért lenne hülyeség amit írtam ha egyszer így van akkor így van. fogggalmad sincs semmiről, halvány lila gőzöd sincs az egészről de azért kötözködsz. *taps* kedvenceeem az ilyenek ; ).

csak h tisztázzam .igen, ÉN nekem 3 évembe telt mire SZABADON tudtam vágtázni. 2 évet jártam lovardába ott megtanultam az alapokat, vágtáztam is de csak futószáron.;d nem voltam még olyan jó h szabadon menjek valamit egy hónapban 2x tudtam edzésen részt venni.

aztán egy problémás,depressziós ló került hozzám , aki ha lovas nélkül futószáron ment akkor vagy a homlokával 'nyalta' a földet vágta közben vagy össze vissza botladozott szerencsétlen (a többi problémájáról meg inkább ne is beszéljünk) , az elülső lábai: )( ilyen formában álltak szemből nézve , és célom volt belőle egy normálisan lovagolható lovat faragni. az összes időmet lefoglalta ő és ezért más lovat nem lovagoltam csak vele foglalkoztam (rá is felültem ügetni,sétálni néha-néha ha késznek láttam rá vágtázni , még mindig csak futószáron). a célom végül nem egészen sikerült, de mégis elértem vele valamit, lovaglásra alkalmas lett DE! csak nagyon nagyon tapasztalt lovassal (pölö: edzőm). viszont lett belőle egy egész jó kis fogatló is, mert az adottságai jók voltak hozzá , egyedül az első lábai az ami húzós volt, de ha megtalálta az egyensúlyát , nem botladozott és kisebb-nagyobb terheket gond nélkül elhúzott . majd az edzőm bunkó paraszt módjára a tudtom nélkül adta el a jóisten se tudja hova , ezért ott hagytam a helyet és egy újonnan sült ismerősömnél kezdtem csak terepen lovagolni , akkor már a 3 éves lovas tudással a hátam mögött , és ott terepen volt életem első vágtája szabadon, nem győzöm hangsúlyozni 3 ÉV UTÁN!!!!!

na most ki a hülye? :d előbb legyél tisztában a dolgokkal utána oktatgass ki engem. thanks !

bocsánat a kisregényért de k*rvára felbosszantott a "hülyeséget ne írj a kezdőknek,inkább Te is kérj tanácsot !!! :);) " dolog. és bocsi az offért is. na peace. d:

2012. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Te kis hülye az apád f..ban sem voltál mikor már lovakat lovagoltam be,és ilyen nagypofájú lovászok "kedvencének"törtem le a fülét és világosítottam fel a lovaglás rejtelmeiről...arra pedig hogy Te 3 év után vágtáztál először,csak annyit mondanék,hogy jó béna lehetsz,és ezt mélyen titokban tartanám.Nekem is volt nagyon sok lovasom,akik hetente egyszer láttak gamót,mégis 1 év múlva versenyre mentek..szóval Te kis ostoba most jól beégetted magad..arról nem is beszélve,hogy ha nem tudsz még vágtázni sem,ugyan áruld már el,hogy a jó büdös francaba "tettél rendbe" lovat?! Egészen elképesztő hogy egyesek mennyire beégetik magukat..(biztos úgy lovagolhatsz az elmondásod alapján,amennyire csúnya a lovad..pffhaha..:) )
2012. dec. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
14# egyetértek veled!! :/
2012. dec. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
45%

Na kezdjük ott , 1. én tudtommal nem sértegettelek és ezt elvárom tőled is. Csupán felvilágosítást adtam egy-két dologról , amiért tudatlan paraszt módjára nekem támadtál.

2. nem ismerjük egymást ! lehetsz felőlem ilyen hűű meg ha de hatalmas nagy profi lovas vagy lovász vagy lovas edző, pont leszarom de a tisztelet akkor is meg kéne adni. ;)

3. igen nincs mindenkinek meg a tehetsége ahhoz h hopp 1 hónap és már szabadon lovaglók , ugratok és hopp 1 év és már versenyzek is. és én ezt el is fogadom! pont nagyon ismerős ez a helyzet , én is ismerek nem egy ilyent , pölö anno még barátnőmmel kezdtem lovagolni ő 1 év után már vígan járt versenyekre , 1métereket ugrott , míg én futószáron szerencsétlenkedtem. Meg is kaptam ezért a magamét rengetegen cikiztek , tudtam magamról h ki*aszott béna vagyok és már rég feladtam volna ha nincs az edzőm , mert ő volt az egyedüli aki hitt bennem. Tudod vannak emberek akiknek ezeket több időbe telik megtanulni de attól még nem kell leszólni sem bántani őket (ha meg edző vagy ezt neked nagyon is tudnod kéne), mert lehet később aztán sokkal jobb lovas lesz abból aki évekig szenvedett mire megtanult vágtázni , mint abból akinek hipp-hopp egy csapásra minden sikerült. lásd , nekem most van 1 gyönyörű szép saját díjlovam akivel eredményesen versenyzünk , míg a volt barátnőm abba hagyta a lovaglást mondván h "már semmi ujjat nem tud tanulni" hátok.oO" és én igenis BÜSZKE vagyok arra h 3 évembe telt mire vágtázhattam szabadon , mert miután már verseny szinten lovaglók igenis büszkén hangoztatom h 3 évig tanultam a vágtát , hogy példát mutassak a többieknek h nem az számít h milyen sokáig tanulod az alapokat , ne add fel mert lehet belőled akár még nagyon jó lovas is.:'d és én más sokkal "nagyobb" és fontosabb dolgokra is büszke vagyok, mint pölö h helyre tudtam hozni egy lovat akiről már mindenki lemondott és már rég nem élne ha nem találkozunk , mert vágóba vitték volna.; )

