Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik otthon tartják a lovukat...

Akik otthon tartják a lovukat és iskolába járnak, a szüleik meg dolgoznak egész nap, akkor ki ad enni a lovaknak reggel és délben?

Figyelt kérdés
Vagy reggel korán felkelnek ezért. De délben? Ki ad ebédet a lónak? Vagy nem muszáj ebéd? Őszintén szólva és felügyelet nélkül, lovász nem engednék be magunkhoz, vagy valami egyéb ismerőst, mert nm tudom, hogy ad enni nekik attól függetlenül, hogy elmondtam neki hogy kell.

2013. jan. 23. 14:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
délben nem kell etetni! reggel - este kell! ha karámban van akkor csak este vagy reggel! délben semmi értelme! egész nap legyen elötte széna és akkor az úgy elég!
2013. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves utólsó, a széna is etetés! Főleg, ha olyan lova van, amelyik addig eszik, amíg előtte van. Nekem is van olyan lovam, aki inkább kidurran, de eszik, amíg van mit. Vagyis őt pl. nem tudom úgy csinálni, hogy egész napra eléteszem a szénát, mert nincs az a mennyiség, amit ne kajálna meg. Többször, kevesebbet kell neki adni.

Amúgy ha legelőn van, akkor valóban nem kell, csak reggel-este etetni.

2013. febr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van egy házunk és egy nagy elkerített hely az alap kertünk mellett. Ott lett a ló. :) Egy ideig volt rajta fű, de ugye ilyen latyak időben is kell karámozni a lovat és mivel napközben egész nap kint van, egy kisebb sár alakult ki. Úgy van, hogy 6-kor kelek és este korábban fekszek. Megetetem a lovat fél 7 körül és egész nap van neki széna egy nagy traktorgumiban. Szerencsére ő nem az az állandóan evős fajta, így sokszor 1 nagy adag széna is elég 2 óráig mire hazaérek. Akkor kihozom, lecsutakolom, lelovagolom ha éppen olyan az idő. Aztán 7-8 fele vacsora. Illetve lovaglás után kap egy kisebb adag zabot. Szerintetek ez így rendben van? Illetve, apa hazajárkál napközben mert nem helyhez kötött a munkája és ha azt látja olyan 12 körül hogy elfogyott neki akkor meglátása szerint ad neki egy bizonyos adagot.


És még azt szeretném kérdezni, hogy a lovamat egyedül tartom otthon. De ilyenkor télen hétvégente mind a két nap találkozik más lovakkal. Illetve nyáron szinte minden nap a terep lovaglások miatt. Szerintetek ez így elég vagy csak kell még mellé egy ló?

2013. febr. 25. 16:35
 14/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy lehet együtt más lovakkal, mindenképp jó, persze a legideálisabb az lenne, ha vennétek mellé még egy pacit.

Ami viszont a kommentedből eszembe jutott: azt írod, lovaglás után szokott kapni abrakot. Ez rendben van, csak azt várd meg, amíg rendesen lehűlik, ugyanis ha melegen kapja, kólikázhat. Logikus, hiszen amikor dolgozik, az energiát átcsoportosítja a szervezete a munkára, tehát az emésztés olyankor csak takarékon működik. Munka után ez így marad még egy ideig, amíg le nem hűl teljesen, ilyenkor nem szabad megetetni. Kaphat kis szénát, de az abrakkal várj egy kicsit.

2013. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Értem köszi! A visszahűlés az annyi, hogy a lónak már hideg a szőre meg a teste? Vagy jobb ha teljesen megszárad.

Én úgy szoktam, hogy már lépünk visszafelé jó 15 perce és után leszállok, be a boxba és megy a zab. Sose néztem a visszahűlést a kajánál is. Nagyon köszi, hogy szóltál erről.. :S

2013. febr. 25. 18:25
 16/16 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Sok évvel ezelőtt egy állatorvos mondta nekem ezt először, addig én se tudtam, csak miután konkrétan bekólikáztattam a saját lovamat így. Kihívtam a dokit, ő magyarázta el. Azóta erre nagyon figyelek. Amikor már normál a hőmérséklete, akkor kap abrakot, addig soha.
2013. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!