Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van elado magyarorszagon?

Van elado magyarorszagon?

Figyelt kérdés

Egyszer szeretnek lovat venni. Es anyamek azt mondtak, hogy a friz, a tenessee walking, es a paso fino kozul valaszthatok, mert szamukra ok szimpatikusak, de en mondtam nekik, hogy nem fajta szerint kell donteni, hanem lovat kell valasztani, de ok nem es nem. Frizt nem szeretnek, mert erzekenyek, meg szerintem olyan csunyak, mint a kinai kopaszkutya. Emez a ketto, meg amerikai fajta es nem tudom, hogy arulnak-e magyarban, vagy a hataros orszagaiban.

Es csak a kerdesre valaszoljatok letszi, mert nem erdekel, hogy ti szerintetek is lovat kell valasztani, nem fajtat! Ezert a kerdesre valaszoljatok.


2012. dec. 19. 15:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ha sportló akkor a német sportlovat ajánlom.. (volt) barátom apukájának van lovagolják, hajtják nagyon jófejű kezes ló.. [én is hajtottam már] de akhal (75%-os) van ópusztaszeren is meg (az is az övék) láttam lovasok.hu-n is.. asszem 450E..

Az 500E alatt csak csikót vagy rossz lovat lehet venni hülyeség.. az enyémet igaz 13 éve de 380E-ért vettük.. csikóval! szintén (volt) barátom 40E-ért vett kanca pónit.. kicsit idegbeteg volt de a normális bánásmód csodákra képes.. barátnőmék 80E-ért vettek 9éves kancát.. szintén semmi baj nincs vele.. csak hajlamos a rohanásra ha tele van.. amúgy meg bárki felülhet rá..papámék szomszédja vett sodrott kancát 250E-ért.. szintén egy baromira jó ló.. és semmi baj nincs vele..persze ezek nem versenylovak.. de ha foglalkozva lenne velük akkor simán megugranák (jó a sodrott lehet nem meg az én 22 éves vénlányom se már..) a 120-at.. ;)

2012. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Szerintem te még életedben nem láttál egy élő példányt sem a felsorolt fajtákból... unalmas már ez a sok kamu kérdés.
2012. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Haz az oktatom mondta, de nem baj, bar o mar kicsit komolyabban kikepzett lora gondolt, meg mar ultem is egy paron, csak azok nem eladoak voltak. Es csak megkerdeztem van-e elado itt, es magyaro. hataros orszagaiba, hatha valaki romniaban el, vagy szerbiaban, es lehet, hogy ott van (bar szerbeknel nem hinnem), meg majd meg nezuk azokat a 75%-os akhalokat. A normalis valaszokat koszonom. Es a nemetsportlo? Ok milyenek? Meg nem dolgoztam veluk (ahogy dan es svedmelegverukkel se, pason meg walkingon ultem mar, kint amerikaban mikor elmentunk nyaralni). Es mennyiert eri megvenni ezeket a nemet sportlovakat?
2012. dec. 21. 12:58
 14/27 anonim ***** válasza:

Eddig olvastam:

"De nekik nem tetszik, mert nekik nem szipmi a lo, mert meg 3 eve leestem rola, de mindegy. "


A LÓ érdekében, ha szereted a lovakat, akkor inkább ne kérj semmilyet. Nem magad miatt, te nem tehetsz erről, hanem a szüleid miatt. Ha a saját lovadról leesel beadják a vágóba vagy mi?!

2012. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Huu...

Erre nem is gondoltam, hogy ilyenek is lehetnenek a loval. Ezt azert nem neznem ki beloluk, de sose tudni. Leesek es nem sokara meg szegeny lovacskambol meg kolbaszt csinalnak!


De, hogy ezt elkeruljuk birnak-e olyant csinalni, hogy csinalunk itthon egy szerzodes felet, amit mindenki allair datummal, meg lenne rola fenymasolat is, es azt irna benne, amikor a lanyuk akarja a lovat akkor megvenni.

