Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érthetném meg anyummal?...

Hogyan érthetném meg anyummal? (Nem lóvásárlással kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, hogy hosszú lesz, előre is bocsi érte.

Szóval 13 évesen kezdtem lovagolni, de ott kb 2 év alatt lépni és tanügetni tanultam meg, semmi mást. Se könnyűügetés, se vágta, se csutakolás, patakaparás, nyergelés, kantározás, és nem is futószáraztak, rögtön osztályba kerültem 0 lovaglótudással. Most már máshova járok, futószáron tanulom a vágtát, és persze csutakolok, meg minden, amit eddig nem "kellett" a régi helyen. Szóval anyum nem látja így át a dolgokat, csak annyit lát, hogy futószáron vagyok, "csak" és 15-20 percet lovagolok. Hiába próbáltam megmagyarázni, hogy ezalatt a pár hét alatt, amióta ide járok lovagolni, többet tanultam, mint az eddigi másfél-két év alatt, nem beszélve arról, hogy az itteni lovak sokkal szelídebbek, nem rúgnak, nem harapnak, a legelőjükre is bemehetünk (és ki is jöhetünk épségben). :D Szóval rosszul esik, hogy anyumat csalódottnak látom, és velem ellentétben nincs megelégedve ezzel az egésszel.

16/L


2012. aug. 22. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer, amikor jó kedve van kérd meg, hogy hallgasson végig, ne szóljon közbe, a végén majd hozzászólhat és tehet fel kérdéseket. Esetleg egyik nap mosogass el, mire hazaér vagy teregess ki (olyasmit, amit akkor kellene csinálnia, miután munkából hazaért) és még egy koktéllal is meglepheted, vagy egy tál fagyival, vagy gyümölcstállal - attól függően, mit szeret vagy mit tudsz finoman elkészíteni.

Miközben ezt eszi/issza tarts neki kiselőadást a dologról. :)

Írd össze ezeket, amiket itt leírtál és minden mást és LELKESEN sorold fel nekik hogy itt mi mindenre van lehetőség és mennyivel többet tanultál. Aztán tedd hozzá, hogy mennyire hálás vagy amiért oda járhatsz, mert csodálatos hely, sokkal jobb, mint az előző.

Beszélj arról is, hogy itt lépcsőfokok vannak, amelyek neked nagyon fontosak és elégedett vagy, tehát nem fogsz rögtön a csúcson kezdeni, hanem ezekkel meg kell alapozni.

Hangsúlyozd, hogy ez mások szerint is nagyon jó és te is nagyon boldog vagy és itt biztos tudást kapsz és megtanulod az alapokat, hogy később mindenhol helyt tudj állni.


Ha esetleg nem sikerül így sem, akkor próbáld meg újra. Az én anyukámmal semmit sem lehet megbeszélni, mert még a mondat felénél sem tartok, már ordít és "Még mit nem!!! Nem, hát azt aztán biztos nem! Nem gondolod komolyan, hogy.... ?!" stb. Aztán 10 percig ordít, vagy csak egyszerűen magyarázza, hogy mi a problémája a dologgal, és nem lehet leállítani, mert fújja a magáét. Olyankor meg sem akar hallgatni, sőt ha szólok egyre ingerültebben beszél. Gondolhatod...

De ez a fent említett módszer még nálunk is beválik. Ha anyukád nem dolgozik vagy nem tudsz neki mivel készülni akkor olyankor próbálj beszélni vele, amikor megnézte a kedvenc filmjét vagy valami kedvencét a tv-ben.


Ha félreértettem és a te anyukád nem ideges és elutasító, csak egyszerűen nem lelkesedik annyira és/vagy nem látja át akkor szerintem egyszerűen szedd össze amikről már szó volt, hogy miért jobb itt és egyesével magyarázd el neki, mindenre térjetek ki beszélj róla, hogy itt mennyivel jobb és, hogy mindig egy ilyen helyre vágytál és érzed, hogy minden nap tanulsz valami újat.

Vagy egyszerűen minden alkalom után mesélj neki lelkesen az aznapi eseményekről, hogy mi újat tanultatok, miért érezted jól magad.

2012. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukák lovaglás terén hajlamosak értetlenek lenni, tapasztalom én is a sajátomnál-.-

Számold ki, mennyi pénzt lovagoltál el azalatt a 2 év alatt, majd számold ki, itt eddig mennyit költöttetek. Utána számold az új lovardádban mennyi lett volna a kezdetektől a lovaglás, és mutasd meg az eredményeket! Elég megdöbbentő lesz.

A leírtak alapján úgy becsülöm, már szabadon vágtázhatnál pályán.

Ezt is mondd el.

Azon kívül anyukád ne feledje, hogy a nyergelés és csutakolás ugyanúgy a lovagláshoz tartozik, kb. olyan, mintha valaki a konyhájában főzne és ott hagyná maga után a rendetlenséget. Vagyis magnak dolgozol azzal, hogy ellátod a lovat.(Sokan örülnek, hogy felelősségteljesebbek lesznek a gyerekek :) Mondd el, nagyon tetszik, hogy a lovakhoz sokkal közelebb kerülhetsz, ezen kívül nem vagy (olyan nagy) veszélyben.


Nekem se látták értelmét a lovaglásnak, de anyukám néhány orvosi tanulmány alapján jót tesz a szörnyű gerincferdülésemnek és egy olyan helyre járhatok, ahol tényleg öröm lovagolni. Nem ordibálnak, de nem is csak a pénzem érdekli őket, nem állnak stopperral a kezükben a pálya szélén és nem féltik tőlem a lovakat (értsd: nem csak alámrakják meg leszállítanak róla). Másfél év alatt jutottam el addig, hogy terepen vágtázok az egyik leggyorsabb lóval (aki néha ügetés alatt is be-beugrik), tudok csutakolni és szerszámozni, gyakran kérnek hogy segítsek a kezdőbbek lovait előkészíteni, van hogy 4 lóból 3-at én nyergelek.

Lehet, hogy ez munkának tűnik, de nem az. Anyukád előbb-utóbb meg fogja érteni, és biztos csak azt akarja, hogy minél többet legyél lovon. Unokahúgomnál is éretlenkedtek, hogy miért van egységárban minden típusú lovaglás, hiszen én dupla- sőt néha 3x annyit lovagolok.

Néha hívd el, nézze meg az edzést, ez nekem is bevált ;)

Szintén 16/L

2012. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
*alapján rájött,
2012. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező,énis ebben a helyzetben vagyok. egykis ráadással...

én 2 évig jártam egy lovardába,ahol egyedül csináltam mindent,namert nem foglalkoztak velem.enyáron átkerültem egy másik helyre,ahol azt mondták hoyg előről kell kezdenem mindent. ( 1 hónapja volt,azóta szintúgy egyedül lovaglok már, minden lemaradást sikerült behozni)

amikor először elmentünk erre az új helyre, egyből nekem esettanya ,hogy ide én nem járhatok,hisz egyedül lovaglok,mért kéne engem visszarakni egy kis körkarámba futószárra?? nem érti meg,hogy van még mit tanulnom...

na és hát nekem itthon is van egy lovam..szóval legjobban annak örülne hoygha csak ezen lovagolnék,de muszáj még tanulnom ezt-azt,hisz a tanulásból sose elég,mindig van még valami hiányosság.

2012. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!