Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakori, hogy botlásnál...

Milyen gyakori, hogy botlásnál el is törjön a ló lába?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sima botlásnál nagyon ritka. A ló, főleg, ha nem kellően képzett lovas ül rajta, akár egészen gyakran is megbotlik alatta (bár ezt a ló fajtája, vérmérséklete, stb. befolyásolja). Az ember se szokta eltörni a lábát, csak, mert megbotlik. Ha elesik, akkor már nagyobb az esélye, de még mindig jó eséllyel áll fel, és megy tovább, mintha mi sem történt volna.
2013. febr. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Igazéból ilyen "letérdelős" botlásra gondolok. Tehát amikor teljesen maga alá hajlik a lábszára.

Az a rémálmom, hogy egyszer kitörik alattam egy a lónak lába.

2013. febr. 13. 00:42
 3/17 anonim ***** válasza:
ne aggódj nem fogja egy botlásnál eltörni a lábát, még akkor se ha elesik, velem számtalanszor volt már mégsem törte el a lábát
2013. febr. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Első vagyok. A ló lába nehezen törik viszonylag, hiszen ha egyszer törik, soha többé nem hozod helyre (azaz mehet vágóra). Nyilván azért nem szabad túl gyakran maga alá tűrni a lábát... Ez sokszor lovas hiba.
2013. febr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Sztem akkor törhet el csak,ha pl irreális magasságot ugratsz vele,vagy árokba ugratsz (vannak sajnos ilyen "versenyek", ami nyilt állatkinzás, hatalmasakat ugratnak bele az árokba) na ezt már nem birja a lábuk...:( De egy normál lovaglásnál való bukás-botlás ritkán okoz törést. Erős a lábuk,500 kg-ot el kell birniuk és szuperül ugranak is :) Ne izgulj emiatt.
2013. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Törés igen ritka, max meghúzza a lábát, ilyenkor érdemes pár napig pihentetni és borogatni.
2013. febr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor megnyugodtam. :D

Nem versenyzek, csak terepre megyek, nem mondom, hogy gyakran, de olyan 8-ból 1-szer mindig "letérdel" a ló, általában ügetésénél.

Viszont azt nem tudtam, hogy ez lehet az én hibám. Mit csinálok akkor rosszul?

2013. febr. 13. 09:43
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha gyakran letérdel veled a ló terepen, elsősorban az ülésedet, ezáltal a súlypontodat kellene ellenőrizni. Ha nem esik egybe a te súlypontod a lóéval, könnyen térdre borul. Helyes ülésnél ez nem nagyon fordul elő.
2013. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcból egyszer nagyon nem normális. Az a normális, ha évente egyszer megbotlik _valamiben_, de nem a saját lábában.

Vagy a lovaglásoddal van a baj, vagy a lóval. Patája milyen? Más alatt is botladozik? Ha csak terepre mentek akkor ott is megállhattok iskolázni kicsit, hátrébb vinni a testsúlyt - a tiédet és a lóét is, ügetés előtt és közben gyakran adj neki félfelvételt, ha nem esik előre a súlya, nem fog orra bukni.

2013. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia! No, megint én (aki említette, hogy lehet, a te hibás). A 8-ból egy nagyon sok! Vagy a ló hibája - ekkor nézesd meg a patáját, kb. 6 hetente körmöltetni kell, ha valami gond van a patájával, akkor patkoltasd, vagy bizony, Te rontasz el valamit. A vállaid hozd hátra, egészen addig, míg szinte már azt érzed, hogy hátraesel, a súlypontod mélyen, a nyereg középpontján legyen, ahol ültet. Ügetésnél ne kifele-előre könnyíts, hanem felfele, és ne visszahuppanj a hátába (az fájdalmas is lehet neki), hanem könnyedén ülj le. Ha elsőre nem megy, akkor kérj segítséget, vagy legalábbis próbálj egy kisebb négyszögben iskolázni minél többet vele: Neked, és Neki is jót fog tenni (terepen is jól jöhet, pl. egy nagykör, vagy kiskör segítségével egy elrohanó ló is könnyebben felvehető, mint ha megpróbálod lebirkózni).
2013. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!