Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha veszek egy lovat aminek...

Ha veszek egy lovat aminek semmilyen papirja sincs és nincs sütve, akkor útlevél nélkül hogy tudom elhozni attól akitől vettem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lovat, de sajnos sütéstelen és semmilyen papirja sincs. Ha megvettem utába mindenképpen csináltatok neki útlevelet, de amig nincs addig nem tudom elhozni attol akitől vettem?? Vagy hogy tudnám elhozni?

2013. febr. 22. 12:09
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Gabka leírta, hogy kb. mennyibe kerül ha soron kívül lesütik. Muszáj lesz, mert haza nem viheted a kertbe, vagy szerzel egy ismerőst akinél meghúzza magát mire meglesznek a papírok, vagy az eladónál marad. Szerintem az egészet egy hét alatt le lehet zavarni.
2013. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Mért nem vihetem ha?
2013. febr. 23. 12:50
 43/52 A kérdező kommentje:
haza*
2013. febr. 23. 12:50
 44/52 A kérdező kommentje:
És azt megcsinálhatom, hogy besüttetjük az eladónál aztán utána megvesszük és elhozzuk?
2013. febr. 23. 12:54
 45/52 anonim ***** válasza:

Szép paci! :-)

Süttesd le gyorsan és csináld úgy, ahogy leírtam a lóútlevéllel, oltásokkal kapcsolatban. Ha nálad van az adásvételi szerződés meg egy igazolás az állatorvostól, hogy egészséges a ló, oltásokat megkapta stb. akkor ha a rendőr megállít is el fogja fogadni, ha elmondod, hogy a lóútlevél folyamatban van. De amúgy nem szokták kérni, totál nem értenek hozzá.

A lovarda pedig, ahová viszed, valószínűleg szintén elfogadja az állategészségügyi intézet vérvizsgálati eredményét (kapsz papírt róla) meg az állatorvos által írt papírt, miszerint a ló az oltásokat megkapta és amint meglesz a lóútlevele, beírja abba is.

Sok örömöt a lovadhoz! :-)

2013. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
De az már úgy túl drága és ezt így egyszerre már nem tudjuk fizetni. :( Akkor azt megcsinálhatjuk, hogy a tulajnál besüttetjük utána elhozzuk és amint lehet megcsináltatjuk neki a papírokat?
2013. febr. 23. 13:08
 47/52 A kérdező kommentje:
És köszönöm Gabka77 :)
2013. febr. 23. 13:08
 48/52 anonim ***** válasza:
Otthon nem biztos, hogy el tudod tartani, ráadásul a ló társas állat, nem jó neki egyedül (a mostani helyén sem jó neki tehát, igen). Azt esetleg ki lehet alkudni a tulajnál, hogy ő besütteti (ha elmagyarázod neki, hogy a nélkül nem lehet rá adás-vételit írni, úgy pedig senki sem hozná el, biztosan megértőbb lesz), Ti lekéritek az útlevelét és beoltatjátok.
2013. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Nem egészen tudlak követni...


A lényeg: otthon tudod tartani? Van karámja, beállója? Tudod hová tenni a takarmányt? A trágyát? Ha mindre igennel válaszoltál, akkor elhozod így és mielőtt bértartásba viszed megcsináltatod a papírokat.


Ha csak egyre is nem a válasz, akkor még az eladónál le kell süttetni a lovat és be kell oltatni, a tesztet meg kell csináltatni. Kérdezd meg a lovardától ahova vinnéd, hogy mit kérnek.


A fenti kettő közül választhatsz. Egyébként nem tartom jó ötletnek úgy lovat venni, hogy nem marad 30 ezer forintotok kifizetni a papírokat. Bármikor bármi közbejöhet, megsérülhet már szállításkor is és az orvos nem ötezerért fogja kezelni.

2013. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Itthon tudom tartani, karám nincs de villanypásztort tudunk felhúzni, beálló, van egy építmény amiben bőven elfér, takarmány az elfér, a trágyát max komposztra vagy akár kiszárad és jó trágya a növényeknek ami nekünk nagyon kell.
2013. febr. 23. 13:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!