Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lovat venni úgy, hogy...

Érdemes lovat venni úgy, hogy nem tudok lovagolni?

Figyelt kérdés
Még nem tudok lovagolni, de majd szeretnék megtanulni viszont sok rosszat olvastam az iskola lovakról és sok lovardánál láttam olyan lehetőséget, hogy saját lóval. Persze, ha ellenzitek akkor csak az után veszünk lovat, hogy megtanultam lovagolni (tudom, hogy évekig is eltarthat)
2013. febr. 28. 23:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Havi 300 euróm lenne eltartani. Csak hobbyra kellene semmilyen célom vele, nem akarok díjugratni se díjlovagolni csak lovagolni szeretnék
2013. márc. 1. 18:55
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdemesebb úgy, ha már biztos vagy a dolgodban. Lehet, hogy most úgy érzed, de ha egyszer leesel, akkor elmegy a kedved. És akkor ott lesz egy ló a nyakadon. Tanulj meg mindhárom jármódban biztosan menni és aztán vágj bele egy ló bizniszbe. Az első dolog barátnőmmel történt és most senki nem veszi meg a lovát, ott van a nyakán magyarán, sportot váltott. Szerintem is könnyen elronthatsz egy lovat, én így semmiképpen nem vágnék bele, pláne úgy, hogy még nem tanulsz lovagolni. (azt nem tudom, hogy ültél e már lovon, de ha nem, akkor meg semmiképpen!)
2013. márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 bunnyboo ***** válasza:
100%
Shetlandi-pónit vehetsz nyugodtan, azt nem kell meglovagolni, mert egy méter körül van, vagy Falabellát,ami csak 78 cm.
2013. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 2 okból érdemes várni kicsit. egyrészt nagyon aranyos, hogy most kitaláltad, hogy szeretnél lovagolni, de mi van, ha mégse válik be? ha egyáltalán nem tudsz lovagolni (talán még soha nem is ültél lovon?), honnan tudod, hogy tetszeni fog, vagy egyáltalán menni fog? ehhez is kell némi érzék, sajnos láttam már olyat, aki évekig lovardáról lovardára járt, de totál béna maradt, semmi érzéke nem volt hozzá! olyat is láttam, aki meg tök ügyes volt, vagány, minden hamar ment neki, majd fél év múlva megunta.


a másik dolog pedig, hogy a teljesen kezdő lótulajdonosokat szokták úgy és ott átvágni, ahogy csak lehet. mivel te nem értesz hozzá. a lovarda, ahol tartod, az edző, akárki átverhet, és lehúzhat (pl. folyamatosan másokat lovagoltat a lovadon, majd neked azt mondja, hogy nincs jól, most ne ülj rá.) persze mondhatjátok, hogy rossz indulatú vagyok és károgok, de hogy bízhatnál meg valakiben, akit nem is ismersz? ha már egy ideje, legalább pár hónapja jársz lovagolni egy helyre, akkor talán (talán!) már lehet valami fogalmad arról, hogy az illető jó szádékú-e. sajnos sok ilyet is láttam, amikor megvetette a lovas oktató nő a tanulóval a saját lovát, amire aztán nem engedte(!) felülni a saját kisgazdáját, mondván nem megy vele szépen a ló. a gyerek fizette a bértartást, meg még oktatást, mert közben más lovakon tanult, míg az ő lován az edző másokat oktatott orrba-szájba pénzért. sajnos Magyarországon ez gyakori. én sosem keverném a bértartást és a lovagoltatást, abból jó nem sülhet ki. és persze mindig van valami jó magyarázat, hogy te csak heti 2x tudsz kijárni, de az kevés a lónak, blabla, közben meg más kezdők szétcibálják a ló száját...

2013. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Gabka véleményével egyet értek..:)

De a helyedben én először kipróbálnám, hogy milyen is meg hogy szereted-e..én pl. bele születtem így nem is volt kérdés, hogy nagyon szeretem első szavaim között a ló volt illetve nagyapám egykori lovának a neve aki mára az én kis husigolyóóm.. ^^ :D (13,5 éve él velünk..:DD)

15leszek/l

2013. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utólsó előtti, nagyon remélem, hogy amiről írsz, az ugyan előfordul, de csak elvétve! Bízom abban, hogy még itt, Magyarországon is több a jó szándékú, odafigyelő és lóhoz értő istállótulajdonos, mint az az állatfajta, akiről te írtál.

Tudom, hogy vannak olyanok is, akik ott vágják át a bértartót, ahol csak lehetséges, de hiszem, hogy nem ez a többség. Egyébként ha nem bízik az ember abban, akire a lovát bízza, már rég rossz, de akkor is vannak lehetőségei. Pl. ha soha nem előre bejelentett időben megy a gazdi a lovához, akkor simán lefüleli, ha oktatnak a lován az engedélye nélkül, vagy akár csak nincs a karámban a megbeszéltek szerint, vagy nem úgy etetik, stb.

A másik, hogy érdemes komoly szerződést kötni, amelyben minden benne van. Hol tartják a lovat (box, angolbox, rideg stb.), az istállózott ló mettől-meddig lehet karámban, legelőn, mikor és ki hozhatja ki dolgozni, nem sorolom. Korrekt helyen egyébként ez nem csak a lótulajdonost, hanem a lovardát is védi, így ragaszkodni fognak hozzá.

Attól, hogy valaki nem ért a lóhoz, még nem vágják át szükségszerűen. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Annál is inkább, mert a bértartó helyek gombamódra szaporodnak, egy-egy környéken több is van belőlük, nagy a konkurencia és ha elterjed róluk a rossz hír, be is csukhatják a boltot. Lehet a lótulajdonosokat átb....ni, de csak egy határig, aztán úgyis bukta a vége, amikor híre megy és minden bértartó szedi a sátorfáját.

2013. márc. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
kedves Gabka! Én voltam a hozzád képest utolsó előtti és egyet is értek veled (bár szerintem borúsabb a helyzet, mint ahogy te írod), ez már más téma, ez már a bértartás kérdése, de azért azt megjegyezném, hogy még lóhoz értőként is nehéz megtalálni a megfelelő bértartó helyet, nem hogy úgy, hogy az illető egyáltalán nem ért a lóhoz. Hogy ítéli meg valaki, hogy egy helyen jó kondiban vannak-e a lovak, milyen a takarmány minősége, mennyire biztonságos a hely, stb, ha még életében lovat se nagyon látott? azt se tudja, hogy mit eszik a ló, meg mennyit, hogy tudná kiválasztani pl. hogy milyen abrakot és mennyit kapjon, stb? a saját ló tartás szerintem (még ha bértartásban is) egy magasabb szint, mint a lovaglás. mert lovagolni (ha jó érzéke van hozzá az embernek) viszonylag hamar meg lehet tanulni úgy, hogy egy nyugodt lóval 3 jármódban elközlekedjen az ember (tehát egy saját lovat is élvezzen), ahhoz viszont, hogy egy saját lovat tartson és olyan kérdésekben döntsön, mint hogy hol tartja, mit egyen a ló, mikor kell körmölni, patkolni, mikor kell orvost hívni, stb. ahhoz már sok tapasztalat kell. vagy egy olyan ISMERŐS akiben tökéletesen megbízik az ember és aki mindenben szívesen segít. nehéz ügy.
2013. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 sassszem ***** válasza:
Tudom, hogy ez régi azóta lett -e saját lovad?
2017. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!