Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha veszek egy lovat aminek...

Ha veszek egy lovat aminek semmilyen papirja sincs és nincs sütve, akkor útlevél nélkül hogy tudom elhozni attól akitől vettem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lovat, de sajnos sütéstelen és semmilyen papirja sincs. Ha megvettem utába mindenképpen csináltatok neki útlevelet, de amig nincs addig nem tudom elhozni attol akitől vettem?? Vagy hogy tudnám elhozni?

2013. febr. 22. 12:09
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
56%
Az én lovamat is papír/oltás nélkül vettük pár évvel ezelőtt, elég messziről is hoztuk, de mi nem lovardába, hanem otthon tartottuk, így a kutya sem volt kíváncsi a papírjaira. Egyébként nagyon gyönyörű állat volt, igaz még fiatal és nyers, de jó kis lovat faragtunk belőle. Ezért nem is értem, hogy miért kételkedsz ennyit? A papírügyeket van időd elintézni.
2013. febr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
[link] mit szólsz egy ilyesmihez? Illetve szerintem mindig találni olcsó lovakat, ha az ember utánanéz/utánajár, nem csak neten... :) Nálunk tavaly levágtak egy gidránt, miután 2 hónap alatt nem tudták eladni (addig iskolaló volt, rossz szokásoktól mentes, csak kiöregedettnek tartotta a tulaj - egy lovast még simán elvitt volna...)
2013. febr. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

Figyelj, annyira azért nem bonyolult a dolog. :-) Nem tudom, miért sürgős a tulajnak eladni (ezt azért körüljárnám kicsit, nehogy átb..szon). Ha csak baromira pénz kell neki, azért akar megszabadulni tőle, megtehetitek, hogy fizetsz foglalót, majd elindítjátok a ló papírjainak megcsinálását, ha már annyira ezt a pacit szeretnéd. Felveszed a kapcsolatot a területileg illetékes tenyésztési felügyelővel

[link]

kifizeted neki a 13.700 Forintot, plusz a soron kívüli kiszállásért 9000Ft-ot, majd a kapott papírokkal már futhatsz is a lóútlevél-irodába

[link]

ott leperkálod a lóútlevél gyorsított eljárással való kiváltásának díját (azt hiszem, valahogy 7 ezer körül van a lóútlevél, ebben nem vagyok biztos, nem néztem meg, illetve a gyors eljárásért itt is kérnek még legalább egy tizest)és már meg is vannak a lovad papírjai.

Egyetlen gondom van ezzel: ha összeadod, akkor ez vagy 40ezer Ft, amit normál esetben, lóútlevéllel rendelkező ló esetében neked már nem kell megfizetned. Igazából ez az a dolog, amit ugye a tulajnak kellene állnia... Csakhogy ő biztos nem fogja, ha a pénz miatt válik meg a lótól olcsón, neked viszont ennyivel drágább az a ló és akkor még nem számoltam az ügyintézési költségeket (pl. ha nem vagy pesti, akkor az utazás költsége a lóútlevél-irodába).

Még egy jó tanács: ha kezdő lótartó vagy (a kérdésed alapján ez a helyzet) akkor semmiképp ne vidd haza a lovadat, sok mindent meg kell még tanulnod hozzá és a ló láthatja kárát a tudatlanságodnak. Hozzáértő, odafigyelő lovardában jobb helye lenne, meg valószínűleg neked sem árt, ha van kitől megtanulnod a lótartás csínját-bínját.

Sok sikert a lóvásárláshoz, ha ezt a pacit szeretnéd, hát hajrá, hiszen nem szegény ló tehet róla, hogy a tulajdonosa(i) eddig hanyagok voltak és nem foglalkoztak a papírjaival, csak ne hazárdírozz, nem éri meg.

2013. febr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
A tulaj családi okok miatt akarja eladni. És az utlevél irodába muszáj személyesen elmenni? Amugy Gabka77 köszönöm. Te legalább megértesz.
2013. febr. 23. 08:48
 25/52 anonim ***** válasza:

Én is szerettem már papír nélküli lovat, értem, mit érzel:-)

A lóútlevél-irodába nam muszáj személyesen menni, csak gyorsabb.

Ami még eszembe jutott: ha az állatorvos hajlandó kiállítani egy pecsétes papírt az oltásokról meg mellérakod a vlrvizsgálati eredményt, azzal, hogy az állatorvos vállalja, hogy beírja őket a lóútlevélbe, amint meglesz, szerintem elfogadják a bértartó helyek. De a sütés vagy chipezés legyen meg, mert másként a doki hiába ír papírt, ő beoltott egy pej, két láb kesely nyocévesnek mondott kancát (nem tudom, milyen a ló, csak a példa kedvéért írtam) de ebből lehet tizenöt másik csak abban a városban... Szóval inkább szánd rá a pénzt, de kérj a lónak egyedi azonosítót.

2013. febr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!! :) Csak azt az egyet tudjuk tenni hogy elhozzuk a lovat, itt lesz egy darabig ( nincs semmilyen betegsége mert egyedül tartják ) , aztán amint lesz rá pénzünk, megcsináljuk az utlevelet ( itthon is egyedül tartanánk ) . Mert most épp van egy kis megtakarításunk, amiből meg tudjuk venni szóval ez a rengeteg költség még most nem fér bele. Itthon jòl el lenne kutyák társaságában, hely is van. Nem nagyon akarjuk ide-oda cipelgetni, versenyezni. De amint lesz rá alkalmunk csinálunk neki utlevelet, és mindent ami kell. És mègegyszer KÖSZÖNÖM minden kedves vàlaszírònak! :)
2013. febr. 23. 09:57
 27/52 A kérdező kommentje:
Csak úgy hogy tisztázzuk: a ló egy teljesen egészséges, magyar félvér és egy kis arab is van benne, jó állapotban van, nagyon nagyon szalid varátságos, első lábai rendszeresen körmölve és patkolva ( hátsó körmölve, lábait szépen adja, belovagolt, 9 éves és mindez nyereggel és kantárral együtt csak 180.000 ft. Amire én szeretném használni arra tökéletesen megfelel. :)
2013. febr. 23. 10:12
 28/52 anonim ***** válasza:
A hirdetése fenn van még valahol? Nem kritizálni akarom, csak kíváncsi vagyok. :)
2013. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Jófogáson keress rá veszprém megyében háziállat, haszonállat kategóriában és látni fogsz egy szürke lovat sümegprágán 180-ért. :)
2013. febr. 23. 10:21
 30/52 A kérdező kommentje:
Sürgősen eladó magyar félvér ló néven
2013. febr. 23. 10:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!