Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van elado magyarorszagon?

Van elado magyarorszagon?

Figyelt kérdés

Egyszer szeretnek lovat venni. Es anyamek azt mondtak, hogy a friz, a tenessee walking, es a paso fino kozul valaszthatok, mert szamukra ok szimpatikusak, de en mondtam nekik, hogy nem fajta szerint kell donteni, hanem lovat kell valasztani, de ok nem es nem. Frizt nem szeretnek, mert erzekenyek, meg szerintem olyan csunyak, mint a kinai kopaszkutya. Emez a ketto, meg amerikai fajta es nem tudom, hogy arulnak-e magyarban, vagy a hataros orszagaiban.

Es csak a kerdesre valaszoljatok letszi, mert nem erdekel, hogy ti szerintetek is lovat kell valasztani, nem fajtat! Ezert a kerdesre valaszoljatok.


2012. dec. 19. 15:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Felmentem lovasok.hu-ra de csak frízt találtam. De a szüleid a walkingon kívül, a legdrágább lovakat választották! A pasifino elég ritka, kisebb szerencsén múlna, hogy egy olyan fajta normális lovat kapj. A walking meg alapból kilőve. Esetleg quater, de amúgy nem. Csak a fríz maradt, de azt meg nem szereted. Nem tudom, nincs kedvenc fajtád? Talán érvelhetnél, hogy amiket kiválasztottak, azok nagyon drága fajták, hiába szépek...stb.
2012. dec. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
11%
Nem lehet Magyarországon kapni egyiküket sem.
2012. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Kicsit fura, de nem egy rossz példány: [link]


szép, hiba nélkül rendelkező frízek, amik tisztavérűek itt kezdődnek...

2012. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
46%
Ha neked a fríz csúnya,nem tudom milyen fajta lenne szép...A másik két fajtát nem találod meg nálunk.
2012. dec. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A fríz szerintem is csunya.. :DD

Amúgy mo-n kizárt hogy találsz...

2012. dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%
Aki valóban hajlandó annyi pénzt kiakadni ezekért a fajtákért, amennyit kérnek értük akkor nyilvánvalóan nem okozhat gondot az, hogy külföldre kell menni a lóért.
2012. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Hat van kedvenc laofajtam, meg ahova jarok lovagolni ott is van egy gyonyoru kanca elado! De nekik nem tetszik, mert nekik nem szipmi a lo, mert meg 3 eve leestem rola, de mindegy.

A frizek meg azert nem tetszenek,mert nem hozzam illo lovak. Itt a termeszetere gondolok. Es azert csunyak, mert szamomra nem szipmi a bokaszore (szerintem kicsit furan nez ki a frizen (ed pl a shiren jo all), es nem tetszik a szine. Nekem a fekete olyan sotetseg es nem szeretem a fekete lovakat. Fobiam van toluk.

A szep vilagos szinek jonnek nekem be.

Tetszenek a frederiksborgi lovak, a sved melegveru, a dan melegveru, a knabstrub (attol fuugetlenul, hogy allitolag az evek alatt megromlott a fajta),a selle francias, az appaloosa, meg a quarter, es a colorado ranger. Ezek, mind tetszenek de aligha kaphatok magyarorszagon. Meg bejonnek (nem kullem alapjan, hanem adotsagok e sszivosag alapjan) a berberek.

Ha a kullemnel vagyunk a friznek vannak tulajdonsgai ami nem valami jo. Erzekenyek a betegsegekre, a huzatra, meg egyeb dolgokra.

Szoval ezek a kedvenc fajtaim: berber,frederiksborgi, sved melegveru, dan melegveru, knabstrub, selle francias, appaloosa, quarter,colorado ranger.

Meg a quarterek sokaig birnak vagtazni? Ugy gondolom(nem a fulljuk henem a normalis, nem az az orult gyors tempoban) milyen hosszu tavon birjak. Mert hallottam roluk, hogy nem birjak olyan sokaig. Es elmehetnek-e vele olyan tavversenyekre ahol vagtaba kell meni?

:)

2012. dec. 20. 13:16
 8/27 A kérdező kommentje:

Jaj es az akhalok is tetsznek! Kitartoak, szivosag, (nomad lovak, bar nem fontos), es gyonyoru szinuk van! Jol ugranak, gyorsak. 12 eve lovazok, istalloban dolgoztam, ez ido alatt, ugratok 1,5 m fole, es mar tura lovaglasokon is vettem reszt. Egyszer 430 kilometert tettem meg egy het alatt.

:)

2012. dec. 20. 13:46
 9/27 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mondták ezeket, mert ennyi pénzt nem adnak ki, de ilyened lehet, ha be tudod olcsón szerezni. Csel. Okos, de attól még csel...
2012. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

szerintem is, de az oktatom azt mondta nekik 500000ft alatt nem erdemes lovat venni, mert vagy csiko, vagy atveres. A szuleim meg ilyenek, ismerem oket 17 eve

De a quarteren meg az appaloosan kivulbelehet szerezni emezek a lofajtak kozul barmelyiket is?

2012. dec. 20. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!