Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Esőben lehet lovagolni?

Esőben lehet lovagolni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy, ma egész nap esik a hó, holnapra havas esőt mondd. Attól függetlenül még lehet lovagolni, vagy esőben inkább ne?!

2013. jan. 13. 12:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Military boltokban lehet kapni olcsón lópokrócot. Mi télen is azzal terítjük le a lovat csutakolás után, ha megizzadt.

A mi lovaink nem félnek az esőben ( nem is értem miért kéne félnie egy lónak esőben), a mieinknek megvan a választása, hogy tető alá mennek-e a karámban és ők inkább kinn áznak.

2013. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Nyugodtan lovagolhatsz, a lenyeg hogyha a lo megazott utana az istaloban eloszor szenaval csutakold le,ami beszivja magaba a nedvet. Igy a paci sem fog megfazni.
2013. jan. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Emyke031 ***** válasza:
Ha nagyon vizes a pacc tajtékvonóval is érdemes leszedni róla a nagyját. Utána SZALMÁVAL!!! csutakold át (-jól szívja a nedvességet, +a széna a kajája!!!), azon kívül érdemes régi törülközőket is befogni erre a célra. Én pl ha dús, hosszú sörényű a ló, akkor a sörénye alá is be szoktam rakni egy jó adag szalmát, miután amennyire tudtam megtörülgettem a sörényét, így az is hamarabb megszárad...
2013. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Amikor kiírtad a kérdést, én akkor lovagoltam :)

Ha az oktatód úgy látja, hogy megfelelő a talaj, akkor nyugodtan! Mi tegnap az oktatómmal négy pályát megnéztünk, végül az egyik csak normális volt. Vágtáztunk is, állítások, kis kör, fél lovarda, háromívű kígyóvonal, meg minden ami kell, és nem volt rossz. Kb. 10 centi hó volt és esett is, -3 fok körül volt a hőmérséklet. Csak a lábam fagyott le, de ez a minimum :)

2013. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!