Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakori, hogy botlásnál...

Milyen gyakori, hogy botlásnál el is törjön a ló lába?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 23:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
"Ügetésnél ne kifele-előre könnyíts, hanem felfele" - ezek kívül mindennel egyet értek, de ezzel nagyon nem...Őszinte leszek, ezt nem is értem...
2013. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor kicsit pontosítok, láttam olyan könnyűügetést, ahol az illető konkrétan a ló nyaka fölött volt szinte, mintha most akarná a 160-at ugrani épp, minimum, méginkább mintha meg akarná előzni a lovat úgy, hogy átugrik felette... Értsd, simán az első nyeregkápa elé könnyített mindig, időnként veszélyesen.
2013. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy ló, ami "botladozik", de ha összeszedetten lovagolják, akkor nem. Alattam nem szokott megbotlani, mert rendesen ülök és a szárakat is úgy kezelem.
2013. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy érti, hogy a csípőjét előrefelé mozdítsa - bár ez semmiképp nem felé van... úgyhogy én sem értem teljesen. Nem kell a ló nyakán lógni, ez biztos.
2013. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Majdnem mindig ugyanazt a lovat lovagolom, elég idős, eddig azt hittem, hogy amiatt botladozik.

Néha másikkal megyek, azok nem botlottak még meg, de mivel kb. 10-ből egyszer megyek másik lóval, ezért szerintem nem mérvadó a dolog.

Ahol régebben lovagoltam, ott sem botladozott egyik ló sem. Mármint néha-néha igen, de az tényleg csak elvétve volt.

Lassan 6 éve lovagolok hobbiszinten, de néha még most is veszek futószáras órákat. :)

Az biztos, hogy nem ülök nagyon elől, inkább az szokott a gond lenni, hogy túl hátul ülök.


Na, majd akkor rákérdezek a tulajnál, hogy másnál is botladozik-e a ló, vagy én vagyok béna. Ha az utóbbi, veszek pár futószáras órát. :)


Köszi a segítséget!

2013. febr. 14. 00:55
 16/17 anonim ***** válasza:

Sokan nem gondolnak rá, de lónak lehet valami mentális problémája és azért is botladozhat, főleg ez a térdre esős változat már eléggé kellemetlen.

Kár hogy ezek a vizsgálatok nem annyira elterjedtek, meg költségesek is.

2013. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyes lovak sokkal jobban igénylik a lovas kontrollt, helyes ülést, tartást, segítségeket, mint a többi. Az én lovam már minimális hibánál is orra bukik a saját lábában, míg az oktatóm lova - ilyen szempontból - automata. Egyszerűen ennél a lónál jobban kell figyelni, ha van módod, akkor futószáras edzést is vele vegyél, illetve próbálj iskolázni is vele, akár terepen, a ló legyen elengedett és laza, terepen is próbálhatod hajlítgatni kicsit, stb.
2013. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!