Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény? (vidi)

Vélemény? (vidi)

2013. márc. 15. 23:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem mi a gond azzal ha a pacc lenyújtja a fejét lovaglás közben. ja hogy nem ez a kívánatos? az már más.

amikor szabadon szalad egy ló akkor nincs sem rollkurben sem támaszkodás nem kell neki a fejét sem kell össze vissza ráncigáni és állítgatni azért hogy úgymond egyensúlyban legyen. hagyjátok a lánykát és a lovat is hogy élvezze a dolgot. nem úgy néz ki mintha kínozva és kényszerítve lenne a ló. szerintem boldogabb így

2013. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Valletta ***** válasza:
Nem az a baj, hogy lenyújtja a fejét. Az jó. A baj ott van, hogy a ló láthatóan nincs egyensúlyban és elöl a bal vállán utazik. 1:41-nél és 1:50-nél tisztán látszik. Ha neked ez lényegtelen, azzal azt mondod, hogy a ló egészsége le van ejtve, a kislány szórakozása az elsődleges.
2013. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Amit Valletta írt, az komolyabb gond, igen, mivel így azt az egy lábát sokkal hamarabb nyírja ki, mint a többit, főleg, hogy nem csak saját, de a lovas súlya is ott van azért... És az igencsak ciki, ha egy idő után van egy gyk. 3 lábú lovad, a lónak meg nem csak ciki...
2013. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 B.Yvett válasza:

Szép jó estét, kedves Mindenki!


Amennyiben szabad, én is letenném a voksomat, mint a videón szereplő "csaj".

Végigolvastam a kommenteket és nem egy helyen találkoztam az igazsággal (ezekről majd később), azonban nagyon elszomorított hogy a kedves kommentelők fejének egyikében sem fordult meg a gondolat, hogy TALÁN, de csak talán, 1db videóról, teljesen ismeretlenül nem a legésszerűbb ítélkezni. Ahhoz, hogy kerek véleményt alkothassunk bármiről, az alap hogy elmegyünk és megnézzük élőben, legalább egyszer, de lehetőség szerint többször, és nem egy másfél perces videó alapján kritizálunk bárkit is. :)


De ha már mindenáron egy videót veszünk elő és arról alkotunk szakmai véleményt akkor legalább lássuk is, és ne csak nézzük azt a videót! Amelyik lóról "ok nélkül leugrom" szájtépve az elején az egy teljesen más ló, mint aki a színes klipekben szerepel.

Az esés körülményeit szintén nem ismerjük, a lovast nem ismerjük, a lovat nem ismerjük, de azért a vádakozás és a kritizálás az megy. A videó életem talán harmadik ugróedzésén készült, az esés oka pedig feltehetően a nyílt ülés, nem a térdekből való kiemelkedés valamint a lóval való diszharmónia volt. Edzőm megállapítása alapján korán is érkeztem vissza a nyeregbe, amely még egyet dobott rajtam, abszolút lovas hiba, semmi kétség.

De kérdem én, ki az aki lóhátra született, ki az aki soha nem esett le, soha semmiben sem volt korrigálandó? Hogy jön ahhoz bárki hogy egy néhány másodperces jelenet alapján megvádolja a másikat hogy ok nélkül látványosan LEUGRIK a lóról?

A szájtépésen pedig elmosolyodtam. Ez is tipikusan az az eset, amikor a körülmények ismerete nélkül szeretnénk okosak lenni. Azért "tépem a száját" szerencsétlen állatnak, mert egy 10 éves fedezőmén, a pálya pedig nincsen elkerítve, és már lassan szégyellem magam miatta, de van bennem annyi egészséges felelősség ösztön, hogy nem engedem el a szárakat esés közben és addig küzdök amíg csak bírok. Kövezzen meg aki akar, de inkább tépjek bele a ló szájába minthogy aztán komolyabb baleset történjen, netán valaki az életével fizessen egy elszabadult (ráadásul mén) ló miatt.

