Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék egy nyers lovat...

Hogy tudnék egy nyers lovat belovagolni?

Figyelt kérdés
Apám azt mondta, hogy akkor vehetek lovat, ha a szomszéd nyers, 2 éves lovát be tudom lovagolni. Hát hobby szinten lovagolok, de a betanítás nem biztos hogy menne, a lovaglóóra meg annyira drága, hogy egy év alatt meghozná a ló az árát. Meg néha csikója is leehtne. Amit vennék is képzetlen, nóniusz kanca, 2 éves de nyugodt, nem fél forgalomba, meg szelíd, a farkát megfoghatod, a lábát adja, meg fel is lehet rá ülni, csak a vezényszavakat nem tudja.
2013. febr. 12. 23:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó vagyok, a 7. pontot pontosítanám:

Tehát ,merre a jobb-bal oldal:

oldaljárások, tolódások, keresztlépés, esetleg, ha megerőszakoljuk a kérdést, még ide vehetjük a vállat ki, vállat be, farat ki, farat be, eleje, hátulja körüli fordulat nevű gyakorlatokat.

2013. febr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, van most egy lovunk. Vagyis lószerű képződményünk. Csak öcsémat se bírja el, pedig ő csak 70 kg. 12 éves, iskolaló. Pont tanulni vettük volna, de nem is bír el. Meg nem tudni miért adták el, de valami nem volt benne jó a tulajnak. Na de mindegy, az alapokkl tisztába vagyok. Apámék belebolondultak ebbe, akkor megvették, de mindegy. Vettek szekeret, el se bírja. Wels B lenne.

Hát nekem ha midegy lenne a fajtája (fedeztetésre írtad) akkor egy 80.000-es csikót vennék, vagy inkébb egy 4-5 évest 150.000 ért. De nem mindegy! De Hortobágy tőlünk 30-40 km, ott meg a Nóniusz állomány Mátán elég jelentős. Elég jó ménekkel.

Ha a zabot nem számolom meg más köt bele, hogy nem is kapna szegény ló. De amúgy azt mondta az állatorvos, hogy ha nem dolgozik, akkor nem is kell neki zab. Széna legyen mindig előtte. A kérdéseifre nem fogom leírni a válaszokat, de én pl ugratni sem igen fogok. Am itt csak az oltás megy?

2013. febr. 16. 02:50
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Miért is kéne elbírnia egy wels b póninak egy 70 kilós embert? Vagy egy nagy lónak készített szekeret? Ilyet max a cigányok csinálnak....


A saját életedet könnyítenéd meg, ha vennél egy 5-6 éves papíros belovagolt, bekocsizott nóniusz kancát 400-600 ezerért (mert ennyi az ára), ezután úgy lovagolod, ahogy akarod, persze tőled is függ, hogy milyen irányba fog ez az egész elsülni. Befedezteted és ettől is lehet csikód.

2013. febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Ez nem az én lovam. Nem nagyló szekeret vettek, hanem olyat, amit ezelőtt is egy póni húzott, ami még kicsit kisebb is volt. Láttuk hogy húzza, megpakolva. Mi meg nem viszünk vele semmit, csak néha felülnénk rá. Na arról nem is beszélve, hogy meddő. Hasasnak vették, nem lett az, fedeztették kétszer, egyszer se fogott. Erről ennyit. Apám nem tudom miért nem akarja eladni.

Amúgy már a nóniuszt futószárazzák, meg volt már rajta hám is, de nem húz, ők sem szokták 3 éves koráig. De azt mondták, hogy attól már nyugodtan lehet kezdeni belovagolni, meg láttam már, vad idegen voltam neki, nem sunyított, adta a lábát nekem is, meg minden. Úgyhogy teljesen nyugodt ló. Forgalomba nem fél, hangokra nem fél. A szobszédba valamit építettek, és akkorát puffant valami, hogy én összerezzentem, de a ló csak felkapta a fejét. Semmi nyugtalankodás, semmi.