Csinaltunk mar ilyent regen is, csak akkor a plazma tevem mult rajta, de aztan megvettek nekem.


Bar nem szivesen irnak anyamekkal ilyent egy lorol de ez is egy megoldas lenne?

(Ha valamit megbeszelek anyamekkal akkor mindig csinalunk ilyen szerzodes felet, mert ha szoban beszeltuk meg akkor valahogy elfelejtetettek), vagy kerjek el egy adott osszegett, es akkor veszem meg a lovat amikor akarom?

2012. dec. 24. 22:40
 16/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen ember az, akinek a fríz lóra bármi rossz szava van. Tudod, mit mondok? A szüleid inkább adjanak be az intézetbe, ha ilyen beképzelt qrva a lányuk! Vegyél egy shire-t, hogy agyontaposson egy rossz pillanatában!

[link]

Ha ez neked csúnya, akkor jobb, ha megműtteted a szemedet, te kis ringyó.

Szerintem ezeket a lovakat te tippből választottad, nem a szüleid. :D XD

De... ha mégis így volt, és már kikötötték a szüleid, hogy e 3 fajta közül választhatsz, legyen eszed, és ne rinyálj, mint valami fogyatékos!

2013. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez a lo szep, de nekem nem. Nekem nem bujos, cirkuszi lo kell, hanem valami extremebb! Es lehet, hogy qrva vagyok, lehet hogy ringyo vagyok, de egy biztos, egy normalisan feltett kerdesre mert nem lehet normalisan valaszolni?

Ez a lo lehet, hogy szep kullemu, jo termeszetu, de te eltartanal egy fajtiszta friz lovat? Egy ilyen erzekeny lovat? A sorenyet is annyira gondoznad, hogy hosszutavon ilyen tetszetos legyen? Nem feltenel egy ilyen lovat, hogy valami baja esik? Hallottam olyat is, hogy a lovarda tulaja lelote valakinek a lovat, es akkor mit csinalsz? Ez a lo bizos nem olcso, ugy 4-5 milla. Ha pl kolikazik? Vagy varatlanul meghal? Mit csinalsz?

Ezekkel is szamolni kell, nem csak avval, hogy az emberek 98%ka szerint gyonyoru lo.

Es vannak mindig kivetelek, ahogy en is.

Es kedves valaszolo veled befelyeztem a beszelgetest, sot a te (ma 14:57) szuleid se neveltek teged valami jol. Kommenteid sertoek! Es nem lett volna serto, ha igy fogalamzod meg:

Nekem tetszenek ezek a lovak, neked hiaba nem. Szerinted ez a lo nem szep? [link]

Es ha a szuleid ezeket a fajtakat kototek ki, akkor legyen eszed!

Es koszonom (serto) valaszodat, lesz majd eszem!



Ertelmes emberek valaszait, tanacsait varom.

Es ha te ellenkezzel a velemenyemmel nem kell leqrvazni! Velemenyedet kulturaltan fogalmazd meg.

2013. jan. 13. 16:22
 18/27 A kérdező kommentje:
Es bocsanat a karomkodasert, mert csak egy valaszolohoz szolt. A tobbiek kedvesek, kulturaltak voltak. Olyan emberek valaszat varom!
2013. jan. 13. 16:28
 19/27 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, hogy mit akarnak a szüleid? Most komolyan? Ez a TE lovad lesz, nem számít, hogy valakinek milyen az ízlése! Állj ki azért a lóért, akit szeretnél. Én még ajánlom a kisbérit! :)
2013. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ki is fogok erte allni! A kisberirol hallottam azt, hogy kedvesek, ide valo lovak, es jol ugranak!

Esetleg birnatok meneseket ajanlani, ahol megtudom nezni(egyenlore googlen, es majd kesobb elmennek megnezni az apukammal (allatorvos)a szimpi egyedeket. Tudom van egy par, de minel tobb annal jobb.

Esetleg Kulfoldon van valami ajanlat?

Horvatorszag hataran? Vagy romaniaban, ukrajnaban?

2013. jan. 13. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!