Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintem ismerősöm nem...

Szerintem ismerősöm nem tartja jól a pónit (? )

Figyelt kérdés

Egy nagyobb póniról van szó,kb akkora mint egy haflingi.

a barátnőm 12 éves, a szüleitől kapta a pónit,egy nagyobb

Istálló féleségben tartja malacokkal és egy kecskével.

Megpróbálom le vázolni a helységet:

egy pajta ami három részre van osztva,mind három betonból van kivéve a mennyezetet mert az széna szerűség.

Rácsos ajtók vannak,és a póni kétszer fér el álva a boxában a feje két oldalt kifér a box hátsó fala is nyitott,ott ki tud menni a levegőre ami egy nappali méretű karám,fű nincs ott csak föld és a karám oldalába van tuszkolva a trágya.A másik kettő beton helységbe a malacok és a kecske van.

A póni tartása:

A barátnőm szerintem fél a pónijától,mert egyedül nem mer bemenni

amiből az következik hogy úgy szokta csutakolni a pónit hogy az egyik

nyitott résen benyúl és úgy csutakolja a kisló hátát.Rendesen csutakolva csak akkor van ha az apuka otthon van és van rá ideje.

Legtöbször szénával etetik,de sokszor kap magvakat is.

Ki engedve nagyon nagyon ritkán szokott lenni a póniló, a lány segítség nélkül nem tud lovagolni így az csak akkor fordul elő ha a szomszéd bácsit megkérik és ő vezeti a lovat.Ez kb ha ráér a bácsi akkor félévente,de legtöbször évente szokott lenni. A kislót a legelőre pár hónaponta szokta kiengedni az apuka.Patkoló kovácsot akkor láttam utoljára amikor megérkezett a póni.

Egyszer amikor a póni kiakart szökni(szerintem ki akart szökni) beütötte a homlokát és egy nagy seb lett rajta.Barátnőm szerint hívtak állatorvost de amikor másnap átmentem a póninak még egy sebtapasz sem volt a homlokán sem fertőtlenítőszer nyoma.

honnan tudom mind ezt ?

nagyon sokat átjártam hozzá mert a lovak a közös témánk és ezeket tapasztaltam.Az egyik családtagjától megtudtam hogy a lány csak akkor foglalkozik a pónival mikor az egyik barátnője átjön és evvel akar hencegni nekik hogy van pónija és menyire szereti...

Azóta már nem vagyunk barátnők mert nem bírtam elviselni hogy mit csinál avval a szegény másfél éves pónival..

sajnos én nem voltam olyan sokat lovak közelébe,de szerintem nem így kell tartani egy pónit(vagy mégis)

szerintetek is rosszul tartja ?vagy én vagyok túl gondoskodó ?



2013. márc. 10. 17:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A lovat munka előtt kell csutakolni úgymond, ha nem dolgozik, akkor minek? Kint a legelőn, ménesben szerinted van, aki naponta kimegy, és átvakarássza az összeset?

A beton talaj nem jó, körmölni kéne, a fejsérülés szerintem betadinnal lett kezelve, mással, ha nem mély, felesleges, az orvos se tud mit kezdeni vele, főleg, ha a ló megkapta a kötelező tetanuszt a közelmúltban.

Lovagolni egyáltalán nem kéne, mozgatni meg lemozgatja magát legelőn, elkerített legelő esetén szükségtelen pányvázni, ha mégis pányváznák, minimum 5 méteres kötéllel szokás.

2013. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

hát a póni mindíg tiszta piszok...

volt amikor csomókba volt belerakadva a sár :-(

2013. márc. 10. 19:56
 13/19 anonim ***** válasza:

O.O

Egyébként előző, felfogtad hogy a 'legelő' egy nappali méretű terület?!

2013. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A sár gyorsan lejön róla, ha ma kiengedném, akkor az enyém is az lenne, és szintén csomókban lógna a sár, ami holnapra megszárad, és könnyen lejön. Őt ez nem bántja, akkor zavaró, ha fel akarsz ülni. Amíg nem szárad meg, nem jön ki.

Nappali méretű területre felesleges kikötni, de az nem is legelő, hanem karám, bár attól függ, mekkora nappaliról beszélünk.

2013. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Egy olyan nappalira ami nincs 20nédzet m.

de nem ebben kötik ki a lovat hanem van egy területük ami

nincs elkerítve(nincs kerítés) és annak a közepére..

2013. márc. 10. 21:31
 16/19 anonim ***** válasza:
Ossze vissza irkalsz az egesz hazugsag mindenre talalsz okot hogy miert rossz feltekeny vagy valakire esetleg vgy csak unatkozol?!
2013. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igazatok van.De valamiért szeretem kimagyarázni magam és ezek igazak,de ahogy végig olvasom az írásaimat én is csak nevetek magamon :-D ne is vegyétek a szívetekre ezt a kérdést inkább én is elfelejteném :-)
2013. márc. 10. 22:38
 18/19 princessluna33 válasza:
e lkéne venni tőle! az a kis senki megérdemelné!
2013. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mekkora kamu kérdés.. x"D
2013. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!