2013. febr. 16. 10:30
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Én mégiscsak kérlek, hogy válaszolj a pontokra, mert lehet, hogy most nem akarsz ugratni, és terepen is mindig kerülnél kidőlt fákat, mindent, de minimum az 50-60 centis ugrásokat, ha jó lovas akarsz lenni, meg kell tanulni, mert arra bármikor szükséged lehet, ki kell tudni ülni. A többi pont pedig nagyon is reális, hogy elő fog jönni, és mindegyik külön edzéstervet igényel, az egyes edzésekben is, de hosszabb távon is. Ha nincs róla fogalmad, akkor nincs miről beszélni.

Egy welsh póni pedig kifejezetten gyerek ló, nem 70, hanem mondjuk 20 kg hordására. Meg lehet erősíteni az izmait úgy, hogy ráüljön egy felnőtt, mondjuk 50 kg-vel, belovaglás idejére, stb, de... Szóval ez egy hihetetlen nagy melléfogás volt. Én nem vagyok 70 kg, de eszembe nem jutna pónit venni, legalábbis egy akkorát, mint a welsh b, biztosan nem.

Meg lehet kezdeni két évesen a belovaglását, csak azt értsd meg, hogy akkor nem fog téged 22 éves koráig kiszolgálni, hanem mondjuk 10 éves korában vágóra viszed.

2013. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
"Meg nem megtanulni akarok rajta, hanem belejönni mert alapok mennek" - egy ilyen kijelentés után meg ne vegyél egy csikót! De még egy 5-6 éves belovagolt lovat se! Amíg nem megy minden stabilan, addig van egy szabály: A ló képzettebb legyen, mint a lovas. Csak egy biztos tudású ló tud tanítani, ha a ló maga sincs tisztában valamivel, hogy várod el, hogy megtanítson rá? Tehát például nem tudod az oldaljárásokat. A ló se. Na nem baj, most megtanulod rajta... Mit kezdesz vele? Neked kéne előbb őt megtanítanod... Hiába tudsz te például ügetni, a lovat nem tudod megtanítani, hogy hogy kell ügetés közben támaszkodni, egy ütemet menni (főleg a csikó az úgy megy, ahogy sikerül, néha rágyorsít, néha belelassít), melyik az a segítség, amire mennie kell, melyik az, amire nem... Ha rám hallgatsz, egy iskolalovat veszel meg, ami olyan 10-13 év között van, mondjuk. Ha megmondod, hol laksz, nézek a közeledben ilyesmit a hirdetések közt, de a csikóról tegyél le. Én még a belovaglók közt is válogatnék, ki az, akire rá erem bízni a lovamat, azt, akivel én aztán évekig (!) szeretnék lovazni... Egyik ismerősöm lovát "belovaglók" intézték el úgy, hogy utána egy évig pátyolgatni kellett a lelkét, ráadásul úgy kapta vissza, hogy a ló háta fel volt törve két helyen. Válasz? "Terepen voltunk és nem tudtunk visszafordulni akkor már".
2013. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a kérdést felteszed, akkor inkább nem kellene próbálkozni! A hobby szinten való lovaglás nem elég egy nyers ló belovaglásához, egyébként mit jelent a hobby szint?! A kutya kiképzésben már hallottam vezényszavakról, de a belovaglás illetve lovaglás esetében nem igazán értem, hogy milyen vezényszavakra gondolsz. Az is érdekelne, hogy egy nóniusz kanca csikójával mit akarsz kezdeni? Az apáddal együtt nagyon el vagytok tévedve, de önbizalmatok az van, csak a hozzá értés hiányzik !Bár a túlzott önbizalom is kevés egy ló belovaglásához!Nyugodt lelkiismerettel állítom, hogy a hobby szinten történő lovaglásod, kapaszkodás a lovon aztán semmi több.Ha ennél többet értenél a lovagláshoz és a lóhoz, akkor ezt a kérdést fel sem tetted volna!
2013. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne! Először meg kéne tanúlni lovagolni! Majd utána szakember segítségével belovagolni!
2016. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
100%
én nem értek ehhez de igy 4 évvel később érdekel s ztorid vége meg lett a lovad? :)
2017. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!