Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény? (vidi)

Vélemény? (vidi)

2013. márc. 15. 23:42
1 2 3
 21/24 Valletta ***** válasza:

Yvett,

ez a nyilvánosság velejárója, ezen nem lenne szabad megsértődni. Gondolod, hogy a világ legjobb lovasait soha nem kritizálják? Dehogynem!


Ez egy névtelen oldal. Épp ezért én kitaláltam egy nicknevet magamnak, ami alapján az emberek egy kicsit be tudnak azonosítani és meg tudnak ismerni egy talán sokakétól különböző látásmódot. Ha bárki személyesen megkérdez, akkor is ugyan ez lenne a véleményem. Szerintem ez nem bűn, bár én is jobban örülnék, ha többeknek lenne itt "neve".


Bárki ha kéri, elmondom a véleményem egy adott dologról, de kéretlenül nemigen szokásom mások videóit kommentálni, a munkájába beleszólni, még akkor sem, ha publikus. Ha valaki a nyilvánosság előtt kéri a véleményt egy adott videóról, ami akár az övé, akár nem, engedtessék meg, hogy véleményt adok. Nem kell elhinni semmit, utána lehet nézni. Ez egy jó dolog, sokat lehet belőle tanulni. Szívesen megdiskurálok veled privátban is bármit, de amíg erre nincs igény, nem szólok bele. Szerintem ez így fair.


Én nem vállalok tanítást, de ez nem jelenti azt, hogy véleményem nincs. A miniszterelnökről is bárki mondhat véleményt anélkül, hogy miniszterelnök lett volna előtte, nem? Az étteremben is szólok, ha sós a leves, még ha nem is vagyok szakács. Én még nem vagyok olyan szinten, hogy tanítsak, de ez nem jelenti azt, hogy vakon elismerek mindent, amit látok. Úgy érzem, nem pocskondiáztam, bár a videó egy részét félreértettem, a többiről pedig leírtam a jól látható tényeket.


Köszönöm a meghívást, de engem ez a fajta képzés nem vonz. Én annak a híve vagyok, hogy ha kíméletes segédeszközökkel (értsd nyereg, csikózabla, pálca) már adott szinten minden rendben, akkor lehet elkezdeni kantár nélkül dolgozni, mert a kantár segíti a lovast a ló megfelelő irányításában és a feladat megértésében, pontos végrehajtásában. Vagy ha kantár nélkül óhajt dolgozni a lovas, akkor javasolnám a kapicán használatát, amely az oldalkarikákba csatolható szár lehetőségével megadja a lónak az oldalra irányuló egyértelmű segítségek könnyebb érthetőségét. Egy kötőfékkel ez sokkal nehezebb és én elsősorban a ló számára szeretem megkönnyíteni a dolgok megértését, nem pedig megnehezíteni.


Szóval, kérlek, ne vedd támadásnak az itteni kommenteket. Most már tudjuk, hogy nehéz lovaglású lovad van, de ez nem mentség az alól, hogy igenis meg kellene próbálni legalább az egyenesre állítást. Ha szeretnéd, szívesen adok hozzá szakirodalmat, mint itt bárki másnak, mert nem szeretek ülni az információn és papolni, miközben nem osztom meg az információt nálam sokkal hitelesebb lovasok tollából, hanem megtartom magamnak. Engem csak a ló jóléte érdekel.


Peace! :)

2013. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Valletta ***** válasza:
Egyébként örülök, hogy a kérdezőnek tudtam segíteni a ferdeség kérdésében! Ha esetleg még mindig nem látod a konkrét pontokat, nagyon szívesen szemléltetem az adott videón is akár, van még a tarsolyomban! Viszont ezt már csak privátban, hacsak a lovas beleegyezését nem adja.
2013. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ivett!

Nekem is ügető kancám van, nem közvetlenül az ügetőről jött, volt közte és köztem egy gazdája, de arról had ne ejtsek szót, a lovat olyan állapotban vettem át, mintha aznap jött volna az ügetőről...

Sokat kellene futószárazni is az elején jobb kézre is (vigyázz, az enyém első nekifutásra szívfájdalom nélkül megfordult), sokat kéne állítgatni, és még ehhez képest is nagyon sok átmenettel kellene lovagolni! Ismertesd meg a jobb és bal oldal fogalmával úgymond, legyenek tolódások, kis oldaljárások, akár földről, és eleje-, illetve hátulja körüli fordulatok.

Nála bő fél év kellett, hogy teljesen kiegyenesedjen, és támaszkodjon, ellazuljon, a súlypontját hátrébb vigye lovaglás során. Gyakorolj hátraléptetést is vele, ha van már olyan szinten.

Egyébként jól értem, hogy az a ló még aktívan versenyez? 9 évesen már közel semmi ízülete, ha még futtatják, nagyon oda kéne rá figyelni :S

2013. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ja igen, a kantáros részhez... Ha nem használod, akkor nem is tanulod meg megfelelően használni majd. Vegyél egy vastag, kétszer tört zablát, kisorrszíj, kikötőszár felejtős.

Ez a zabla nagyon lágy, nagy bajt nem fogsz okozni neki, ellenben sokkal könnyebben megérti majd, hogy mikor mit szeretnél tőle.


Fontos az is, hogy lovas alatt nem száguldozhat, akkor lesz jó, ha már egy egészen szép lassú ügető tempója is lesz, ekkorra ki is kéne tisztuljon a jármódja. Sietős lépésből nem lesz szép ügetés, stb., ezekre is figyelj persze (visszatérve az átmenetek fontosságára). Ez az ízületei miatt is fontos egyfelől, másfelől az összeszedettséghez sem árt, ha nem egy rohanós lovad van. Ez aktív téning mellett mondjuk nehéz lesz.

2013. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!