Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat tartani felnőtt korban?

Lovat tartani felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok, 2 éve lovagolok, és sajnos nincs túl sok pénzünk, szóval a lovaglásomat többnyire ledolgozom az istállóban. Nagyon szeretek lovagolni, tisztában vagyok vele, hogy először gyerekes rajongás volt, amit a sport iránt éreztem, most viszont már látom minden árnyoldalát is, és ezzel együtt is nagyon szeretem, nem csak afféle örömlovas vagyok, érdekelnek a lovaglás mélyebb bugyrai is, a ló anatómiája, kiképzése, betegségei, stb. Főleg a díjlovaglás az, ami nagyon vonzó számomra, és igazán szeretném, hogy egyszer majd nagy tudást birtokolhassak ebben a témakörben, igyekszem is ezt elérni. Viszont nem biztos, hogy ez még gyerekkoromban megvalósulhat, mert jelenleg még a csekkek befizetése is elég nagy gondot jelent, nemhogy egy ló tartása... Szóval elég messze állunk tőle. Szeretnék felnőttkoromban lovat venni, viszont nem nagyon tudom, hogy merre kellene elindulnom ehhez. Jelenleg ugyebár kilencedikes vagyok, az ország ötven legjobb gimnáziumának egyikében tanulok, a félévi átlagom 4,7 volt, az év végi jobb lesz, kicsit összeszedtem magam. Jelenleg főleg a fizika, irodalom, nyelv (jelenleg német, angol, később francia), művészet érdekel. (Tudom, ez így kicsit furcsa. :)) Milyen pálya irányába érdemes kacsintgatnom, aminél elképzelhető, hogy keresek eleget egy ló eltartásához (és nem egy állásban akarom tartani, vagy ilyesmi, az az alapkövetelmény, hogy minden napját legelőn tölthesse), emellett időm is van rá, és a családomra is? Főleg tapasztalatok érdekelnének.



2013. márc. 7. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is nagy álmom volt mindig, hogy saját lovam lehessen. Ha újrakezdhetném, lenne hozzá anyagi támogatásom is, én orvosnak tanulnék vagy biológusnak.
2013. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Minél jobban belemélyedtem a kérdés olvasásába, annál biztosabb voltam benne, hogy én írtam :D Mintha én lennék. Imádom a lovaglást, legfőképpen a díjlovaglást, a lovak anatómiáját, betegségeit, viselkedéstanát és biológia szakon vagyok kilencedikes. Én csak szurkolni tudok neked, szorítok úgy, ahogy tudok és biztos vagyok benne, hogy eléred majd az álmodat, mert ahogy látom mindent beleadsz. Ha nem gondolkozhatook lovon, akkor is élvezheted a lovaglást, csutakolást, a körülöttük lévő sürgés-forgást. Én is gyakran takarítom a boxokat, viszont én semmit nem kapok érte, csak azért teszem, mert szeretem a lovak közelségét :)
2013. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Valletta ***** válasza:
68%

Ha az a kérdés, hogy mivel kereshetsz sokat, akkor az irodalom és a művészetek felejtős, a nyelv viszont nagyon mehet, több is, lehetőleg felsőfokon. Egyébként pedig azt javaslom, hogy pályaválasztási tanácsadóval beszélj, ők ismerik a trendeket és átfogó ismeretekkel rendelkeznek a munkaerőpiacról.


Egyébként nem kell ahhoz milliomosnak lenni, hogy lova lehessen az embernek. Sokan a kutyájukra többet költenek, mint mások a lovukra. Egyrészt bértartást is lehet találni közel takarmányáron, illetve ha olyan ingatlant veszel majd, ami lótartásra alkalmas, sok időráfordítással ugyan, de jelenleg körülbelül 20 ezerből ki lehet hozni havonta a lótartást.


Addig is minél jobb lovas leszel, annál több lehetőség nyílik majd meg előtted, hogy ingyen lovagolj.

2013. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!