A videón is látszik hogy sajnos nem sikerült kézben tartanom a szárakat. Csak hogy folytassam a történetet, a ló el is indult kifelé a pályáról, de szerencsére ketten is álltak ott és meg tudták fogni, így elkerültük az esetleges balesetet.


[link]


De térjünk rá a lényegre. A videó zömében egy 9 éves amerikai ügető kanca szerepel, nevezzük nevén, Klarissza. Nyugodtan rá lehet keresni a Magyarturf honlapján az Adatbázisban, egy mai napig rendszeresen versenyző lóról van szó, a Kincsem Parkban lakunk, a videó is ott készült. Ez alapból maga után vonja azt, hogy tudjuk mekkora stressz és nyomás van ezeken a lovakon nap mint nap. Sajnos egyelőre nem a sajátom, csak 2,5 éve ismerem, (ebből kb. az utóbbi háromnegyed év az "aktív munka", azaz heti 1 alkalom). Valóban ferde, aki kicsit benne van a dologban az tudja, hogy szinte kivétel nélkül egy irányban dolgoznak a lovak az ügetőn, én jó esetben hétvégenként tudok vele foglalkozni, én lennék a legboldogabb ha heti 1 alkalmas foglalkozással ki lehetne egyenesíteni egy lovat úgy, hogy a többi nap ferde, de sajnos nem így van, amíg pedig más tulajdonában áll addig nem én szabom az edzés mennyiségét és minőségét. Így is örülök hogy most már készségesen dolgozik velem mindkét kézen.

A másik az elejére való esés amit szintén helyesen "diagnosztizáltak" a kedves kommentelők, folyamatosan dolgozunk rajta, próbálom aktivizálni a hátulját különféle feladatokkal (pl. rudas munka), de ez sem egyszerű heti jó esetben egy alkalmas foglalkozás mellett, javítani a helyzeten lehet, de csodát tenni nem.

Én büszkén vállalom azt amit csinálok, büszkén vállalom a lovat, bármilyen kedves érdeklődőt várok szeretettel, össze lehet hasonlítani a testi épségét, a magaviseletét, testi-lelki egyensúlyát más lovakéval illetve régebbi önmagával, valamint vannak jó néhányan akik a kezdetek kezdetétől ismernek minket, kedves lovászemberek akik 2010-ben még izomból tartották a ló fejét hogy ne vágjon földhöz amikor megpróbálok rá élve feljutni, szerintem Ők is szívesen elbeszélgetnek bárkivel.


Nem magával a véleményalkotással van a gond, hanem azzal hogy alaptalanul tesszük. :) Nagyon sok mindent kell még tanulnom, elsősorban nekem, hogy a ló javára tudjam a tapasztalatokat fordítani, úgy tudjak vele dolgozni hogy neki is a legjobb legyen, de minden idő és gyakorlás kérdése, tisztában vagyok azzal amin változtatni, javítani kell, tisztában vagyok azzal, hogy mennyire az út elejét tapossuk, de tisztában vagyok azzal is hogy ez a ló eddig mennyit változott, és még mennyit fog! :)


A kérdés kiírója pedig szerintem szégyellje el magát. Nem ez az első videó amit kitesz más, számára csak névről ismert lovasokról, véleményt kér róluk, a lovaglásukról, természetesen névtelenül, és azon élvezkedik hogy a másik hogyan van kipécézve, hogyan szedik pontokba a hibáit. Ha tanulni akarna belőle akkor első soron az adott lovast keresné meg és érdeklődne, ez viszont nem történt meg, egy kedves ismerősöm jelezte hogy "rám jutott a sor" Gyakorikérdéseken.


Ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok kíváncsi mások véleményére, bármilyen ÉSSZERŰ gondolatmenetet és tippet szívesen meghallgatok ha már így kikerült a videó, annak ellenére, hogy én még mindig úgy gondolom, korrekt véleményt alkotni csak élőben lehet.


A végére pedig egy képet szeretnék még mutatni minden kedves ítélkezőnek, ismétlem, hogy még nagyon sokat kell tanulnunk, tanulnom.