4. nem az volt a célom h beégessem magam, ez egy egyszerű kérdés volt én arra adtam egy egyszerű választ. arról nem én tehetek h te belém kötöttél , és miután már leírtam a dolgok mi voltját , szerintem csak te gondolod ezt égőnek.:d

5. hát kérlek szépen attól h edzésre csak keveset tudtam járni, és a tanulás is nehezebben ment mint a többieknek , minden időmet kint töltöttem a lovardában. néztem az edzéseket ,lovakat pucoltam,nyergeltem segítettem etetni , trágyázni , kiültem a karám szélére és órákig bámultam a lovakat. sokat voltam az edzőmmel és sokat tanultam tőle, könyveket olvasgattam és mindent tudni akartam a lovakról. Elméletben megtanultam hogyan kell vágtázni,lovagolni elméletben mindent tudtam csak gyakorlatban nem. és ha akármit kérdeztek h mondjam el hogy kell ügetni vagy megállítani a lovat vagy elindítani vagy nyergelni hibátlanul elszavaltam mindent. attól h nem tudtam vágtázni még lehet értettem a lovakat tudod ez a kettő dolog nem függ össze. lehet h ha egy profi lovas kezébe adnál egy elrontott, depis lovat nem tudna mit kezdeni vele , max. agyon pálcázná ha nem azt csinálja amit mond neki. DE! lehet h ha egy lovagolni kevésbé tudó ember kezébe adnád ezt a lovat simán elboldogulna vele. értem? nem? gondoltam.

és végül 5. a lovaglási készségemet már ecseteltem. viszont az miiiindennek a legalja h láthatatlanban le csúnyázol egy akármilyen lovat is, az egy dolog h a lábai milyenek voltak , ettől függetlenül egy gyönyörű sárga , hókás , zoknis arab lóról van szó , olyan testfelépítéssel ami kevés lónak adatik meg.;) bárki is látta , senki nem monda rá h csúnya éppen ellenkezőleg, és egyáltalán nem a lábai minősítik h szép-e vagy sem egy adott ló. és csak úgy megemlítem halkan h egy igazi lovasnak nincs olyat h szép ló , csúnya ló olyan van h kevésbé szép de csúnya nincs , mert minden ló gyönyörű szép és senkinek nincs joga bármi sértőt mondani egy akármilyen állatra is. és akkor most MONDHATNÁÁM(!) h menj te a jó büdös k*rva a*yádba te s*nkiház f*szkalap , ha ilyet mersz mondani a lovamra nagyon mélyen ásd el magad , és örülj h nem tépem ki a monitoron keresztül az összes szál hajad , az én lovamat senki ne sértegesse mert érte ölök !(hiába is nem volt az enyém akkor is szerettem) és kívánok neked lassú és fájdalmas halált amiért egy rossz szót mertél szólni arra akit szeretek.;dd mondhatnááám , DEDEDEDED ! én ilyet nem mondok mert ÉN nem TE vagyok .nem alacsonyodok le a szintedre és nem foglak sértegetni mert az elején kifejtettem h miért nem.

és akkor most normális hangnemben mondom ,

nem tudom neked van -e lovad és azt sem tudom milyen kapcsolatban állsz vele , de gondold el milyen lenne ha miután az isten tudja hová elvinnék a tudtod nélkül és évekkel később még valaki sértegetné is.jól esne?persze h nem. az a Ló nagyon közel állt hozzám , tőle tanultam mindent , neki köszönhetem a legtöbbet mai napig nagyon hiányzik , és nagyon szépen meg kérlek ne mondj rá semmilyen sértő dolgot. köszönöm!


na szép napot és boldog karácsonyt. a vitát lezártam mert nem tartozom neked magyarázattal h mit , miért és hogyan. de azért remélem érzed h itt egyedül te voltál/vagy a hibás mert nekem egy rossz szavam se VOLT feléd , és mégis te voltál az aki belém kötöttél...

2012. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Woow ***** válasza:

Szia!

Én 1 órán futószáron vágtáztam, de a patanyom-figurákat vesszük,(osztályban) és a vágta még nem került sorra.

2012. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 bimbike11 ***** válasza:
második vagy harmadik futószárazás alkalmával egy kis kört vágtattunk futószáron... viszont szabadon csak 2 hónap után... viszont 4 hónap múlva már kivittek terepre :) szerintem ez személytől függ...
2012. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ne kezdjük el a veszekedést...
2012. dec. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!