Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovas vagyok, nem megy...

Kezdő lovas vagyok, nem megy az ügetés! Tippek, jó tanácsok?

Figyelt kérdés

Vagy pattogok a nyeregben (ami az én súlyommal pláne nem jó), vagy nem találom a ritmust, és érzem hogy se nekem, se a pacimnak nem kényelmes az ügetés így. Még kezdő vagyok, de már most szeretnék tippeket, mire figyeljek, hogyan javítsak legközelebb! :)

A nyeregben már rendesen benne maradok, az egyensúllyal nincs bajom.



2013. jan. 23. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

az edződ nem segít? Nehogy azt mond hogy magadtól tanulsz mert itt kapok szívrohamot.

Egyébként a belső comboddal szorítsd a nyerget, a sarkadat szintén szorítsd le és figyelj rá hogy szorosan a ló oldala mellett legyen. Először csak tanügetésben majd ha biztosan ülsz a nyeregben és megszoktad hogy folyamatosan használod a belső combodat mehet a könnyű ügetés. De ugyanúgy szorítsd a nyerget a comboddal. (ha izomlázad van utána az már jó jel.)

A másik amit figyelni kell hogy mindig akkor emelkedj amikor a ló a külső első lábát emeli. Ilyenkor jó lábon ülsz és a lónak sem kényelmetlen.

2013. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Szép, hogy tanulni szeretnél, hogy segítséget kérsz, de sajnos az az igazság, hogy könyvből (interntetről) nem lehet lovagolni tanulni. Ugyanolyan ez is, mint az úszás vagy a biciklizés: hiába írja le valaki, hogy ezt meg ezt csináld így és így, aztán beledob a mély vízbe, valószínűleg belefulladsz.

Gondolom, van oktatód, a legjobb, ha vele osztod meg a problémáidat (bár ő úgyis látja), vele beszéled meg, tőle kérsz tanácsot. Sok sikert, az ügetés nem ördöngös dolog, biztosan hamar megtanulod!

2013. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van edzőm, bár igaz, kicsit rendhagyóan tanulok. :) Természetesen nem netről szeretnék tanulni, csak tippeket kértem, hogy mire lehet figyelni! :) Már van izomlázam a combomban, akkor ezt jó jelnek veszem... :)
2013. jan. 23. 16:04
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
csak türelem, és kitartás, menni fog idővel
2013. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Sok-sok lovaglás :) Én először terepre néhány hónap után mentem (2) és mikor elkezdtem az sem ment, hogy ügetéskor a lábam alattam legyen. De akartam és ment is :) És hagyjuk már a dumát, hogy ilyen nehéz vagy. Egy átlag ló 500 kg. Ha nem vagy 200 kg, akkor mi a baj ?:D
2013. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkinek megy a zöld! Hát akkor nincs más hátra, mint gyakorolni! :))
2013. jan. 23. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Én a vágtával voltam így, itt kértem tanácsot. De úgyis csak a gyakorlás segít, szóval lovagolj sokat :)
2013. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez tényleg sok-sok gyakorlás kérdése.Próbálkozz a kiemelkedéssel térdből.Amikor"pattogsz"kidob a ló és könnyebb kiemelkedni a nyeregből,próbálj ráérezni a ritmusra.Az edződ segíthet is a földről pl. amikor ki kell emelkedned a nyeregből akkor mindig tappsol és mondja,hogy emelkedj.
2013. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Erősítsd meg a combod. Nekem is ez volt a baj. Minden este guggolj 10-15-öt és megfog erősödni a combod. Mikor ügetsz szorítsd oda a térded, mintha össze akarnád nyomni a lovat. Remélem sikerülni fog :)
2017. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valakinek még kéne: ahogy az előttem lévő is mondja, erősíteni kell a combot, a lovaglóizmokat. És úgy kell szorítani a térdeddel, mintha össze akarnád nyomni a lovat. A másik gond, ha be van feszülve a csípőd. Azt el kell engedni, csak lazán, nem kell emiatt stresszelni, pánikolni, ugyanis ennek van egy technikája, amit el kell sajátítani, senkinek nem megy elsőre. A csípődnek követnie kell a lónak a mozgását. Szóval csípő lazán, térdek szorítanak, a hát egyenes, a fej előre néz, sarkak le. Remélem tudtam ezzel segíteni valakinek. Tudom, hogy nem könnyű, de ha belejöttök, baromira lehet élvezni.:)
2020. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!