[link]


Bal oldali képek: 2010 júni-aug

Jobb oldali képek: 2012-2013 tél körül

Alsó kép: Ez most készült. Itt is abszolút látszik az eleje, de legalább már nem "rugdossa" az orrát. :) Habár még ezen is sokat kell javítani meg gyakorolni.

Én büszke vagyok, elsősorban a lóra, hogy ilyen csekély mennyiségű foglalkozás hatására képes változni, tanulni.

Zablával pedig nem divatból nem lovagolok, hanem azért mert nem érzem elég megérettnek ahhoz a lovastudásomat, hogy zablával üljek fel rá, elég sokat volt/van tépkedve a szája a kocsiban, amíg nem 100%-osan független a kezemtől az ülésem minden helyzetben addig nem leszek a 101. aki kitépi a szájzugát. Így mindkettőnknek kényelmesebb.

2013. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Valletta ***** válasza:

Mi ez itt, minden szabadidomító ide gyűlt ma este? És ez véletlen?


Mindenki, aki a saját lovaglásáról fotót vagy videót az interneten, bárki számára elérhető módon megoszt, nem panaszkodhat arra, ha az emberek véleményt mondanak róla. Ha megnézem egy világverseny felvételét az interneten, nem mondhatom el a véleményem róla? Ha nem szeretnéd, hogy mások a videóidról diskuráljanak, ne tedd nyilvánossá és ne a kérdés kiírójára mutogass. A kérdés kiírójának nem kell szégyellnie magát!


Mindenki csak azt tudja megítélni, ami a videón látható. Lehet mindent kommentálni, hogy igen, ezt nem így akartam, igen, ezen még javítani kell, de a videó kegyetlenül rögzít mindent, épp ezért ad jó alapot az önkritikának is.


Én úgy gondolom, hogy nincs okod magyarázkodásra, lesz ez még jobb is, én annyit tanácsolnék, hogy foglalkozz egy kicsit a lovaglás legelemibb összetevőivel, különösen az egyenesre állítással.

2013. márc. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 B.Yvett válasza:

"Mi ez itt, minden szabadidomító ide gyűlt ma este? És ez véletlen? "


Némi felháborodást érzékelek ebben a két mondatban, mintha az lenne a baj hogy az alaptalan "pocskondiázást" nem tűrjük fülünket-farkunkat behúzva.


Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy amikor közzétettem ezt a videót akkor vállaltam minden velejáró felelősséget, többek között azt tartom inkább gerinctelennek (Lásd: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4117416-mi-a-v.. ), hogy a kedves kérdezőben ugyan annyi bátorság és becsületesség nincs, hogy a nevét felvállalja, de rátesz még egy lapáttal a dologra.

Én legalábbis úgy tartom korrektnek, hogyha bármi korrigálandót találok egy adott személy lovaglásában, akkor első soron vele diskurálom meg, és nem önkényesen közszemlére teszem egy oldalon, hogy ugyan már valaki erősítse meg, mert azért annyira nem vagyok én magamban biztos, hogy face to face elmondjam neki... :-)

Bár mindenkinek a saját szívügye, nekem ehhez nem lenne gyomrom, köszönöm szépen.


Nem magyarázkodtam, nem kerestem kifogásokat, csak szolgáltam néhány háttérinfóval, ami esetleg segíthet a jól megalapozott ítélkezésben és tények közlésében, ezen felül én még mindig felvállalok mindent ami a videóban szerepelt, és mindent amit leírtam.


