Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Heti egyszeri lovaglás elegendő?

Heti egyszeri lovaglás elegendő?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, és szeretnék minél hamarabb fejlődni. :) Mi 2 órát szoktunk lovagolni terepen, de csak heti egy alkalomra van elég pénzem. Ez kevés, vagy elegendő?

2013. jan. 24. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Kezdő vagy, és máris terepre jársz?? Terepen nem igazán lehet megtanulni lovagolni. Futószáron kell kezdeni, aztán meg karámban. Mindenki így kezdi.

Heti 1 alkalom még egy jó oktatónál, futószáron sem nagyon elég. Persze lehet fejlődni, csak lassan.

2013. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, mert ez nem egy "hivatalos" lovarda, csak egy ló tartó, aki e módon lovagoltat. Az a baj, hogy ő még így is olcsó, és legalább így valóra válthatom az álmom, hogy lovagoljak. Nagyon sok instrukciót ad, és én is tudom, hogy bár nem ez a legjobb módszer, másra nincs pénzem, így is csak heti egyre lesz. :(

Azért köszönöm a válaszod, zöldellek! :)

2013. jan. 24. 14:38
 3/10 Emyke031 ***** válasza:

A tereppel az a gond, h az oktató nem lát kívülről/földről, és így nem tud szólni mindig a testtartási, ... problémáid miatt... -így nem fogsz javítani rajta.

Először normál osztálylovaglás (bár a futószár biztos nem ártana) úgy heti 2-3X legalább érdemes /normális edzőnél, oktatónál!!!/, időnként terep esetleg.

2013. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Egyszer volt hol nem volt,a Dunán túl élt egy fiatal lány,aki nagyon szerette a lovakat,így elment egy emberhez akinek több lova is volt...de a leány nem tudott annyira lovagolni,ennek ellenére kilovagoltak szőrén a mezőre.Mivel az ember nem mondta a leánynak hogy a lovak nincsenek lemozgatva,ráadásul az egyik ,amin épp a leány ült,egy igazán szép legény volt,a másik egy lány paci.

Sajnos a legény -ló nagyon "meg akarta szeretgetni a leány lovat",így felemelkedett ,de a leány,mivel nem tudott jól lovagolni,nem tudta mit kell ilyenkor tenni..

A leányka így leesett róla és pár nyaki csigolyát megroppantott...(szerencséjére,nem lett komolyabb baja)ezek után a leány 4 esztendő után MERÉSZKEDETT újra egy paripa hátára,de már sokkal elővigyázatosabban,egy türelmes,okos tanítóval /azaz velem :)) / aki az elejétől kezdett vele mindent...most már a leány 3 esztendeje boldog lótulajdonos,ügyesen bánik a lovával és így élnek boldogan amíg meg nem halnak...

Itt a vége fuss el véle....


V É G E

2013. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Tehát röviden,velősen,majdnem kitörte a nyakát ,csak mert kiengedte az öreg úgy,hogy tudta,nem tud annyira lovagolni....ugye Te nem akarsz így járni?!Drága a tolószék...!!
2013. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Az előbb hallott hülyeségtől eltekintve (bemászol a majomketrecbe, AIDS - es leszel) szerintem ez nagyon jó.

A gond csak az, amit más is írt, hogy csak terepezéssel nem biztos, hogy a testtartásod, ülésed is jó lesz. Néha jó lenne egy kengyel nélküli futószáras edzés is.

2013. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te az előtted szólóra értetted hogy hülyeség?! HM? Csak mert Te nem éltél át ilyet ,attól még ismeretlenül nem kéne elemezgetni.Csak kis szerencse kellett hozzá hogy nem törtem ki a nyakam,fél évig merevítőbe kellett járnom...mivel a lónak a sörénye le volt nyírva,így hirtelen nem tudtam megkapaszkodni és elég szarul estem,mentővel vittek el! Az erzsébeti lovardában találtam azt az oktatót akinek köszönhetem hogy vissza adta a bátorságomat és segített legyűrni a félelmeimet.Már 3 éve tartom a lovamat,amit nélküle nem biztos hogy megvettem volna.Mielőtt drágám minősítesz ,gondolkozz.Lehet hogy elvitt a "meseszerűsége" de ez sajnos igaz.
2013. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Terepen is meg lehet tanulni lovagolni, főleg ha megálltok néha félórát iskolázni valami nagyobb sík terepen. Máskülönben nem sok értelme van, mert fennmaradsz ugyan a lovon, megtanulod a jármódokat, de nem leszel képzett lovas.


Heti egy alkalom sokmindenre nem elég, de ha csak ennyire van lehetőséged jobb, mint a semmi.

2013. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Hát figyelj ne higgy a többieknek...én is 1 éve kezdtem a lovaglást vidéken..és egyszer futoszáraztam, többi terep volt, mostmár vágtázom. Megtudsz igy is tanulni mert én két hetente jártam és 1 órát voltunk kint ismerősöm aki ottv van loviba még versenyekre is jár, ilyen vidéki ügyességire stb... hobbiból nagyon jó ha igy csinálod.:) HAJRÁ:))
2013. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Hibbiból se jó így, mert rajtamaradni megtanít a ló az biztos, de semmi másra, kezdve a technikával. Lovagoltam olyannal együtt, aki így "tanult" lovagolni, első alkalom után őt visszaküldték futószárra, holott ő már vágtázott, meg ugrott kidől fákat...
2013. febr. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!