Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tehetnék ezzel a lóval?

Mit tehetnék ezzel a lóval?

Figyelt kérdés
van egy ló, akit nem rég kapott a lovarda, viszont kicsit nehezen lehet kezelni, elég lusta, és sokszor nem is reagál, még a pálcára sem... Hogyan lehetne "átképezni" egy kicsit, hogy jobban reagáljon?

2013. febr. 1. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy lovasiskolás lovat baromi nehéz szinten tartani, mert folyamatosan kezdők alatt megy, ez az ott dolgozók és nem a lovasok feladata. Beszélj velük, bár gondlom ha azt a lovat lovagolod kapsz hozzá instrukciókat. Így eleve nem kellett volna a tanulók alá adni, de hát ez a nagy magyar lovas helyzet. Majd ha már mindenki panaszkodik lehet hogy majd egy kicsit kezelésbe veszik. Minden lovardás lovat kellene hogy jó lovas is lovagoljon bizonyos időközönként.
2013. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is pihenő kell neki, majd egy hozzáértő lovsanak kell újra felkeltenie az érdeklődését. Nem csoda hogy egy ló befásul, állandóan húzza vonja a kezdőtől a jó lovasig mindenki.

Sajna azt figyeltem meg, hogy a lovik többségében a hajtós "lusta" lovakat odaadják a kezdőknek, a haladóknak, meg mennek a szintén problémás nehezen kezelhető rohanós, bakolós lovak.

Múltkor egy ismerős loviba mentem, kikaptam egy rohanós lovat, melyet egy hónapja nem lovagoltak "úgy is elbírsz vele" jelszóval. Nekem az a 2 óra küzdés volt, nem adott pozitív élményt. Mondjuk javult a helyzet az alkalom végére, de ehhez napi szinten kéne szenvedni, hogy újra jól lovagolható legyen. Na és ezért a negatív élményért még fizettem is.


Szóval annak a lónak egy állandó lovas kell, aki helyrepofozza, aztán szegény ugyanúgy megy a kezdők alá, ahol megint be fog fásulni egy idő után.

2013. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha lovasiskolai tanuló vagy, akkor gyakorlatilag sehogy. Az ilyen befásult iskolalovakra időnként fel kell ülnie az oktatónak, vagy más profi lovasnak. A legtöbb ló előbb-utóbb ilyen lesz, ha csak tanulók ülnek rajta mindig.
2013. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!