Köszönöm, hogy leírtad a véleményed, Valletta, egészen biztos vagyok benne, hogy egy napon még sok hasznát veszem, és bár nem ismerlek, de szeretettel várlak bármikor élőben, hiszen monitoron keresztül egyikünknek sem nehéz okosnak lenni, gyakorlatban is szívesen megnézlek, szeretettel adom át neked a lovat, hogy megmutasd, mit csinálsz másképp vagy mennyivel többet tudsz kihozni a belőle. Elvégre mindketten a lóért vagyunk, azért küzdünk, hogy neki a lehető legjobb legyen, harmóniában, egyensúlyban tudjon mozogni a lovassal és élvezze azt amit csinál, zablával vagy anélkül. Legalábbis remélem, feltételezni merem, hogy téged is ez vezérelt amikor véleményt nyilvánítottál, és esetleg nem a rosszindulat. Ha van mit tanítanod, hát gyere, taníts, én sosem zárkóztam el ilyesféle lehetőségektől. :)

Várom a jelentkezésed,


Szép napot kívánok neked!

2013. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Kedves Yvett!


Nem gondolod, hogy most éppen te is látatlanban ítélsz? Nem tudsz rólam semmit, a kérdés feltevésének szándékáról sem tudsz semmit (csak azt, hogy a közelmúltban volt egy hasonló kérdés, és rögtön azonosítottál azzal a kérdezővel), viszont már a kérdésből és egy "nem" kommentből kiderül, hogy hasonló vagyok ahhoz a kérdezőhöz, és a szándékom csak annyi volt, hogy élvezkedjek a negatív kritikákon.

Nem, nem ez volt a szándékom. Nem is ismerlek, és semmi problémám veled, sem a módszerrel, amit használsz, így nem sok értelmét látom, hogy örömöt okozzon számomra a kritizálásod. Rátaláltam a YouTube-on a videódra, és gondoltam, hogy megosztom itt, mert való igaz, szerettem volna tanulni a kritikákból. A kérdés feltevésekor éreztem magamban annyi intelligenciát, hogy meg tudjam különböztetni az oktalan vádaskodást vagy előítéleteket a valós, alappal rendelkező kritikáktól. És igen, tanultam belőle, mert közelebb kerültem ahhoz, hogy saját magam is meg tudjam ítélni, hogy egy ló ferde-e, vagy előre van-e esve. Én nem látom be, hogy ilyen szándékkal miért kellett volna hozzád fordulnom. A kommentek olvasása után sem alkottam rólad semmilyen véleményt, nem kezdtem - a másik kérdezőhöz hasonlóan - vádaskodni, viszont megtudtam, hogy a lovad ferde, és az elejére van esve, és tüzetesebben megnézve a videót én is próbáltam megkeresni azokat a jeleket, amik erre utalnak, mert nekem még nincs szemem hozzá. Éppen ezért egyáltalán nem érdekel, hogy a lovad miért ferde, és miért van az elejére esve, engem az érdekel, hogy ezek így vannak, ezek tények. De olvasva a kommentedet örülök, hogy ilyen kitartó vagy a lovad mellett, és további sok sikert nektek! Hidd el, amint a saját lovaglásomról készül videó, az első dolgom lesz, hogy azt is közszemlére tegyem, egyrészt mert több szem többet lát, másrészt mert sajnos úgy tapasztaltam, hogy jelenleg ez minden, amit a saját fejlődésemért tehetek.

2013. márc. 17. 11:30
 18/24 B.Yvett válasza:

Kedves Kérdező!


Örülök ha a videó és a hozzá fűzött kommentek a hasznodra váltak, a továbbiakban kellemes lovazást és sikeres tudásgyarapítást kívánok neked!

2013. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 B.Yvett válasza:

Amennyiben pedig nem te vagy a másik kérdés kiírója, ez esetben bocsánatot kérek az azonosításért. :-)

Nehéz volt nem összerakni, miután lavinaszerűen jelentek meg az ilyen jellegű kérdések, de akkor bizonyára ez egy véletlen egybeesés.

2013. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Valóban azon a kérdésen buzdultam fel, mert láttam, hogy értelmes vélemények is érkeztek rá. Ettől függetlenül az indíttatásom nem azonos. Remélem, most már számodra is kiderült, ha másból nem, az írásstílusból, hogy nem ugyanarról az emberről van szó. :)
2013. márc. 17. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!