Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvétellel kapcsolatos és...

Lóvétellel kapcsolatos és egyéb kérdések!?

Figyelt kérdés

1. Hány éves kortól lehet a lovat a nevemre íratni?

2. Hogyan kell könnyített vágtázni?

3. Egy ismeretlen lovat hogyan lassíthatok le(olyan mint a hóó, brr,sss)?

4. Mikor megnézzük a megvenni kívánt lovat,mennyi ideig tanácsos rajta lovagolni?(én így gondoltam:lépés,ügetés,lépés,ügetés,vágta,lépés,tanügetés,vágta,lépés)fél óra vagy háromnegyed óra alatt?

5.



2012. dec. 28. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdések alapján még várj pár évet a lóval.

1, a magyar lóútlevél iroda honlapján biztosan megtalálod a választ

2, pont úgy mint könnyített ülésben ügetni, csak kicsit könnyebb. Előre tolod a csípőd, kengyeleken, combodon támaszkodsz.

3, testsúly, illetve szársegítséggel

4, lótól függ, ahogy érzed igazából. Egy fél óra szerintem kevés. Viszont vágta után, mielőtt berakod a boxba/karámba, még ügess is vele kicsit, és utána léptesd le.

2012. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Most arra gondolsz, hogy a leendő tulajnak mennyi idősnek kell lennie? Szerintem azt nem nézik. Amikor én csináltattam a lovamnak lóútlevelet, lehettem vagy 16 éves. És ugye akkor egyből a nevemre. De senkit nem érdekelt hány éves vagyok.

2. Beleállsz a kengyelbe és a súly a térdeden és a kengyelen oszlik el.

3. Ha képzett, akkor nagyjából az összeset ugyanúgy kell. De általában ha belekapaszkodsz a szárba, akkor semmire se mész. Nyugtató hangon pedig akármit mondhatsz neki. A hangsúly a lényeg. Ha azt mondod neki, hogy "kenyér" de nyugtató hangon, szinte biztos, hogy lassítani fog. De amúgy felvétellel kell.

4. Vagy várj a lóvétellel, vagy vigyél magaddal egy jó lovast, edzőt aki kipróbálja. És lehetőleg ne egyedül tartsd a lovat. Vidd el bértartásba, mert a kérdések alapján tényleg nem tudsz sokat.

2012. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akármennyi éves vagy, lehet a neveden ló.

Könnyített vágta, idegen ló lassítása - menj el egy edzőhöz és tanulj meg lovagolni!!!! Addig pedig eszedbe ne jusson magad menni lovat vásárolni, mert abból csak baj lesz. Amit leírtál a megvenni kívánt ló lovaglásáról, abból is jól lejön, hogy SEMMIT nem tudsz még a lovakról, ez nem baj, hiszen mindenki kezdi valahol, senki nem születik úgy, hogy tud lovagolni, de ne kockáztass, bízd ezeket a dolgokat hozzáértőre!

2012. dec. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nem leb..ásra számítottam,amúgy bocs hogy megkérdeztem ezeket!!! És 6 éve lovagolok!!!

Nem kéne rögtön le..ni az embert!!!! Mintha nektek lóvételkor nem fordult volna meg az agyatokban!!!!

2012. dec. 29. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, kedves kérdező, ezek nem fordulnak meg egy gyakorlott lovas agyában, amikor lovat venni megy. És senki nem akart leb..ni - ha annyira jó lovas vagy, és a tesódnak is lovardája van, akkor nem értem, honnan ezek a teljesen laikus kérdések.... Nem bántani akartalak, de a kérdésedből egyértelműen az tűnik ki, hogy láttál párszor lovat és ennyi. Bocsi, segíteni akartam.
2012. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!